Netflix Abone Sayısı 16 Milyon Arttı -

Netflix Abone Sayısı 16 Milyon Arttı

Anasayfa > Son Dakika > Netflix Abone Sayısı 16 Milyon Arttı
04 Mayıs 2020
714 okunma
Netflix Abone Sayısı 16 Milyon Arttı

Korona virüs salgını nedeni ile dünya evlere kapandı, insanlar evlerinden çıkamaz oldu bu salgında bazı sektörler krizi fırsata çevirmeyi başardı bunlardan biri de Netflix oldu. Netflix 21 Nisan itibari ile üye sayısının 183 milyon olduğunu duyurdu.

Yılın İlk Çeyreğinde 16 Milyon Yeni Üye

Reuters haber Ajansı tarafından yapılan habere göre Netflix 2020 yılı ilk çeyreğinde 16 milyon yeni üye sayısını yakaladı. Yaşamlarını evlerinde geçiren insanlar doğal olarak evde film, belgesel ve dizi izliyor ve bu tür platformlara daha yoğun ilgi gösteriyor bu nedenle piyasa analistleri Netflix’in yılın ilk çeyreğinde abone artışını 7,5 milyon olarak öngörüyordu.

Veriler Tahminleri İkiye Katladı

Ama gelen veriler tahminleri ikiye katladı, Netflix’in ilk çeyrekte ulaştığı abone sayısı 16 milyon olarak ilan edildi. Şirketin geliri de yılın ilk çeyreğinde yüzde 28 artış yaşadı ve 5,8 milyar dolara kadar ulaştı. Netflix yaptığı açıklamada dizi, film, belgesel gibi programların çekimlerinin korona virüs salgını nedeni ile durdurulduğunu bildirdi.

Salgından En Az Etkilenen Şirket

Hisse bedeli %30 üzerinde artan şirketin Amerika Birleşik Devletleri dışında bulunan merkezlerinde artış hissedilmedi. Yerel para değerlerinin dolar karşısında erdiği ülkelerde Netflix hisse değerlerinde ciddi bir artış yaşanmadı bu durum şirketin uluslararası gelirlerine olumsuz etki yarattı. Netflix’in covid 19 salgınından en az etkilenen şirket olduğunu ifade eden e-marketler analisti Eric Haggstrom evde yaşamaya başlayan insanlar için şirketin güzel işler yaptığını belirtti.


2 Bin Yeni İstihdam

Talebin artması sonrası internet sağlayıcılarının üzerine binen yükü azaltmak adına şirket video görüntü kalitelerini düşüreceğini açıkladı. Yine artan talebi karşılamak adına şirket müşteri temsilciliği departmanına 2 bin kişi daha aldı, şirket Haziran ayı sonuna kadar abone sayısında 7,5 milyon artış olma beklentisini duyurdu. Şirketin yatırımcıları korona virüs salgının normale dönmesi ve insanların evlerinden çıkmaya başlaması ile büyümede yavaşlamanın başlayacağına dikkat çektiler. Afrika, Orta Doğu ve Avrupa’dan 7 milyon aboneye ulaşan şirketin Amerika Birleşik Devletlerinde ve Kanada’da abone artışı 2,3 milyon, geçen yıl aynı dönem rakamı 550 bin idi.

Benzer İçerik  Türkiye’nin Binek Otomobil Tercihi Renault Oldu

İlginizi Çekebilir;

Netflix 1 Ay Ücretsiz

Netflix Ücretsiz Üyelik

Genç Çiftçi Sertifikası Nasıl Alınır?, Genç Çiftçi kayıt ve başvuru işlemi nasıl yapılır?

Netflix Ücretsiz İzleme

Ücretsiz Netflix