Halkbank Swift Kodu, Swift Kodları -

Halkbank Swift Kodu, Swift Kodları

Anasayfa > Türkiye Halk Bankası > Halkbank Swift Kodu, Swift Kodları
05 Kasım 2018
1.430 okunma
Halkbank Swift Kodu, Swift Kodları

Halkbank swift numarası üzerinden kısa bir süre içerisinde yurt içinde ya da yurtdışında açılmış olan hesaplara döviz gönderimi yapabilirsiniz.  Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication şeklinde bir açılıma sahip olan swift işleminde her bankanın kendi müşterileri tarafından bilinmesi gereken bir kodu bulunmaktadır. Ancak bu kod aracılığı ile döviz transferi yapılabilir. Bu kod üzerinden gerekli olan güvenlik kontrolleri de sorunsuz bir biçimde tamamlanmaktadır.

Swift Kodu Nedir?

Halkbank swift kodu öğrenme işlemleri çok kısa bir süre içerisinde internet üzerinden tamamlanabilir. Müşterilerin hiçbir zorluk çekmeden gerekli olan finansal işlemleri tamamlayabilmesi için kod internette paylaşılmıştır. Halkbank swift kodu; “TRHBTR2A” olarak belirlenmiştir. Bu kod aracılığı ile kısa bir süre içerisinde finansal işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Haksız kazanç ya da döviz kaçırma gibi sorunların yaşanmaması için bu tür bir önlem alınmıştır.

Swift Ücretleri Hakkında İnceleme

Halkbank swift nasıl yapılır konu başlığı kadar kişilerin ödemeleri gereken komisyon tutarı hakkında da fikir sahibi olmanız gerekmektedir. Bu tutarlar;

  • Karşı bankanın masrafı dövizi alacak olan kişiye ait ise ödenmesi gereken asgari tutar 25 lira olarak belirlenmiştir. Bu masraf yurtiçinde gönderilecek olan döviz için geçerlidir.
  • Karşı bankanın tahsil edeceği masraf dövizi gönderen kişiye ait ise ödenmesi gereken komisyon tutarı 75 lira olarak belirlenmiştir. 75 liralık bu masraf ülkemizde yapılan döviz için geçerlilik gösterir.
  • Her iki şekilde de kişilerden talep edilecek en yüksek tutar 200 lira olarak belirlenmiştir.
  • Kişilerin internet şubesi üzerinden bu gönderimleri tamamlaması çok daha makul fiyatlı bir sistem ortaya çıkaracaktır.
  • Yukarıda belirtilen ücretler yaklaşık olarak 3 senedir aynı şekilde seyretmektedir. Yeni yıl sonrasında ücretlerde artış meydana geleceği tahmin edilmektedir.
Benzer İçerik  Halkbank Kasko Ücretleri, Halk Sigorta Kasko ve Trafik Sigortası

Ücretler genel olarak bütün bankalarda bu seviyede seyretmektedir. Hem güvenilir hem de hızlı bir swift işleminin gerçekleştirilmesi için muhakkak Halkbank gibi köklü girişimlerin tercih edilmesi gerekir.

Mesaj ile Konu Hakkında Bilgi Alın

Swift kodu Halkbank tarafından müşterilere bildirilmiştir. Bu kodun yanı sıra işlemin gerçekleşme durumu hakkında ayrıca bilgilendirmenin de yapıldığı ayrıca dikkat çekmektedir. 5 Dolar ücret  karşılığında işlemin akıbeti ile alakalı ayrıca bilgilendirme imkanını da elde edebilirsiniz. Bilgi, düzeltme, değişiklik ve sonuç ile alakalı bütün gelişmeler bu ödemiş olduğunuz 5 Dolarlık ücret karşılığında size bildirilecektir. Konu hakkında ayrıca şubelere gelerek de bilgi sahibi olma imaknını elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Yapı ve Kredi Bankası Swift Kodu, SWIFT | Bankacılık Hizmet ve Paketleri | Yapı Kredi

HSBC Swift Kodu, HSBC Swift Kodu Sorgulama

Ziraat Bankası Swift Kodu, Ziraat Bankası Swift Hizmetleri

Anadolubank Swift Kodu, Türkiye Banka SWIFT Kodları

Garanti Bankası Swift Kodu, İnternet Bankacılığı | Garanti Bankası