Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

AVM’ler Açılıyor Ama Eskisi Gibi Değil

03.05.2020
286
AVM’ler Açılıyor Ama Eskisi Gibi Değil

11 Mayıs tarihi itibari ile kademeli olarak açılacak olan Alışveriş Merkezlerinde düzenlemeler ve değişiklikler ile hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Korona virüs salgını nedeni ile kapatılan AVM’ler 11 Mayıs sonrası yeni düzenlemeler ile halka hizmet vermeye başlayacak.

Vatandaş Mağazalarda İstediği Gibi Dolaşamayacaklar

Bu düzenlemelerde dikkat çeken ayrıntılar şöyle; vatandaş mağazalarda istediği gibi dolaşamayacaklar, ok işaretleri ile yol güzergâhları, patikalar ve yönlendirmeler yer alacak. Sağlık ve güvenlik önlemlerinde de yeniliklere gidilecek olan AVM’lerde ki değişim hakkında konuşan Securitas Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu yapılanma hakkında şu bilgileri verdi.

Kuyruk Yöntemine Geçilecek

Cadde mağazalarında hazırlıklar başladı, AVM’lerde deneme ve çalışmalar yapıyoruz artık mağaza düzenleri değişiyor, kuyruk yöntemine geçilecek. Kuyruk yöntemi tüm vatandaşların belirlenen bir hat üzerinde dolaşıp alış veriş yapması anlamındadır, mağazalarda öyle eskisi gibi istediğimiz gibi dolaşamayacağız, ok işaretleri bizlere izleyeceğimiz yol konusunda yönlendirmeler yapacak.


X-Ray Cihazları Daha Sık Kullanılacak

Belirlenen patika üzerinde geriye dönüş ya da farklı bir bölüme geçmek söz konusu olmayacak, kasa önlerinde 2 metreden az olmayan sosyal mesafe kuralı işletilecek, kasaların önlerinde iki metre ara ile çizgi ya da kareler çizilerek sosyal mesafeye dikkat edilecek. Fiziki mesafeyi korumak kaydı ile kontrol üzerinde çalışmalarımız sürüyor bu bağlamda x-ray cihazları daha sık kullanılacak ve görevli personel için plexi korumalar düşünülüyor.

Sosyal Mesafe Kuralının Dışına Çıkıldığı Anda Alarm Verilecek

Kapı detektörleri de yeniden ayarlanacak, termal kamera kullanımını arttıracağız çünkü el ölçümü cihazlarda istenilen sonuç alınmıyor. Güvenlik personeli ateşi yüksek olan ya da maske kullanmayan vatandaşları AVM içlerine almama konusunda yetkilendirildi. Güvenlik adına kullanılan yöntemleri sağlık adına kullanmaya başlayacağız. Belirli noktalarda kalabalıkların oluşması esnasında alarm veren kameralar sosyal mesafe kuralının dışına çıkıldığı anda alarm vermeye başlayacak.

Benzer İçerik  Merkez Bankası Bankalar Arası Kart Merkezine Hissedar Oldu

Çocuk Ve Yemek Alanları İle Sinemalar Açılmayacak

Mağazalarda denenen kıyafetler 24 saat süre boyunca karantina altına alınacak ve ışın temizliği yapılacak her mağaza girişinde müşterinin ateşi ölçülecek. AVM’lerin açılışında kademeli bir açılış planlaması olduğunu hatırlatan Murat Kösereisoğlu çocuk oyun alanları, yemek alanları ve sinemaların açılmayacağının altını çizdi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.