Garanti Bankası Swift Kodu, İnternet Bankacılığı | Garanti Bankası -

Garanti Bankası Swift Kodu, İnternet Bankacılığı | Garanti Bankası

Anasayfa > Türkiye Garanti Bankası > Garanti Bankası Swift Kodu, İnternet Bankacılığı | Garanti Bankası
05 Kasım 2018
1.184 okunma
Garanti Bankası Swift Kodu, İnternet Bankacılığı | Garanti Bankası

Garanti Bankası transfer kodu olarak uluslar arası banka kodu kullanımı için belirlenen kod “TGBATRIS” şeklinde kayıtlara geçmiştir. Uluslar arası para transferlerinde her bir banka tarafından kaydedilen, işlemlerin gerçekleştirilmesi için kullanılan kod farklıdır. Göndereceğiniz bankanın kodunu bilmeli ve belirlenen bankanın kodunu doğrulayarak gönderimi sağlamalısınız.

Türkiye’de hizmet veren bankalar arasında yapılacak transferlerin yanı sıra, Türkiye ile Almanya gibi farklı ülkeler arasındaki kişi veya kurumların transferinde kod kullanılır. Garanti Bankası’nın da Garanti Cep ile şubeler yoluyla veya ATM’den yapılacak gönderimlerde bu duruma dikkat edilerek gönderim sağlanır.

Garanti Bankası Transfer Kodu

Garanti’nin uluslar arası para gönderimlerinde kullanılan kodunun bulunması için, web sitesine giriş yapılması yeterli olacaktır. İngilizce, Almanca gibi pek çok dil seçeneğiyle de hizmet verilen sayfada gönderimi direkt olarak kodu öğrendikten sonra siteden de yapabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlanabilir, işlemlerle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Garanti Bankası Swift kodu nasıl öğrenilir? Garanti’nin web sitesine giriş yapabilir veya mobil uygulamasına girebilirsiniz. Bunun yanı sıra, internetten tüm bankalar için açıklamam swift kodu listesini inceleyerek Garanti Bankası için ayrılmış olan kodu bulabilirsiniz. Belirlenen hizmet sürecine ve veri kullanım değerlerine bağlı olarak Türkiye ile farklı ülkelerdeki bireysel / kurumsal hesaplara gönderim yapılabiliyor.

Garanti Bankası UPT Kodu

Uluslar arası para transferi için Garanti Bankası’nın belirlediği kod “TGBATRIS” olmuştur. Türkiye’de bankanın iletişim seçeneklerinde bu bilgiye ulaşılabileceği gibi, diğer dillerde de web sitesinde detaylı açıklama yapılmıştır. Bankanın kredileri ve kredi kartlarıyla ilgili bilgilerin yanı sıra, para gönderim ve çekim şartları da internet sitesinde yer alıyor. UPT kodu para transferi için kullanıma açıktır.


Benzer İçerik  Garanti Bankası Eft Saatleri, Garanti Bankası EFT Ne Zaman Karşı Hesaba Geçer En Son EFT Saati

Garanti Bankası Swift Kodu Nedir?

Banka Swift kodları için yapılacak olan araştırmalarda, Garanti Bankası’nın koduna ulaşılması da mümkün oluyor. Türkiye’de resmi banka kuruluşları arasındaki Garanti Bankası’nın swift kodu ise TGBATRIS olarak belirlenmiştir. Bu kodu kullanarak, Garanti’nin para transferlerini uluslar arası işlemler olarak yapma imkanınız olacaktır. Mağduriyet yaşamayacağınız gibi, gönderim sağlanacak olan bankanın direkt olarak işleminizi incelemesi ve herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmesi mümkün oluyor.

Garanti ile göndermeyeceğiniz, farklı bir bankayla göndereceğiniz para için Garanti’nin kodunu yazdığınız taktirde bu işlem yapılmayacaktır. Tam tersi durumlarda da yanlış bir kodun girilmesi durumunda gönderim sağlanmayacaktır. Garanti için ayrılan, tüm ülkelerde bankalara göre belirli olan değerlere uygun şekilde para gönderimi yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilir;

Ziraat Bankası Swift Kodu, Ziraat Bankası Swift Hizmetleri

Yapı ve Kredi Bankası Swift Kodu, SWIFT | Bankacılık Hizmet ve Paketleri | Yapı Kredi

HSBC Swift Kodu, HSBC Swift Kodu Sorgulama

TEB Swift Kodu, Swift Para Transferi | Türk Ekonomi Bankası – Teb

Fibabanka Swift Kodu, Swift Code (BIC) – FBHLTRIS XXX – FIBABANKA A.S.