Vakıfbank 950 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi İmzaladı -

Vakıfbank 950 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi İmzaladı

Anasayfa > Son Dakika > Vakıfbank 950 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi İmzaladı
30 Nisan 2020
632 okunma
Vakıfbank 950 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi İmzaladı

Vakıfbank 312 milyon dolar ile 589,5 milyon Euro toplamda 950 milyon dolar tutarında 16 ülke ve 33 bankanın katılımı ile Sendikasyon kredisi için anlaşma imzaladı. Sağlanan kredi ile Türk ekonomisine duyulan güvenin bir kez daha ortaya çıktığının altını çizen Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih imzalanan kredi hakkında açıklamalarda bulundu.

Korona Virüsün Yarattığı Baskı Net Hissediliyor

Genel Müdür Abdi Serdar Üstünsalih şunları söyledi, Korona virüs salgınının günlük hayat, piyasa ve ekonomiler üzerinde yarattığı baskının en net hissedildiği bir dönem içindeyiz, bu süreçte Vakıfbank olarak 4 kıtada bulunan 33 banka katılımı ile 950 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisi temin ettik.

Ülkemize Ve Ekonomimize Güven Teyit Edildi

Böylesi bir süreçte bu durumun gerçekleşmesi ülkemiz için çok önemli, kredi bize yani Türkiye’ye ve ülke ekonomimize bankalarımıza duyulan güveni bir kez daha teyit etmiştir. Küresel şartlara rağmen sağladıkları destek için muhabir bankalarımıza teşekkür ediyorum, işbirliğimiz her alanda devam edecektir.

Uluslararası Piyasalarda Öncü Ve Güçlü Durumdayız

Yurt dışı kaynağımız 13 milyar doları aştı sendikasyon kredi büyüklüğümüz 1,5 milyon doları aştı, bu alanlarda en sağlam ve en aktif bankaların başında yer almaktayız. Uluslararası piyasalarda ki öncü ve güçlü durumu sayesinde bankamızın her işlemine yeni ve farklı bankalar dâhil olmaya devam ediyor, geçen yıl listede olmayan 5 bankamız bu yıl sendikasyon listemize girdi. 5 yeni bankanın sendikasyon kredisine ilgi göstermesi ve katılması son derece önemlidir ve memnuniyet vericidir.


Milli Ekonomimize Destek Sağlamaya Devam Edeceğiz

Önümüzde ki dönemlerde yurt dışından uzun vadede kaynak getirmek aktif rasyosu en yüksek banka olarak bize düşmektedir. Yurt dışından uzun vadeli ve uygun maliyet ile kaynak getirmeye ve Vakıfbank olarak bu şekilde milli ekonomimize destek sağlamaya devam edeceğiz. Kredinin Abu Dhabi Commercial ve Emirates NBD koordinatörlüğünde 367 gün vadeli dolar maliyeti geçen yılki aynı döneme göre 25 baz puan, Euro maliyeti ise 40 baz puan düştü.

Benzer İçerik  Açlık Sınırı 2431 Lira, Yoksulluk Sınırı 7918 Lira

İlginizi Çekebilir;

Yapı Kredi’ye Uluslar arası Piyasadan Kaynak

15 Nisan Bugün Piyasalarda Neler Bekleniyor?

Korona’nın Devletlere Getirdiği Borç Yükü

Kamu Sigorta Şirketleri Birleşiyor

Yerli Ve Milli Hızlı Tren Raylara İniyor