Yurtdışından Gelen Telefonlarda Süre Uzadı -

Yurtdışından Gelen Telefonlarda Süre Uzadı

Anasayfa > Son Dakika > Yurtdışından Gelen Telefonlarda Süre Uzadı
27 Nisan 2020
697 okunma
Yurtdışından Gelen Telefonlarda Süre Uzadı

Türkiye Büyük illet Meclisi Dışişleri Komisyonunda oluşturulan Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu Başkanı İstanbul AK Parti Milletvekili Zafer Sırakaya kullanım süresi 120 gün olan yurtdışından yolcunun getirdiği sim kartlı telefonlarda süreyi 30 gün daha uzattıklarını söyledi.

Türkiye Dünyaya Örnek Oldu

Corona virüs salgınında ki başarılı mücadelesi ile Türkiye’nin dünyaya örnek olduğunu ifade eden komisyon başkanı Zafer Sırakaya ülke olarak yurt dışında bulunan vatandaşlar ile de yakından ilgilenildiğini dile getirdi. Yurt dışından ülkemize gelen ancak covid 19 nedeni ile yurttan ayrılamayan insanların mağdur olamamaları konusunda her türlü tedbirin de alındığını sözlerine ekleyen Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu Başkanı İstanbul AK Parti Milletvekili Zafer Sırakaya kendi araçları ile gelip geri dönemeyenlerin araçları ile ülkede kalma izinlerini uzattıklarını hatırlattı.

120 Gün Olan Kullanım Süresi 150 Güne Çıktı

Bu süreçte yurt dışından gelen ve yanlarında getirdikleri sim kartlı cep telefonlarının bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu tarafından tanınan 120 gün olan kullanım süresini Mayıs 2020 itibari ile 30 daha uzattıklarını belirten Zafer Sarıkaya sözlerini şöyle sürdürdü.


İnsanlar Haberleşme Hakkından Mahrum Kalmamalı

Karantina, sosyal izolasyon ve sokağa çıkma ile seyahat kısıtlaması gibi nedenlerle insanların haberleşme hakkından mahrum kalmaması adına böyle bir çalışmayı hayata geçirdik, tüm kurumların yetkilileri ile görüşerek kullanım süresini 150 güne çıkardık. Korona virüs tedbirlerinin kalkmasından sonra memleketine dönmeyi heyecan ile bekleyen Türk vatandaşlarının yabancı plakalı araçları ile ücretli olan karayollarında HGS ve OGS ücreti ödemeden kaçak geçiş yapmaları halinde Türkiye plakalı araçlara kesilen cezanın 4 katı daha fazla ceza kesilecek iddiaları kesinlikle asılsız ve gerçek dışıdır böyle bir durum ya da uygulama yoktur olmayacaktır.

Benzer İçerik  E-Ticaret Olarak Kobilerin Yanındayız Dayanışma Kampanyası Tanıtıldı

Ortaya Atılan İddialar Tamamen Asılsızdır

Yabancı plakalı araçlarda aynı Türkiye plakalı araçlara uygulanan sistemde olduğu gibi kaçak geçiş yapmaları durumunda 15 günlük cezayı ödeme süresine tabiler. Otoyol ücretlerini ödemeleri halinde araçlara hiçbir şekilde para cezası verilmesi söz konusu değildir, bu iddialar tamamen asılsızdır.

İlginizi Çekebilir;

Garanti Bankası Yurtdışından Gelen Para, Garanti Bankası Yurt Dışından Gönderilen Para

Akbank Kasko Ücretleri, Kırmızı Kasko – Akbank

Şekerbank Kasko Ücretleri, Kasko Paket Sigortası

Odeabank Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, Mevduat Faiz Oranları

Bakan Açıkladı İç Turizm Mayıs Sonu Başlayacak