Eksik Primleri Yatırarak Nasıl Emekli Olunur?, Toptan para yatırıp SSK'dan emekli olabilir miyim -

Eksik Primleri Yatırarak Nasıl Emekli Olunur?, Toptan para yatırıp SSK’dan emekli olabilir miyim

Anasayfa > SGK > Eksik Primleri Yatırarak Nasıl Emekli Olunur?, Toptan para yatırıp SSK’dan emekli olabilir miyim
29 Ekim 2018
1.171 okunma
Eksik Primleri Yatırarak Nasıl Emekli Olunur?, Toptan para yatırıp SSK’dan emekli olabilir miyim

2019 Prim Eksik Olanlara Emeklilik Son Dakika haberi ile bir müjde veriyoruz. Aşınız dolduğu halde prim gün sayınızın eksik olmasından dolayı emekli olamadıysanız artık Prim Günü Eksik Olanlar Emekli Oluyor. Bu nasıl mı olacak? Çıkarılması beklenen yeni yasa ile yaşı gelmiş ama primi eksik olan vatandaşlar için emekli olma imkanı sağlanıyor.

Yaşını Doldurup Primi Eksik Olana Emeklilik Müjdesi

Prim Eksiği Olanlar 2019 yılında emekli olma şansına sahip olabilecek. Çıkarılacak yasada emekli olmak için bazı şartlar belirlenmiştir. Bu şartlardan en önemlisi 1800 gün prim ödemiş olmak. Eğer 1800 günden daha az prim ödediyseniz bu yasadan faydalanamazsınız. 1800 gün ve üzeri prim ödemiş ve emeklilik yaşını doldurmuş olan kişilere borçlanmaya gidilerek emekli edileceklerdir. Söz konusu yasa çıkarılırsa çalışamayan yaşlılarımız da emekli olabilecek.

Yaşı Gelip de Prim Eksiği Olana Emeklilik Hakkı

Bağ-kur ve ya sigorta primlerinin bir kısmını ödeyen ancak çeşitli sebeplerden ötürü çalışamayan ve primlerini yatıramayan vatandaşlarımız için Çalışma ve Sosyal Politikalar bakanımız bir çalışma yaptığından bahsetmişti. Bu çalışma ile 100 bin kişinin emekli olacağın ön görülüyor. Bakanımızın yaptığı açıklamalara göre emeklilik yolunun açılması için borç yapılandırma sistemine gidilmesi gerekmektedir. Bu çalışma meclise sunulacak ve meclisten geçmesi halinde 100 bin vatandaşımıza da emeklilik yolu açılmış olacak.


Prim Eksiği Olanlara Emeklilik Ne Zaman

Ssk Prim Eksiği Olanlara Emeklilik Son Dakika ya da 2018 Prim Eksik Olanlara Emeklilik Son Dakika Haberleri gibi haberlere sık sık rastlıyoruz ancak ne zaman emekli olunacağı hakkında kesin bir bilgiye ulaşamıyoruz. Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı hala bu konu üzerinde çalışma yaptığını açıklamıştır. Yasa hakkında detaylı çalışmalar yapıldıktan sonra yasa teklifi meclise sunulacak ve salt çoğunluğun oyunu alırsa yasa resmi gazetede yayınlanacak. Bu süreç gerçekleştikten sonra prim eksiği olanlar da emekli olabilecek.

Benzer İçerik  İş Görmezlik Parası 2022-2023, Sgk Rapor Parası Ne Kadar 2022-2023

Prim Eksiği Olanlara Hizmet Borçlanması

Prim Günü Eksik Olanlar 2018 yılında yapılan bir çalışma ile hizmet borçlanmasına giderek eksik olan primlerini ödeyerek erken emekli olma avantajına sahip olabilecek. Çalışan kadınların annelik sebebiyle çalışılamamış günlerin borçlanması yapılandırılıyor. Erkeklerin ise askerlik sebebiyle çalışılamamış günlerin borçlanması yapılarak daha erken emekli olma şansına sahip oluyorlar.

İlginizi Çekebilir;

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) | Garanti Bankası

Denizbank Hayat Sigortası, İyi ki Varsın Hayat Sigortası | Hayat Sigortaları | DenizBank

Çalışan Anneye Erken Emeklilik! 6 Yıl Erken Emekli Olun!

KOSGEB Başvurusu Nasıl Yapılır?, VERİTABANINA NASIL KAYIT OLUNUR? – KOSGEB

Akbank Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Sigortası – Akbank