HSBC Swift Kodu, HSBC Swift Kodu Sorgulama -

HSBC Swift Kodu, HSBC Swift Kodu Sorgulama

Anasayfa > HSBC Bank > HSBC Swift Kodu, HSBC Swift Kodu Sorgulama
05 Kasım 2018
901 okunma
HSBC Swift Kodu, HSBC Swift Kodu Sorgulama

HSBC Swift işlemleri ile hizmet sunan bankalardan biridir. Swift kodu, uluslararası bankacılık sistemlerinde kullanılan bir terim ve işlem türü olarak bilinmektedir. Banka işlemleri ve finans kuruluşlarının para transferlerinde, sorunsuz işlemler yapılması, hızlı ve kolay şekilde para gönderimlerinin sağlanması üzerine geliştirilmiştir.

Bankaların Swift kodları, 8 ila 11 haneli olarak farklılık göstermektedir. Her rakam bir kod olarak, sembolize ettiği transfer bilgileri dahilinde kullanılır. Para ve fon işlemlerinin transfer ve işlemleri için kullanılması gereken bir rakam sistemidir.

HSBC Swift Kodu Nedir?

HSBC Swift kodu, ilk dört rakamda banka kısaltmasını yansıtır. Ardında bulunan 2 rakam ise bankanın bulunduğu ülke kodu olarak kullanılır. Sonraki 2 rakamlı hane ise banka şubesinin kodu olarak yani paranın hangi banka, hangi ülke ve hangi şubesinden gönderildiğine dair bilgileri sunan bir kod sistematiğidir.

HSBC swift kodu sorgulama işleminde HSBC Bank’ın Swift kodu; HSBCTRIX olarak belirtilmektedir. Swift işlemleri gönderim yapılan ülkeler arasındaki farklılıklara göre süre sunar. Yurt içi eft ve havale sistemleri gibi anında transfer gerçekleştirilmez.

Swift işlemlerinde genellikle aynı gün içerisinde ya da ertesi gün transfer sağlanabilir.

HSBC Swift İşlemleri Nasıl Yapılır?

Swift işlemi yapılırken öncelikle, swift yapılacak banka hesabı yazılmalıdır. Ardından işlem ücretinin tahsil edileceği hesap numarası girilir. Sonrasında ise transfer etmek istenilen bankanın bulunduğu ülke kodu yazılır. Swift işleminde sonraki aşama; bankaya ait ismin ilk harfi yazılır.

İşlemde son olarak, transfer yapılacak bankanın ya da şubenin bulunduğu adresin 3 harfli kodu girilir. Swift işleminin sorunsuz şekilde tamamlanması için tüm bilgilerin eksiksiz şekilde yazılması gereklidir.


HSBC Swift işlemlerinde saat 17:00’den önce yapılan işlemlerde 2 iş günü içinde transfer sağlanabilir. Fakat saat 17:00’den sonra yapılan swift işlemleri için 3 iş gününde transfer tamamlanır. HSBC swift işlem ücretleri, transfer yapılacak ülkeye ve transfer miktarına bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Benzer İçerik  HSBC İban Sorgulama, IBAN Uygulaması Mevduat Ürünleri Günlük Bankacılık HSBC

Online Swift İşlemleri

www.hsbc.com.tr web adresinden para transferleri seçeneğinde yer alan bankacılık hizmeti Swift işlemlerinin ücretlendirme bilgilerini online olarak edinebilirsiniz.

1836 yılında İngiltere’de kurulan HSBC Bank, uluslararası bankacılık sisteminde faaliyet göstermekte ve Türkiye’de de etkin biçimde bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Bankanın sunduğu swift işlemlerini banka şubelerinden yapabileceğiniz gibi internet bankacılığı sistemlerinden de kolaylıkla yapabilirsiniz.

HSBC Bank Telefon Bankacılığı sistemini kullanarak uluslararası gönderim ve transfer sistemi Swift işlemleri için bilgi alabilir ve işlem sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Yapı ve Kredi Bankası Swift Kodu, SWIFT | Bankacılık Hizmet ve Paketleri | Yapı Kredi

HSBC KOBİ Kredisi (Ticari Kredi), HSBC Esnaf Kredisi Hesaplama

HSBC İnternet Bankacılığı, hsbc internet bankacılığı borç sorgulama

Ziraat Bankası Swift Kodu, Ziraat Bankası Swift Hizmetleri

HSBC İban Sorgulama, IBAN Uygulaması Mevduat Ürünleri Günlük Bankacılık HSBC