Anadolubank Swift Kodu, Türkiye Banka SWIFT Kodları - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Anadolubank Swift Kodu, Türkiye Banka SWIFT Kodları

Anadolubank swift kod uygulaması, Anadolubank turkey swift code, Anadolu bankası swift kodu kaç detaylar makalemizdedir.

Anasayfa > Anadolubank > Anadolubank Swift Kodu, Türkiye Banka SWIFT Kodları
28 Eylül 2018
1.087 okunma
Anadolubank Swift Kodu, Türkiye Banka SWIFT Kodları

Swift kodu Anadolubank sayesinde, dünyanın farklı ülkelerindeki bankalara para transferi sağlamanız son derece kolaydır. Güvenli bir şekilde paranın hesaplar arasında transferini sağlayan swift kod, genellikle büyük harflerle kullanılır. Son dönemde online bankacılık işlemlerinin daha fazla talep görmeye başlaması ile birlikte swift kod kullanılır hale gelmiştir. Bankaların kodları kendilerine özel olduğu gibi ortalama 8 ile 11 harf arasındadır.

Güvenli Para Aktarımı

Swift kod sayesinde hesaplar arasında güvenli para aktarımı sağlamak daha da mümkün hale gelir. Özellikle her gün bankacılık hizmetleri ile ilgilenen ve dünyanın farklı noktalarındaki bankalara para transferi sağlamak isteyen iş adamları açısından avantajlıdır.

  • Swift kodu Akbank kuruluşunda da mevcut olduğu için müşterilerin uluslar arası alanda işlem yapmaları daha pratiktir.
  • Yine aynı şekilde yalnızca Akbank değil, Finans, Yapı Kredi, Ziraat bankası gibi kuruluşlarında özel olarak belirledikleri swift kodları vardır.
  • Belirtilen kodlar standart olduğu gibi, paranın hangi banka şubesine gönderileceğinin belirlenmesinde yardımcıdır.

Para akışı ise en kısa süre içerisinde tamamlanır.

Her Bankanın Swift Kodu Farklı

Teb swift kodu nedir diye merak edenler, müşteri hizmetleri ya da şubeler üzerinden işlemlerini kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirler. Swift kod sorgulaması, müşteri hizmetleri sayesinde kısa sürede gerçekleştirilir. İlk kez işlem yapacakların öncesinde detaylı bilgi almaları faydalarına olacaktır. Swift kod eksiksiz girildiğinde para transferi problemsiz bir şekilde tamamlanır.

Dünyanın Farklı Bankalarına Para Aktarımı

Bankaların güvenlik ve müşteri memnuniyeti için özel olarak oluşturduğu swift kod sayesinde dünyanın farklı bankalarına para akışı sağlamak mümkündür. Anadolu bankasının swift kodu ANDLTRIS şeklinde belirlenmiştir. Swift kodu İş bankası nedir diye merak edenler adına ise ISBNKTRIS şeklinde karşımıza çıkar. Bu noktada para akışı sağlamak isteyen kullanıcıların eft saatlerine önem vermelerinde yarar vardır. Genellikle iş günlerinde 08.30 ve 17.30 arasında para gönderimi problemsiz bir şekilde tamamlanır. Bu sayede dünyanın farklı ülkesindeki bir yakına para aktarmak daha pratik, güvenli ve kolay hale gelir. Yapılan işlem ücretleri ise bankalara göre değişiklik gösterir.

Benzer İçerik  Anadolubank Bireysel Emeklilik Sistemi ( BES), Bireysel Emeklilik Sisteminde Otomatik Katılım - Anadolubank