Restoran, Kafe Ve Lokantalarda Her Şey Değişecek -

Restoran, Kafe Ve Lokantalarda Her Şey Değişecek

Anasayfa > Son Dakika > Restoran, Kafe Ve Lokantalarda Her Şey Değişecek
08 Mayıs 2020
677 okunma
Restoran, Kafe Ve Lokantalarda Her Şey Değişecek

Korona virüs sonrası normalleşme süreci başladı, AVM ve berberlerin ardından sırada restoran ve kafeler var. Haziran ayı başına kadar işletmelerin açılmasını beklediklerini söyleyen Tüm Restoranlar Ve Turizmciler Derneği Genel Başkanı Ramazan Bingöl yeni hayatta hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını dile getirerek restoran ve kafelerde ki düzeninde değişeceğini kaydetti.

Hijyen Kurallarına Uymayan İşletme Ayakta Kalamaz

Başkan Bingöl konu hakkında konuştu. Kafe, lokanta ve restoranlar en geç haziran ayının başına kadar hizmet vermeye başlar, artık paket servis bir restoran için olmazsa olmaz duruma geldi. Salgın sonrası işletmelerde büyük değişimler yaşanacak bir belgelendirme projesi üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Projede gıda güvenliğini ön planda tutan işletmelere sertifika verilecek, yeni süreçte hijyen kurallarına uymayan işletmenin ayakta kalması mümkün değil.

Paket Servis Uygulanacak

Kafe, lokanta ve restoranlar yeni düzene uyum sağlayacak yatırımları yapmaya başladı, işletmeler açıldığında eski düzene dönüleceğini kimse beklemesin her şey değişecek diyen Tüm Restoranlar Ve Turizmciler Derneği Genel Başkanı Ramazan Bingöl sözlerini şöyle sürdürdü. Paket servis uygulamaktan kaçınan işletmeler dahi bu uygulamaya geçmek zorunda kalacaklar.


Her Müşterinin Ateşi Ölçülecek

Lokanta, restoran ve kafelere artık işyerinin ancak yüzde ellisi oranında müşteri alınacak. İşletmeye gelen her müşterinin ateşi ölçülecek, masaların araları en az 2 metre olacak, masalarda tuzluk biberlik olmayacağı gibi çatal kaşık bıçak tek kullanımlık olacak. Kaşık çatal ve bıçaklar temassız bir şekilde paketlenecek ve müşteri paketini kendisi açacak, tuzluk biberlik yerine tek kullanımlık küçük paketler şeklinde sunulacak.  Yeni düzende self servis hizmeti bir adım önde olacak, müşteriler self servis yapan işletmeleri tercih edecek.

Benzer İçerik  OECD, Ülkelerin Ekonomik Durumunu Açıkladı

Personel Müşteri İle Temas Etmeyecek

Lokanta, kafe ve restoranlarda çalışan personel mümkün olduğu kadar müşteri ile temas etmeyecek, mutlaka bone, eldiven ve maske kullanacak ve bunları sık sık değiştirecek. Bu yeni düzene ayak uydurmayan, kurallara uymayan, kendini yeni hayata adapte etmeyen işletmelerin ayakta kalma şansı olmayacak, hijyen ve gıda güvenliği artık işletmeler açısından aranan tek özellik olacak.

İlginizi Çekilebilir;

İçişleri Bakanlığı Pazarlar İçin Genelge Yayınladı

Teknik Servis Programı Ücretsiz

Garanti Bankası Hafta Sonu Açık Mı?, Cumartesi Garanti Açık Mı?

HSBC Kasko Ücretleri, Kasko Sigorta Poliçesi | HSBC

HSBC POS Cihazı, HSBC Advantage