Akbank EFT ve Havale Ücreti 2022 - 2023 | Havale, EFT Masrafları -

Akbank EFT ve Havale Ücreti 2022 – 2023 | Havale, EFT Masrafları

Akbank EFT Ücreti, Akbank’tan başka bankaya EFT ve Havale yapmanın masrafları ne kadar? Akbank havale ne kadar sürede tamamlanır? Akbank EFT fiyatları

Anasayfa > Akbank > Akbank EFT ve Havale Ücreti 2022 – 2023 | Havale, EFT Masrafları
19 Eylül 2020
1.222 okunma
Akbank EFT ve Havale Ücreti 2022 – 2023 | Havale, EFT Masrafları

Akbank EFT ücretleri ve Akbank havale masrafları 2022 – 2023 yılı fiyatları hakkında bilgi veren yazımızı keyifle okumanızı dileriz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günümüzde para transferleri bankaya gitmeden akıllı cihazlar vasıtası ile yapılabilmektedir. Bu kolaylığı gören kişiler de bankaya gitmek yerine bütün ödemelerini internet üzerinden gerçekleştirmektedirler. Biz de size yardımcı olması amacıyla bir araştırma yaptık ve havale nedir, EFT nedir, Akbank EFT ve havale ücreti 2022 – 2023 ne kadardır sorularına bu içeriğimizde cevap verdik.

Havale Nedir?

Günümüzde yaygın olarak tercih edilen para transfer yöntemlerinden birisi havale olmaktadır. Havale, aynı bankanın müşterisi olan bir başka kişiye para transferi yapma anlamı taşımaktadır. Örnek verecek olursak Akbank üzerinden kira ödemesi yapacağınızı düşünelim. Eğer ev sahibinizin de Akbank’da hesabı varsa ve para transferini bu bankaya gerçekleştireceksiniz yapılan bu işleme havale adı verilir.

EFT Nedir?

Para transferlerinde sıklık ile tercih edilen bir diğer yöntem ise EFT olmaktadır. Havalenin aksine EFT bir başka bankaya para transferi yapma anlamını taşımaktadır. Yine bir örnek üzerinden gidecek olursak oturduğunuz evin kirasını ödemek istediğinizi düşünelim. Bu işlem için de hesabınız bulunan Akbank’tan ev sahibinin hesabı bulunan Ziraat Bankası’na para transferi gerçekleştireceğinizi varsayalım. Burada açık bir şekilde görüyoruz ki birbiriyle aynı olmayan iki banka arasında gerçekleşen para transferine EFT adı verilir.

Havale ve EFT İşlemi Ne Kadar Sürer?

Havale ve EFT İşlemi Ne Kadar Sürer?

Bankalar arası gerçekleştirilen para transferinde her işlemde olduğu gibi belirli bir süre gerekmektedir. Neyse ki teknolojinin gelişmesi ve insanların bu işlemler için onay vermesine gerek kalmamasıyla para transferleri oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Herhangi bir bankadan yapacağınız havale işlemi günün hangi saatinde olursa olsun birkaç dakika içerisinde gerçekleşmektedir. EFT işlemleri ise mesai saatleri içerisinde ortalama 10 ila 15 dakika arasında tamamlanmaktadır.

Benzer İçerik  Emekli Maaşını Akbank'a Taşıma 2022 - 2023 | Akbank Maaş Promosyonları

Akbank EFT ve Havale Ücreti 2022 – 2023’de Ne Kadar?

Havale ve EFT işlemlerini gerçekleştirilebilecek pek çok kanal bulunduğundan yapılacak platforma veya ortama göre değişkenlik gösterebilmektedir. Tek tek ilerleyerek olursak aşağıda bu para transferini gerçekleştireceğiniz kanalları ve Akbank EFT ve havale ücreti 2022 – 2023 konusu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.


Akbank EFT ve Havale Ücreti 2021 ’de Ne Kadar?

1- Bankadan Havale; Eğer havale işlemini Akbank şubesi aracılığı ile yapacaksınız ödemeniz gereken tutar 35 lira olacaktır.

2- ATM’den Havale; Havale işlemi için ATM’yi tercih edecekseniz ödemeniz gereken tutar 10 lira olacaktır.

3-Akbank Direkt ile Havale; Para transferi işlemi için internet bankacılığı veya Akbank Direkt mobil uygulamasını kullanırsanız da havalelerde 3 lira ödemeniz gerekecektir.

4- Bankadan EFT; EFT işlemleri de havale işlemlerinde olduğu gibi yukarıdaki üç farklı kanal kullanılarak gerçekleştirilebilmektedir. Başka bankaya transfer yapacağınız için haliyle bir fiyat farkı ortaya çıkacaktır. Akbank şubelerinden yapacağınız EFT işlemlerinde ödemeniz gereken miktar 60 lira olacaktır.

5-ATM’den EFT; Akbank ATM’leri aracılığıyla EFT yapmak isterseniz 15 liralık bir kesinti yapılacaktır. 

6- Akbank Direkt ile EFT; Para transferinde Akbank Direkt mobil uygulamasında veya internet bankacılığını kullanarak olursanız EFT işlemleri için ödemeniz gereken tutar 6 lira olacaktır.

Akbank EFT ve havale ücreti 2022 – 2023′de yukarıdaki şekilde olmakla birlikte göreceğiniz üzere ödeme kanalları arası değişkenlik söz konusu olmaktadır.  Teknoloji kullanımının günden güne yaygınlaşması da para transferi işlemlerinizi daha uygun fiyata yapabilme olanağını sizlere vermektedir. Bizim önerimiz de havale ve EFT işlemlerinde daha uygun fiyata gerçekleştirebilmeniz için online platformları kullanmanızdır. Bunun için Google Play Store veya App Store’dan Akbank uygulamasını indirebilir ya da https://internetsubesi.akbank.com/ adresine giriş yaparak havale ve EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Akbank Swift Kodu, Akbank BIC Kodu ve ücretlerini öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Benzer İçerik  Akbank Bankamatikte Param Kaldı Ne Yapmalıyım, Akbank Atmsi Paramı Geri Aldı

İlginizi Çekilebilir;

Ziraat Bankası EFT ve Havale Ücreti 2021 | Ziraat Bankası Havale EFT Ücretleri Ne Kadar

Garanti Bankası Havale Ücreti, Garanti Bankası EFT ve Havale Masrafları Ne Kadar

Akbank EFT Saatleri 2021 | Akbank EFT Saatleri ve Ücretleri

Ziraat Eft Saatleri 2021 | Ziraat İşlem Limit ve Saatleri

Denizbank Eft Saatleri 2021 | Denizbank İşlem Limitleri