Abonelik İptalleri Edevlet Üzerinden Yapılacak -

Abonelik İptalleri Edevlet Üzerinden Yapılacak

Anasayfa > Son Dakika > Abonelik İptalleri Edevlet Üzerinden Yapılacak
18 Nisan 2020
693 okunma
Abonelik İptalleri Edevlet Üzerinden Yapılacak

Evde kal çağrısına uyan Türkiye’de vatandaşların beklediği bir hizmet daha hayata geçirildi artık aboneliklerin iptalini vatandaş edevlet üzerinden yapabilecek. Hazırlanan taslak ile abonelik sözleşmesi fesih başvuruları edevlete taşınacak, taslak hayata geçerse Türk Telekom, Digiturk, D-Smart, Kablo TV, Türksat, Turkcell, Vodafone, internet, Superonline, telefon hatta yayın hizmeti alan tüm kullanıcılar aboneliklerini edevlet şifreleri ile evden çıkmadan yapabilecekler.

Taslak Kamuoyu Görüşüne Sunuldu

Korona virüs önlemleri kapsamında evde kalan vatandaşların evden ayrılmadan tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan hükümet buna bir yenisini eklemeye hazırlanıyor hazırlanan taslağın hayata geçirilmesi halinde milyonlarca abonenin beklentileri de karşılanmış olacak. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) bünyesinde yer alan Tüketici Hakları Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan edevlet kapısı üzerinden abonelik sözleşmesinin feshi başvurusunun yapılmasına ilişkin usul ve esaslar taslağı kamuoyunun görüşüne sunuldu.

Aboneliklerin İptali İçin Sözleşmenin Fesih Edilmesi Sağlanacak

Taslakta Türk Telekom, Digiturk, D-Smart, Kablo TV, Türksat, Turkcell, Vodafone, internet, Superonline, telefon gibi şirketlerin kullanıcıları evden edevlet üzerinden tüm abonelik işlemlerini gerçekleştirdiği gibi aboneliklerinin iptali için de sözleşmenin fesih edilmesi konusunda işlemlerini yapabilecekler. Korona virüs ile mücadele kapsamında alınan önlemler arasında olan hizmet ile izolasyonu sağlamak adına evde kalan ve dışarı çıkamayan milyonlarca abone ve kullanıcının beklenti, ihtiyaç ve taleplerinin göz önüne alınarak hazırlandığı taslakta hedef elektronik haberleşme sektöründe ki abonelerin abonelik sözleşmelerinin fesih başvurularının mevzuat çerçevesinde ve veya mevzuata uygun olarak edevlet kapısı üzerinden de yapılmasını sağlamak ve buna imkan tanımak.


15 Eylül 2020 Tarihi İtibari İle Edevlet Üzerinden Başlatılacak

Abonelere abonelik fesih sözleşmesi edevlet üzerinden sağlanacak. İşletmeler edevlet üzerinden gelen talebi işleme alarak sonuçlandırmakla yükümlü olacaklar ve irade beyanı, imzanın olmaması, evrak eksiği gibi bahaneler kullanarak geri iade etmeleri söz konusu olmayacak. 10 gün boyunca Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu internet sayfasında kamuoyu görüşü için kalacak olan taslak 15 Mayıs 2020 tarihinde yürürlüğe girecek ve abonelerin kullanımına 15 Eylül 2020 tarihi itibari ile edevlet üzerinden başlatılacak.

Benzer İçerik  Türkiye’nin Kaynak İhtiyacı Artıyor

İlginizi Çekebilir;

Netflix Ücretsiz

Halkbank Leasing Hesaplama, Halk Leasing Finansal Kiralama

Engellilere Devlet Yardımı Nasıl Alınır?, Engelliler İçin Sağlanan Maddi ve Sosyal Yardımlar

Evde Kalmayı Nakde Çevirmek İşte Bu Kadar Kolay!

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali 2021 | Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Para İadesi