Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Düğün Kredisi Veren Bankalar, DEVLET DESTEKLİ EVLİLİK KREDİSİ VEREN BANKALAR

30.10.2018
422
Düğün Kredisi Veren Bankalar, DEVLET DESTEKLİ EVLİLİK KREDİSİ VEREN BANKALAR

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Veren Bankalar nelerdir diye düşünüyorsanız hemen hemen tüm bankaların bu krediyi sağladığını söyleyebiliriz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bu projeyle yeni evlenecek çiftlere maddi destek sağlamaktadır. 10000 tl evlilik kredisi çekerseniz 36 ay vadeyle en uygun evlilik kredisini düşük faizle 2 yıl sonra ödemeye başlayabilirsiniz. Eğer 2 yıl içinde çocuğunuz olursa ödeme zamanının 1 yıl daha ertelenmesini talep edebilirsiniz.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu 2018 için evlenecek olan çiftlerin bazı şartları taşıması gerekir. Aile ve sosyal politikalar bakanlığının belirlediği şartlar şu şekildedir:

  • Öncelikli olarak evlenecek çiftlerin ikisinin de yaşı 24 ya da 24’ten küçük olmalıdır. (Eğer çiftler üniversite mezunu ise bu yaş 26’ya uzatılabilir.)
  • Evlenecek olan çiftlerin sicillerinin temiz olması gerekir(ağır suç işlememiş olmaları gerekir).
  • Bu şartları sağlayan çiftlerin aynı zamanda evlenecek maddi durumlarının olmaması gerekir.

Bu şartları sağlayan genç çiftler Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorusunu soruyorlarsa seçtikleri bir bankaya giderek talepte bulunmaları yeterlidir. Bankanın genç çiftten isteyeceği belgeler şunlardır:


  • Kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • Gerekli görülürse adres temini için bir belge
  • Gelir düzeyini gösteren belge

Evlilik Kredisi Hesaplama

Size en uygun evlilik kredisini hesaplamak için bankaların evlilik kredisi hesaplama araçlarından kaç ay vade ile ne kadar ödeme yapacağınızı hesaplayabilirsiniz. Hayallerinizdeki düğünü yapmak için 10000 tl desteğe ihtiyacınız varsa faizsiz evlilik kredisi avantajlarından da yararlanabilirsiniz. Bankalar devlet desteği ile genç çiftlerin hayallerindeki düğüne ulaşması için tam 2 yıl sonra ödemeye başlayabilecekleri en fazla 36 ay vade ile kredi imkanı sağlıyor.

Kosgeb Evlilik Kredisi

Kosgeb yeni evlenecek genç çiftler için en uygun evlilik kredisi fırsatı sunuyor. Aile ve sosyal politikalar Bakanlığının belirlediği şartları sağlayan çiftlere faizsiz evlilik kredisi veriyor. Devlet destekli evlilik kredisi ödemeleri nasıl olacak diye soruyorsanız şöyle açıklayalım. 10 bin liralık evlilik kredisini ilk 1 yıl hiç ödeme yapmıyorsunuz. Sonraki 36 ay eşit taksitlerle ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Size en uygun ödeme planı ile kredinizi rahat rahat ödeyebilirsiniz.

Benzer İçerik  5 Bin TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar, Kolay Kredi Veren Bankalar
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM