Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Temmuz Ayında SGK’dan Çift Ödeme

01.07.2020
1.321
Temmuz Ayında SGK’dan Çift Ödeme

31 Temmuz-3 Ağustos tarihlerinde kutlanacak kurban bayramı öncesinde sosyal güvenlik kurumu ödemeler için hazırlıklara başladı, maaşlar ile birlikte bayram ikramiyeleri de Temmuz ayı içerisinde hesaplara aktarılacak. Her yıl Ocak ve Temmuz ayında enflasyon oranına göre zam alan emeklilerin Temmuz zamları da hesaplarına aktarılacak.

Emekli Maaşlarında 90 Lira İle 320 Lira Arasında Artış

Merkez Bankası beklenti anketinde haziran ayında ki TÜFE tahminine göre emekli maaşlarında yüzde 5,9 artış yaşanacak, ek ödeme tutarlarında ise artış yüzde 4 olacak. Temmuz ayı itibari ile en düşük esnaf emekli aylığı bir 874 liraya çıkacak, 2000 yılından önce emekli olanların maaşları ise en düşük 2 bin 219 lira olurken en yüksek emekli maaşı 6 bin 590 lira olarak belirlendi. Buna göre emeklilerin maaşlarında 90 lira ile 320 lira arasında bir artış yaşanacak.


1000 Lira Bayram İkramiyesi

Emeklilere verilen bin liralık bayram ikramiyeleri de temmuz ayı içerisinde hesaplarına yatırılacak. Emekliler ile birlikte dul ve yetim aylığı alanlarında bayram ikramiyeleri hisseleri oranında ödenecek, hem anne babasından hem de eşinden ölüm aylığı alanların ise en yüksek maaş üzerinden hesaplanarak ikramiyeleri yatırılacak. İşsizlik ve kısa çalışma ödeneklerinin de yatırılacağını ifade eden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ödemelerin 29 Haziran ile 3 Temmuz arasında yapılacağını belirtti.

Kısa Çalışma Ve İşsizlik Ödenekleri De Yatıyor

5 Temmuz tarihinde yapılacak olan kısa çalışma ve işsizlik ödeneklerinin ödemelerini korona virüs nedeni ile ödemelerinin öne çekildiğini anlatan bakan Selçuk vatandaşların kimlik numaralarının son hanesine göre ödemelerinin banka hesaplarına aktarılacağını dile getirdi. Ayrıca iş kazası veya sürekli iş görmezlik geliri olanlara da 500 lira bayram ikramiyesi ödenecek.

Benzer İçerik  Kanatlı Sektörü İkiye Katladı
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.