Kredi Puanı Düşüklere Kredi | Kredi notu düşüklere kredi nasıl alınır? -

Kredi Puanı Düşüklere Kredi | Kredi notu düşüklere kredi nasıl alınır?

Kredi notu düşüklere kredi nasıl alınır?, Kredi notum sıfır nasıl kredi çekebilirim?, 0 olan kredi notu nasıl yükselir?, Hangi banka kredi notuna bakmadan kredi veriyor? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Banka Haberleri > Kredi Puanı Düşüklere Kredi | Kredi notu düşüklere kredi nasıl alınır?
25 Mart 2022
491 okunma
Kredi Puanı Düşüklere Kredi | Kredi notu düşüklere kredi nasıl alınır?

Yaptığı başvurular olumsuz sonuçlanan ihtiyaç sahipleri bazı bankalar tarafından ortaya konulan kredi puanı düşüklere kredi fırsatını değerlendirmek isteyebilir. Ancak bu kredilerin barındırdığı özellikler biraz farklı olabilir.

Kredi puanı düşük olanlara verilen kredilerin her şeyden önce faizi oranı çok yüksek olur. Fakat gittiği bankalardan eli boş dönen kişiler yaşadıkları zorluklar karşısında bu durumu sineye çekerler. Başka şansları olmadığı için her şartı kabul etmeye hazırdırlar. Bankalar da bu durumu kendi lehlerine çevirmek için bu tip kredilerden çok fazla kar elde etmeye çalışırlar. Hem yüksek faiz uygulayarak kar marjlarını artırırlar hem de çeşitli sigorta ürünleri satarak ekstra kar ederler. O yüzden bu şekilde bir çözüme başvurmadan önce düşük kredi puanı olanların iyi bir değerlendirme yapması gerekir.

Kredi Puanı Düşük Olanlar Nasıl Kredi Alabilir?

Kredi Puanı Düşüklere Kredi; Öncelikle bankaların kesinlikle kredi vermeyecekleri hiçbir durum olmadığını belirtelim. Özellikle daha önce yasal takibe düşmüş kişilerin başına gelen kırmızı kalem yeme durumunda bile bazı şartlar ortaya konursa kredi alabilmeniz mümkün olabilir. Bu konuya daha sonra geleceğiz.

Kredi puanı düşük olan kişiler genellikle borçlarını temizlemiş ancak orta risk grubunda kalmış kişilerdi. 0 ile 1900 arasında değişen kredi puanı 1100 ile 1500 arasında olanlar orta risk grubudur ve bankalar bu kişilere kolay kredi vermez. Ancak yapılan başvuruda bazı noktalar belirtilirse veya ekstra sözleşmeler imzalanırsa bu şekilde bir kredi alma mümkün olabilir. Burada öncelikle kişinin gelir durumu önemlidir. Aylık geliri yeterli olan kişiler bir adım öne geçerler. Diğer bir avantaj ise sahip olduğunuz varlıklardır. Yani bir ev veya arabanızın olması size avantaj sağlayabilir. Çünkü bankalar bu varlıkları ipotek edip kredi verme yoluna gidebilir.

Benzer İçerik  Türkiye’nin Yeni Bir Bankası Olacak! ‘’Destek Yatırım Bankası’’ Açılıyor.

Saydıklarımızın hiçbiri yoksa yani aylık gelir durumunuz ortalama bir seviyede ve herhangi bir mal varlığınız söz konusu değilse bu kez devreye kefil girer. Sabit geliri olan bir yakınınızın kefilliği ile bu durum aşılabilir. Tabi ki ilk aşamada hiçbir banka kredi notu düşük olan kişilere yüksek miktarda kredi açmaz. Ancak ufak bir kredi çekip düzenli ödemeniz notunuzu da yükseltecektir.

Kredi Puanı Düşüklere Kredi; Teminatlı Kredi

Genellikle ticari geçmişi olan kişilerin başvurduğu bu yöntem bazı bankalarda da bireysel kredi için de uygulanır. Bu kredi çeşidinde en az başvuru yapılan miktar veya biraz daha fazlası teminat gösterilerek bankadan borç alınabilir. Örneğin 1000 TL kredi başvurusu yaptınız ancak kredi notunuz düşük olduğu için geri çevrildi. Kredi notunuzu yükseltmek için düzenli ödeme yapmanız isteniyor ancak ödeme yapabileceğiniz herhangi bir kredili ürününüz de yok. İşte bu durumda sadece kredi notunu düzeltmek amaçlı küçük miktarda bir birikim yapıp bankaya yatırın. Sonra bu parayı bankaya ipotek ettirerek krediye başvurun. Zaman içinde düzenli ödeme yapabileceğiniz bu kanal sayesinde kredi notunuzu da yükseltebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; 

https://kredi26.com/kolay-kredi-veren-bankalar/

https://kredi26.com/ziraat-bankasi-bireysel-internet-bankaciligi/

https://kredi26.com/halkbank-vadeli-dolar-hesabi-faiz-oranlari-mevduat-getirisi-turkiye-halk-bankasi/

https://kredi26.com/evde-kalmayi-nakde-cevirmek-iste-bu-kadar-kolay/

https://kredi26.com/10-bin-tl-faizsiz-kredi-hesaplama/