Borç Transferi Yapan Bankalar, Tüm Borçları Kapatan Kredi - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Borç Transferi Yapan Bankalar, Tüm Borçları Kapatan Kredi

Borç transferi yapan kartlar var mı, taksitli borç transferi yapan bankalar ve ipotekli borç transferi yapan bankalar hakkında bilgi için makalemizi okuyunuz.

Anasayfa > Banka Haberleri > Borç Transferi Yapan Bankalar, Tüm Borçları Kapatan Kredi
02 Ekim 2018
993 okunma
Borç Transferi Yapan Bankalar, Tüm Borçları Kapatan Kredi

Bankalara borç transferi yaparak işinizi daha kolay hale getirebilirsiniz. Şöyle ki birden fazla banka üzerinden kredi borcuna sahip olmak, takip etmenizi zor hale getirecektir. Üstelik birikmiş olan borçların dahi incelenmesi yine güç olmakta. Ödemelerin ve takibin daha kolay olması açısından bankalara borç transferi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece tüm borçlar tek bir çatı altında toplanır. Devamında ödeme yapmak ve talip etmek daha kolay olacaktır. Bu anlamda çalışma gösteren pek çok banka mevcut durumda. Aralarından tercihte bulunurken dikkate alınması gerekenler ise;

  • Borç transferinde avantajlı olmak için faiz oranlarını kıyaslamanız gerekmekte.
  • Faiz oranlarından ziyade masraf ücretlerini de incelemeniz önem arz ediyor.
  • Başvurularda kendinizin ve ailenizden kişilerin gelir belgelerine yer vermeniz faydalı olacaktır.
  • Son olarak transferin olumlu sonuç alması için EFT talebinde bulunmanız da önemlidir.

Borç Transferi İçin Banka Önerileri

Kıyaslamalar dahilinde uygun faiz oranlarından banka tercihlerinde bulunmak daha kolay. Borç transfer kredisi için bankaların direk olarak şubelerini ziyaret etmeniz gerekiyor. Kıyaslamaların arkasından tercih ettiğiniz bankanın şubesine uğrayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Burada bankaların temel aldıkları nokta müşterinin kredi notudur. Geçmiş finansal ilişkiler incelemeye alınarak transfer kredilerilerine yer verilir. Karşınıza çıkacak olan bankalardan bazılarını sıralayacak olursak;

-QNB FinansBank; 2018 yılında FinansBank tarafından maksimum 48 ay vade seçeneklerine yer verilmiştir. Bunun yanı sıra %1.79’dan başlayan faiz oranları ile vatandaşların karşılanması söz konusudur. Esnek ödeme planlarından kaynaklı olarak ise dikkat çektiğini belirtmek gerek. Transferlerin taşıt ile ihtiyaç kredilerini karşılaması da esas alınmakta.


-Ziraat Bankası; Ziraat Bankası borç kapatma kredisi de veren bankalardan bir tanesi. Başta transfere yönelik yine 48 ay vade seçeneklerini sunduğunu belirtmek gerek. Uygun faiz oranlarından ziyade ödeme seçeneklerine de sahip olduğu için yine müşterilerin göz önünde bulundurdukları açıktır. Bankalarda bulunan kredi kartı ya da ihtiyaç kredisi borçlarınızı transfer edebilirsiniz.

Benzer İçerik  Hayvan Destek Kredisi, Büyükbaş Hayvancılık Hibe Desteği

-Şekerbank; Bireysel ya da kredi kartı borçlarına yönelik Şekerbank’a transfer gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda kredili mevduat hesaplarında olan borçların da yine Şekerbank’a transfer edilmesi mümkün. 48 ay vade imkanlarına yer veren bankalar arasında gösteriliyor. Hemen arkasından vadeye göre faiz oranları geliyor.

Borç Transferi Yapan Diğer Bankalar

Borç transfer kredisi Ziraat, ŞekerBank ya da QNB dışında pek çok banka tarafından sunuluyor. Örneğin bunlar arasında AkBank dahi mevcut durumda. Sadece kredi kartı borçlarının kabul edildiğini belirtmek gerek. 12 ay taksit fırsatları dahilinde borcunuzu ödemeniz mümkün kılınıyor. Beraberinde ise Türkiye Ekonomi Bankası gelmekte. Son olarak Halk Bankası ile de harekete geçilebilir. 48 aya varan vade imkanları ile borçlarınızı tek çatı altında toplayabilirsiniz. VakıfBank, DenizBank ve Halk Bankası tarafından da transferler karşılanmakta. Müşteriler faiz oranlarını ve vade seçeneklerini değerlendirerek tercihte bulunuyor.

Borç Transfer Kredisi Nasıl Alınıyor?

Öncelikle borçlara yönelik incelemelere geçiliyor. Örneğin ihtiyaç ya da taşıt kredisi borçlarının bulunması halinde müşteriler başvuruda bulunabilir. Borç transfer kredisi 2018 yılında vatandaşların bilgileri ve borçları dahilinde gerçekleşir. Bu anlamda borç tutarı dikkate alınarak transferlerin gerçekleşmesine dikkat edilmelidir. Son olarak tutarın EFT ile aktarımı gerçekleşir. EFT sayesinde transfer işlemi kısa sürede tamamlanır. Transferin devamında ise müşterinin eski bankasınayönelik ek bir işleme geçmesine gerek kalmıyor. Aksine;

  • Sadece kredi transferlerinin arkasından bankada borcunuzun kalıp kalmadığını teyit edebilirsiniz.
  • Kredinin transfer ile kapatılması önemlidir.
  • Danışmanlar sayesinde tüm bu bilgileri elde etmeniz yeterli olacaktır.