İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır 2022 - 2023 | İBB Sosyal Yardım Kart -

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır 2022 – 2023 | İBB Sosyal Yardım Kart

İBB sosyal yardım kart başvurusu nasıl yapılır, kimler başvurabilir, İBB sosyal yardım kartı başvurusu nasıl yapılır, İBB Sosyal Yardım Kartı başvurusu nasıl yapılır ve başvuru şartları nelerdir, İBB Sosyal Yardım Kartı başvurusu nasıl yapılır ve ne zaman sonuçlanır, Sosyal Yardım Kartı ne zaman teslim edilir, Sosyal Yardım Kartı nerelerde geçerlidir, sosyal yardım kartının limiti ne kadardır?

Anasayfa > Genel > İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır 2022 – 2023 | İBB Sosyal Yardım Kart
20 Ekim 2020
904 okunma
İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır 2022 – 2023 | İBB Sosyal Yardım Kart

Sizin de bildiğiniz gibi belediyeler dar gelirli aileler için çeşitli sosyal yardım faaliyetleri yürütmektedir. Bunlardan birisi de kart ile yapılan yardımlardan olmaktadır. Önceden koli şeklinde yapılan erzak yardımları günümüzde yerini kartlara bırakmıştır. Kimsenin mağduriyet yaşamaması, onurunun incinmemesi ve ifşa olmaması için tercih edilen bu yöntem görüleceği üzere oldukça mantıklı olmaktadır. Nitekim pek çok kişi sadece çevreleri tarafından fark edileceği nedeniyle sosyal yardım almamaktadır. Hatta bu nedenden ötürü sıkıntı yaşamaya devam etmekte ne zor duruma düşmektedir. Kart uygulaması ise bu sorunun önüne tamamen geçmektedir. Çeşitli marketlerde geçerli olan bu kart sayesinde mutfak alışverişlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Biz de sizin için araştırdık ve bu içeriğimizde İBB Sosyal Yardım kartı başvurusu nasıl yapılır sorusuna cevap verdik.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır ve Nereden Yapabilirim?

Sosyal yardım kartı alabilmek için başvurabileceğiniz iki farklı kanal bulunmaktadır. Bunlardan ilki telefon İkincisi ise doğrudan belediyeye gitmek olur.

1- 0(212) 444-00-93 numaralı telefonu arayarak mağduriyetinizi yetkililere iletebilir ve Sosyal Yardım talep edebilirsiniz. Böylelikle ihtiyaç sahibi olarak görürseniz başvurunuz yetkililer tarafından onaylanacaktır. Oldukça yoğun bir telefon numarası olduğu ve günümüzde neredeyse İstanbul’da yaşayan herkes tarafından arandığı için ulaşmakta sıkıntı çekebilirsiniz. Böyle durumlarda da Alo 153 numaralı Beyaz Masa telefonunu arayarak talebinizi onlara iletebilirsiniz.

2-Belediyelere gittikten sonra Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurarak sosyal yardım talebinizi onları iletebilirsiniz. Aynı şekilde muhtarlık, STK ve İnceleme merkezlerine de bizzat başvurabilirsiniz. Dileklerinizi onlara ileterek mağduriyetinizi ifade edebilir ve bunun için sosyal yardım talebinde bulunabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır ve Başvuru Şartları Nelerdir?

Sosyal yardım kartı başvurusu nasıl yapıldığını söyledikten sonra şimdi de başvuru şartlarından neler olduğuna değinelim.

Benzer İçerik  Udemy Ücretsiz Kurslar | Udemy de ücretsiz kurs var mı?

1-Kocası hayatta olmama

2-Herhangi bir geliri olmama

3-Kalabalık aile nüfusu nedeniyle geçimini sağlayamama

4-Sağlık sorunları nedeniyle yardıma ihtiyaç duyma

5-Herhangi bir mal varlığı bulunmama

Yukarıdaki şartları sağlayan bireyler hızlı bir şekilde başvurularını gerçekleştirip kısa bir süre içerisinde sonuçlanmasına sağlayabilirler. Eğer yukarıdaki şartların tamamı veya büyük bir çoğunluğu sağlanıyorsa Sosyal Yardım Kartını edinebilirsiniz.


İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır ve Ne Zaman Sonuçlanır?

Sosyal Yardım Kartı başvurularının sonuçlanması yaklaşık olarak 6 – 7 ay sürmektedir. Bunun nedeni yapılan asılsız başvurular olmaktadır. Günümüzde ihtiyacı olmayan pek çok kişi ne yazık ki bu türlü sosyal yardımlara başvurmaktadır. Bu nedenle karar verme işlemleri birçok dosyanın ve kişinin incelenmesinden ötürü gecikebilmektedir.

Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Teslim Edilir?

Sosyal Yardım kartı başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde 3 iş günü içerisinde size teslim edilmektedir. Bunun için de başvuruda kullandığınız adrese kartınız postalanmaktadır. Eğer siz evde yoksanız kartınız bir yakınınıza teslim edilir.

Sosyal Yardım Kartı Nerelerde Geçerlidir?

Pek çok kişinin kafasına takılan bir diğer konu ise Sosyal Yardım kartının nerelerde geçerli olduğu olur. Sosyal Yardım kartınız şok, BİM, Çağrı, Ucz, Migros, Carrefour, Rammer, Happy Center ve Onur Market’te geçerlidir. Burada yer alan mağazalarda bütün gıda ve ev ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Sosyal Yardım Kartının Limiti Ne Kadardır?

Sosyal Yardım kartının limiti 3 farklı kategoride olup mağduriyet durumuna göre belirlenmektedir. Bu kategoriler de 50, 100 ve 150 lira olmaktadır. Diğer yandan kartınız size ilk teslim edildiğinde içerisinde 200 lira bakiye bulunur. Böylelikle kartınızı dilediğiniz gibi alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekilebilir;


Çankırı Korgun İlçe Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

2021 Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır | Maddi Yardım İçin Gerekenler

Engelli Kimlik Kartı Nasıl Alınır?, ENGELLİ KİMLİK KARTI İÇİN İSTENİLEN BELGELER

Corona Virüs Desteği Kredisi Veren Bankalar Hangisi? 5000- 7500 ya da 10bin TL Kredi Al, Taksitler Çok Uygun!

Maddi Yardım Yapan Kişiler Ve Şirketler, Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar Nelerdir

Benzer İçerik  Paribu Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası 0850 303 60 00 | Paribu İletişim Telefon