İq Testi Ücretsiz | Benim IQ seviyem kaç? - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

İq Testi Ücretsiz | Benim IQ seviyem kaç?

Benim IQ seviyem kaç?, En güvenilir IQ testi hangisi?, 137 IQ iyi mi?, IQ testi nerede yapılır ücretsiz? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Tanıtım > İq Testi Ücretsiz | Benim IQ seviyem kaç?
16 Eylül 2021
1.000 okunma
İq Testi Ücretsiz | Benim IQ seviyem kaç?

İq Testi Ücretsiz; IQ veya İq testi zeka ölçümü için çeşitli ve standartlaştırılmış testlerin ve sınavların sonucunda elde edilen zeka puanıdır. Ortalama bir insan IQ seviyesi 90 civarında bulunur. IQ seviyesi 89 altı olan kişiler düşük zekalı, 79 altı olan kişiler çok düşük zekalı ve 69 altı olan kişiler son derece düşük zekalıdır. En yüksek IQ seviyesi ortalaması Japonya ve Güney Kore ülkelerine aittir.

Parlak zeka olduğunuzu kanıtlamanız için 111-129 IQ seviyesine, üstün zeka 130-160 IQ seviyesine sahip olmalısınız. IQ seviyesi öğrenmek ve belirlemek adına hazırlanmış IQ seviyesi için birçok internet sitesi vardır ve İq testi ücretsiz seçeneği sunmaktadır.

IQ söz konusu olduğunda yaptığı testten istediği sonucu alamayan kişiler zekasını nasıl geliştirebileceğini merak eder. Zeka geliştirmek için çeşit çeşit aktivite mümkündür ama ilk olarak bol bol sıvı tüketmemiz gerekir. Çünkü beynin yarısından fazlası sıvıdır. Zeka geliştirmek için en etkili yöntemler; bulmaca ve sudoku çözme, dil öğrenme, motorsiklet sürme, zeka oyunları oynama ve benzeri şeklindedir.

Uluslararası IQ Testi

Uluslararası ölçekte zeka seviyenizi ve odak başarınızı öğrenmek için çeşitli kurumlardan IQ testi yaptırmanız gerekmektedir. Çünkü internetten online bir şekilde yapılan testler güvenilirliğini kanıtlayamamaktadır. Ayrıca bilim insanları internet üzerinden tek düze yapılan iq testi ücretsiz sonuçlarının yetersiz olduğu konusunda hem fikirdir.

İq testi ücretsiz yazısına inanıp çözdüğünüz testler sonucunda birçok sayfada 3 dolar ödeme talep edilmektedir. Belirtilen ödemeyi yapmadığınız sürece tarafınıza IQ testi sonucu iletilmemektedir.

IQ Testi Onedio

Herkes IQ testini ve IQ sonucunu merak eder. Ancak güvenilir site bulunmamaktadır. Onedio web sitesinde pek çok anket ve test bulunmaktadır. Ayrıca Onedio video ve haber gibi çeşitli hizmetler de sunmaktadır.

Benzer İçerik  Jakarta Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Onedio web sitesinde 10 soruluk bir zeka testi bulunmaktadır. Bu soruların cevapları doğrultusunda size bir puan verilmektedir. Ancak IQ testi yerine değil beyin jimnastiği yapmak için çözmeniz daha doğru olacaktır. IQ testi için internet doğru bir ortam değildir.


IQ Testi Ücretsiz 2022-2023

IQ testi birkaç test ile zeka seviyesinin ölçülmesidir. IQ testi güvenilir kurumlar aracılığı ile yapılmalı ve ancak o sonuçlardan emin olunmalıdır. IQ testini ücretsiz için internet üzerinde sunan sitelerden birisi www.treningmozga.com web sitesidir. Bu site üzerinden çeşitli IQ testleri çözebilir ve sonucunuza ulaşabilirsiniz. Treningmozga web sitesinden çözeceğiniz IQ testlerinin sonucu için kesinlikle güvenilir demek yanlış olacaktır. Ancak IQ testi sorularını görmek ve aşina olmak için bu site oldukça elverişlidir. Üstelik IQ testini tamamladıktan sonra kişisel bir anket çözmeniz dahilinde IQ seviyesi ve test doğru-yanlış cevap analizinizi tarafınıza göstermektedir.

IQ Testi Çöz

IQ testi, zeka seviyesini belirlemede işe yarayan ve kişinin gelecek zamanlarda karşısına çıkacak sorunlar ile nasıl mücadele edeceğini gösteren testtir. Ancak IQ testinin tek bir testten ve 40 sorudan ibaret olduğu düşüncesi yanlıştır. IQ testlerinde kişinin anlama seviyesi, okuduğunu anlaması, gördüğünü anlaması, düşünceleri yorumlaması, kavrama yeteneği, düşünce hızı ve benzeri birçok özellik ölçülmektedir. Bu yüzden tek bir test IQ seviyesini ölçmek için yeterli olmamaktadır.

İnternette birçok reklamda ve sayfada İq testi ücretsiz ibaresi bulunmaktadır. Ancak İq testi ücretsiz ibaresi bulunsa dahi ücret talep edilmekte ve ücret ödenmesine karşın yine de yeterli sonuç verilmemektedir. Bu yüzden Iq testi çözmek için yetkin ve güvenilir kurumlarla çalışmak gerekmektedir.

En güvenilir IQ testi hangisi?

En güvenilir IQ testi Stanford Binet Zeka Testi’dir.

IQ seviyemi nasıl öğrenebilirim?

IQ seviyenizi ( zeka yaşı/gerçek yaş ) x 100 işlemi ile öğrenebilirsiniz.

Zeka testleri gerçek mi?

Zeka testleri gerçektir ancak güvenilir olan testler tercih edilmelidir.

Ortalama IQ kaç olmalı?

Ortalama IQ 90 civarı olmalıdır.

İlginizi Çekebilir;

Gelir Testi 2020, GSS PRİMİ BORCU TAHAKKUK İŞLEMİNİN İPTALİ

GSS Sorgulaması Nasıl Yapılır?, GSS borç sorgulama nasıl yapılır? E-Devlet giriş üzerinden

Aksaray Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

Pegasus personel alımı yapacak! Pegasus pilot alımı başvuru şartları…

11 İlaç SGK Geri Ödeme Listesinde

Benzer İçerik  Numara Sorgulama Ücretsiz | Telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenme?