İstihdam Kalkanı Paketi Hazırlanıyor - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

İstihdam Kalkanı Paketi Hazırlanıyor

Anasayfa > Son Dakika > İstihdam Kalkanı Paketi Hazırlanıyor
07 Haziran 2020
740 okunma
İstihdam Kalkanı Paketi Hazırlanıyor

Hazine Maliye Bakanı Berat Albayrak normalleşme sürecine başlayan Türkiye’de istihdamın artması için ikinci paket için çalıştıklarını söyledi. Yeni hükümet sistemine geçilmesi ile ülkenin birçok badireyi atlattığını altını çizen Bakan Albayrak yeni sistemle birlikte Ağustos ayını, 2 seçimi, seçim öncesini, ekonominin karşı karşıya kaldığı durumu ve komşularımız ile yaşanan sorunları hatırlatarak 2020 ise dünyanın görmediği bir durum olan korona virüs hatırlatması yaptı.

Bu Süreçte Çok Aktif Ve Dinamik Olmak Gerekiyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bakan olduktan sonra şunun altını çiziyorum ülkemiz nasıl güçlü bir orduya ve güvenli bir alt yapıya sahipse bu ekonomide de böyle olmalı diyorum dedi. Bakan Berat Albayrak mevcutta birçok belirsizlik sürüyor ancak bardağın dolu tarafına bakarsak normalleşme sürecinde her gün biraz daha hızlı yürüyoruz ama bu süreçte çok aktif ve dinamik olmak gerekiyor. Türkiye gerek sağlık gerekse ekonomik anlamda sahada ki aksiyon planları ve adımlarını birçok ülkeye göre kararlı ve hızlı gerçekleştirdi.

Bütçe, Büyüme Ve Cari Denge Açısından İyi Duruma Gelmiştik

Bu durumun meyvelerini almaya başladık, toparlanma devam ediyor, yeni dönemde Türkiye ekonomisi ortaya yeni çıkan bu resme karşı fırsatları çok olumlu etkilenecek dedi. 2020 yılına bütçe performansı olarak iyi başlandığını ama bu durumun korona öncesi mikro ve makro planlamalara ile gerçekleştiğini altını çizerek planlamaları revize ettiklerini ifade etti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Pandeminin ülkeyi etkisi altına alana kadar geçen sürede ülke olarak bütçe, büyüme ve cari denge açısından birçok noktada iyi duruma gelmiştik.


Önceliğimiz İstihdam Ve İstikrarı Korumak

Şu an içinde bulunduğumuz noktada mali disiplin bizim kırmızıçizgimiz, bütçe açığı performansı önceliklerimiz arasında değil, önceliğimiz istihdam ve istikrarı korumak. İktisadi faaliyet içinde ki paydaşlarımızı paketler ile kalkan içine alarak koruyacağız, normalleşme sürecinde istihdam ön plana çıkacak. İstikrar kalkanından sonra istihdam kalkanı dediğimiz paketin mikro düzeyli ve detaylı çalışmalarını sürdürüyoruz, Haziran ayı içerisinde paketle ilgili detaylara ve yapılan çalışmaya hep birlikte şahit olacağız dedi.

Benzer İçerik  Cumhurbaşkanlığı Kararları Yayınlandı

İlginizi Çekilebilir;

Ziraat Bankası, Halkbank Ve Vakıfbank’tan 5 Bin TL’nin Altında Geliri Olanlara Kredi Paketi

Kuveyt Türk Hesap Açma Başvurusu 2021 | Kuveyt Türk Hesap Açma İçin Talep Edilen Belgeler Nelerdir

Sürecin Gizli Kahramanları Kamu Bankaları

Fibabanka Kiralık Kasa Ücretleri, Kiralık Kasa Sözleşmesi – Fibabanka

Hedef 2,5 Milyon Ton Üretim