TEB İBAN Sorgulama, iban sorgulama öğrenme doğrulama - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

TEB İBAN Sorgulama, iban sorgulama öğrenme doğrulama

Teb iban doğrulama, Teb iban öğrenme, Teb iban nerede yazar ve teb iban nosu bulma hakkında açıklamalar yaptık.

Anasayfa > Türk Ekonomi Bankası > TEB İBAN Sorgulama, iban sorgulama öğrenme doğrulama
06 Ekim 2018
1.515 okunma
TEB İBAN Sorgulama, iban sorgulama öğrenme doğrulama

Iban sorgulamak için TEB internet şubesi seçeneklerinden yararlanmak mümkün olmaktadır.  IBAN uluslararası banka hesap numarası anlamına gelmektedir. TEB iban hesaplama kanalı ile kolaylıkla istediğiniz hesabın iban numarasını hesaplatabilirsiniz. Banka bu alanda verilecek bazı bilgilerin doğruluğunu kontrol etmemektedir. Dolayısıyla müşterilerin hesaplama aracı üzerinde girmiş oldukları yanlış bilgi (Örneğin şube ve hesap numarası bilgileri ) iban numarasının da yanlış hesaplanmasına yol açar.

TEB IBAN Sorgulaması Nasıl Yapılır?

TEB Iban hesaplaması için öncelikle www.teb.com.tr/iban-hesaplama sayfasına giriş yapılmalıdır. Sonrasında ise ekranda yönlendirmeler görülür. Buna göre şu adımları izleyerek istediğiniz hesabın IBAN numarasını sorgulatabilirsiniz:

  • Sorgulama yapmak istediğiniz TEB hesabınızı açtırdığınız şubenin il ve ilçe bilgilerini girmelisiniz
  • TEB bankasında IBAN talep ettiğiniz hesabın numarası doğru olarak verilmelidir
  • Şube kodu istenmemektedir

TEB bankasında hesap numarası 8 hanelidir. Müşteri hesap numarasında yer alan ilk 4 numara şube kodunu gösterir. Sonraki 8 hane de müşteri hesap numarasıdır. Verilmesi gereken numara sondaki 8 rakamdır.


TEB Hesabına Bağlı IBAN Numarası

TEB Iban numarası toplamda 26 rakamlıdır ve üstteki IBAN sorgulama işlemi tamamlandığında ekranda gösterilecektir. IBAN numarası için aynı zamanda başkalarına yönelik olarak da sorgulama yapılabilir.

IBAN numarası başkasına aitse, kişinin ismini ve iban numarası bilinmiyorsa Türkiye Bankalar Birliği iban kodu doğrulama sayfasına giriş yapılabilir. İstediğiniz IBAN kodunu ilgili bölüme girerek kişi ve bankasının bilgilerini görebilirsiniz. Sadece yurt içi değil yurt dışı için de iban doğrulama yapılmaktadır.

IBAN Numarası ile Neler Yapılabilir?

IBAN numarası sayesinde birçok işlem çok daha rahat biçimde hallolmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Havale ve EFT işlemleri daha hızlı yapılmaktadır
  • TEB hesapları arasındaki para transferleri IBAN numarası ile daha pratiktir
Benzer İçerik  TEB Pos Cihazı, Kobiler için TEB POS | Türk Ekonomi Bankası

TEB IBAN numarası bulma işlemi ile hem kendi hem de başkasına ait olan IBAN numarasını bulabilirsiniz. Bu şekilde numaranın geçerliliği de kontrol edilebilmektedir. TEB Bankası IBAN numarası ile ilgili olarak daha detaylı bilgi almak veya destek istemek için 7/24 müşterilere açık olan destek hattı hizmettedir. Destek hattına ulaşmak için 0850 200 0 660 numarasını tuşlamanız yeterlidir. Bunun dışında internet üzerinden ve şubelerden de sorularınıza yanıt alabilirsiniz.