Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Sürecin Gizli Kahramanları Kamu Bankaları

29.04.2020
303
Sürecin Gizli Kahramanları Kamu Bankaları

Genişletilmiş 15. Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi Toplantısı Hazine ve Maliye bakanı Berat Albayrak başkanlığında gerçekleşti, toplantıda korona virüsün ekonomiye olan etkileri değerlendirildi. Pandeminin ülkede ki gizli kahramanlarının kamu bankaları olduğunu söyleyen Bakan Albayrak “bu kadar kısa sürede bu kadar yüksek talebe dönüş gerçekleştiren kamu bankaları korona virüsün ekonomiye olan etkilerinde gizli kahramanlardır.

Milletimizin Yanında Olmayı Sürdüreceğiz

Biz devlet olarak tüm gücümüz ile milletimizin yanında olmayı sürdüreceğiz, krizleri hızlı atlatma tecrübe ve refleksine sahip bir ekonomiye sahibiz ayrıca iş dünyamızda yeni süreçlere kısa zamanda adapte olmayı başarıyor” dedi. Kamu bankaları tarafından gelen her talebe hemen dönüş yapıldığını dile getiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sözlerini şu şekilde sürdürdü.

Taleplerin %85’ine Karşılık Verilmiş Oldu

921 bin 751 esnafımızdan destek talebi aldık, 789 bin 232 esnafımızın süreçlerini tamamladık ve hesaplarına yatırdık. 148 bin 334 işletmemizden aldığımı talebinde 126 bin 505’ine dönüş yaparak finansman tahsisini tamamladık bu şekilde gelen taleplerin %85’ine karşılık verilmiş oldu. Korona virüs salgının da devlet ve millet birlikte çok iyi bir sınav verdik, ilk günden itibaren sorunu ciddiye aldık, toplumun tüm kesimlerini kucaklayarak bir dizi önlem ve tedbirleri hayata geçirdik.


Hasar 1929 Yılında Yaşanan Buhrandan Fazla

Salgınını yayılma hızını kontrole almış durumdayız, pik sürecini dünya ülkelerine göre çok daha az boyutta atlattık, esnafımız kepenklerini açmaya başladı bu durum ekonomimizin hızlı toparlanması açısından umudumuzu arttırdı. Kesin olan şu ki Pandeminin hasarı 1929 yılında yaşanan buhrandan daha fazla, Çin’de 44 yıl sonra çeyreklik küçülme gerçekleşirken Amerika Birleşik Devletlerinde işsizlik rakamları 4 hafta içinde 26 milyonu aştı. Türkiye olarak dengelenme sürecinin kazanımları ile Ekonomik İstikrar kalkanı tedbirini devreye soktuk.”

Benzer İçerik  İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu; Cezası 11 Bin 735 Lira

Süreç En İyi Şekilde Değerlendirilecek

Türkiye’ye karşı bir teveccühün yaşanmaya başladığının altını çizen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yüksek katma değerli üretime, ithalata ve istihdama dayalı ekonomi modelinin hayata geçirileceğini belirterek sürecin en iyi şekilde değerlendirileceğini dile getirdi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.