Evlilik Kredisi Veren Bankalar, DEVLET DESTEKLİ EVLİLİK KREDİSİ VEREN BANKALAR -

Evlilik Kredisi Veren Bankalar, DEVLET DESTEKLİ EVLİLİK KREDİSİ VEREN BANKALAR

Anasayfa > Banka Haberleri > Evlilik Kredisi Veren Bankalar, DEVLET DESTEKLİ EVLİLİK KREDİSİ VEREN BANKALAR
05 Kasım 2018
833 okunma
Evlilik Kredisi Veren Bankalar, DEVLET DESTEKLİ EVLİLİK KREDİSİ VEREN BANKALAR

Evlilik yapan kişilere kredi veren bankalar  son senelerde büyük talep görmektedir. Gençlerin erken evliliğinin devlet tarafından teşvik edilmesi de bu bankaların sunmuş oldukları krediyi şekillendiren hususların başında gelir. Evlilik kredisi veren bankalardan çekilecek olan tutar sınırlı olsa da yine de köklü ve güvenilir olan bankaların tercih edilmesi çok daha mantıklı olacaktır.

Evlilik Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kefilsiz evlilik kredisi veren bankalar kapsamında dikkate alınması gereken hususlardan bazıları şu biçimde sıralanır;

  • Bu krediden yararlanabilmek için TC vatandaşı olmanız ya da mavi karta sahip olmanız yeterli olacaktır.
  • Yurtiçinde yer alan şubelerden sadece TL üzerinden alınabilir. Döviz bazında bu tür bir kredi sağlanmamaktadır. Verilen bu kredi ile beraber TLnin diğer para birimleri karşısında güç kazanması da odak noktası olarak belirlenmektedir.
  • Kredi bazı bankalarda sadece 24 yaşına kadar olan kişilere sunulmaktadır. Devlet tarafından yapılan destekleme de genel olarak 25 yaşına kadar geçerliliğini korumaktadır.
  • Evlilik kredisi şeklinde çekmek ve bu kurallara uyum sağlamak istemeyen kişiler ihtiyaç kredisi başlığı altında da nakit bir birikim elde edebilirler.

Bu konu başlıkları ile alakalı olarak herhangi bir sorun yaşarsanız direkt olarak şubelere gelerek durum hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Faiz Oranları

En uygun evlilik kredisi faiz bakımından oldukça düşük seyretmektedir. Genç çiftlerin ödemelerine kolaylık sağlayabilmek için faiz düşük tutulmakta ve çoğunlukla ilk 6 ay boyunca kişilerden herhangi bir ödeme talep edilmemektedir. Bu unsurlar dikkate alınırken aynı zamanda sizin kredi puanınız da incelemeye alınacaktır. Evlilik kredisi çekerken kişilerin daha önce alıp ödemedikleri miktarlar söz konusu ise ya da herhangi bir sebep ile icra takibine düşülmüşse bunlar sizin kredi çekme sürecinizi olumsuz etkileyecek olan hususlardandır. Özellikle ihtiyaç kredisi başlığı altında para çekme işlemi gerçekleştirecek olan kişilerin kredi puanları ve risk analizleri detaylı bir biçimde gerçekleştirilmektedir.

Benzer İçerik  Anında Kredi Veren Bankalar, Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri

Kredi Borçlarının Silinmesi

Devlet destekli evlilik kredisi başvurusu dışında kişilerin üniversite eğitimleri boyunca KYK’dan almış oldukları kredinin ödeme planının tamamen askıya alınması da söz konusu olabilmektedir. U tür bir fırsattan faydalanırken aynı zamanda yaptığınız evlilik sayesinde size devletin bir kolaylığı olarak borçlarınızdan kurtulabilirsiniz. Tabi ki bu uygulama sadece 24 yaşına kadar olan kişiler için geçerlilik göstermektedir. 18-24 yaş arası evliliğin üst raddeye çekilmesi için çaba sarf edilmekte ve bu finansal destekler de kişilere tam da bu nedenle sağlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Faizsiz Evlilik Kredisi, Evlilik Kredisi Hesaplama 2020

Düğün Kredisi Veren Bankalar, DEVLET DESTEKLİ EVLİLİK KREDİSİ VEREN BANKALAR

Çeyiz Parası (Yardımı) Nasıl Alınır? 2020 çeyiz parası ne kadar? Evlenme yardımı kimlere verilir, nasıl alınır?

Kadınlara Teşvik Kredisi Nasıl Alınır?, Kadınlara Devlet Destekli Geri Ödemesiz Teşvik Kredisi

Borç Transferi Yapan Bankalar, Tüm Borçları Kapatan Kredi