Halkbank Leasing Hesaplama, Halk Leasing Finansal Kiralama -

Halkbank Leasing Hesaplama, Halk Leasing Finansal Kiralama

Anasayfa > Türkiye Halk Bankası > Halkbank Leasing Hesaplama, Halk Leasing Finansal Kiralama
05 Kasım 2018
4.045 okunma
Halkbank Leasing Hesaplama, Halk Leasing Finansal Kiralama

Halkbank leasing nedir sorusu kiralamanın finansal bir faaliyet olması teorisi üzerine kuruludur. Leasing konusunda hizmet veren güvenilir bankaların başında gelen Halkbank sağlamış olduğu kolaylıklar ile kişilerin yeni bir girişime başlamalarını daha kolay bir hale getirmektedir. Leasing aynı zamanda finansal kiralama olarak da anılmaktadır.

Leasing Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Halkbank aracılığı ile leasing gerçekleştirmek ve bu konuda temel bilgilere sahip olmak isteyen kişilerin dikkate almaları gereken ilk bilgiler;

  • Öncelikli olarak mülkiyetin ve kiralamanın içerdiği tüm hakların finansal olduğu teorisi üzerinden hareket edilmektedir. Bu durum sadece Halkbank kapsamında değil bu konuda hizmet veren bütün firmalarda geçerlilik göstermektedir.
  • Elinde yeterli yatırım tutarı olmamasına rağmen girişimde bulunmak isteyen kişiler için orta vadeli bir ödeme planına sahip olan seçeneklerin başında leasing gelir.
  • Kişilerin işletmelerini açmaları için gerekli gördükleri ekipmanlar leasing ortaklığına girilen banka tarafından alınır. Banka tarafından alınan bu mallar işletmeyi açacak olan kişiye kiralanır.
  • Kiracı kişi malları sözleşme süresince sorunsuz bir biçimde kullanmaya devam eder. Bu noktada malların bakım ve onarımının yaptırılması sorumluluğu da kiracıya aittir. Halkbank’ın bu konuda herhangi bir müdahalesi olmayacaktır.

Halkbank leasing iletişim bilgileri üzerinden direkt olarak banka yetkililerinden gerekli olan ek bilgileri de alabilirsiniz.

Leasing Aşamaları Nelerdir?

Halk leasing Genel Müdürlük kapsamında size bildirilecek olan aşamalardan bazıları şu biçimde sıralanır;


  • Kiracı Halkbank’a leasing işlemi için başvurusunu yapar.
  • Finansal kiralama sözleşmesi gerekli olan hesaplamalar tamamlandıktan sonra imzalanır.
  • Kişilerin talep ettikleri ekipman satıcı tarafından kiracıya teslim edilir. Bu noktada koordinasyon leasing firması tarafından tamamlanacaktır. Bu sebep ile herhangi bir aksaklığın meydana gelmesi de söz konusu değildir.
  • Halkbank tarafından satın alınan malların bedeli satıcıya banka tarafından ödenir.
  • Satın alınan malları kiralamak isteyen kişi kira bedelini Halkbank’a öder.
  • Vade bitinceye kadar kiralayan kişi gerekli olan tutarı ödemeye devam eder. Vade bitiminde de malın mülkiyeti kiracıya geçecektir.
Benzer İçerik  Halkbank Kiralık Kasa Ücretleri, Halk Bankası Kiralık Kasa Fiyatları 2022-2023

Leasing hesaplama ve ödeme planı çıkarma gibi hususlar kişilerin satın aldırdıkları unsurların maddi niteliklerine göre değişim göstermektedir.

Sözleşme Fesih İmkanı

Yapılan son değişimler ile beraber kişilerin kira sözleşmesini feshetme gibi bir imkanları bulunmamaktadır. Yapılan bu fesih işlemleri direkt olarak bankanın ekonomik yapısını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle feshetme işlemleri ortadan kaldırılmıştır. Gerekli olan ödeme planı tamamlanıncaya kadar kişiler bu sistem içerisinde sözleşme gereklerini yerine getirmek zorundadır.

İlginizi Çekebilir;

Denizbank Leasing Hesaplama, leasing hesaplama tablosu

Türkiye İş Bankası Leasing Hesaplama, İş Leasing Finansal Kiralama Hizmetleri Türkiye

Ziraat Bankası Leasing Hesaplama, Ziraat Bankası Leasing Formu

HSBC Leasing Hesaplama, HSBC Leasing Sistemi

Odeabank Leasing Hesaplama, Leasing Kredi Nasıl Alınır Şartları Nelerdir?