Batman İl Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları -

Batman İl Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

Anasayfa > Personel Alımı > Batman İl Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları
09 Kasım 2018
735 okunma
Batman İl Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

Batman İl Belediyesi işçi alımı için sunulan süre 2018 yılının son gününe kadar uzatıldı. Başvurular hem İŞ-Kur üzerinden hem de belediye üzerinden yapılıyor. İki farklı personel alımı karşınıza çıkıyor. Biri işçi alımı, diğeri ise vasıflı personel alımıdır. İki farklı iş ilanı için sunulan şartlar da birbirinden farklılık gösterebiliyor. Vasıflı personel için KPSS şartı aranırken işçiler için KPSS şartı aranmıyor.

Vasıflı Personel Alımı

Personel alımı başvurusu yapabilmek için en az lise mezunu olunması gerekiyor. Aynı zamanda adli sicil kaydında herhangi bir yüz kızartıcı suçun bulunmaması gerekiyor. Bunun yanında kişinin 18 yaşını doldurmuş olması, 41 yaşından ise gün almamış olması önemli bir konudur. KPSS’den en az 60 ve üzerinde bir puan alınması, kişinin belediyenin mülakatından da geçmiş olması gerekiyor. Personel alımı şartları vasıflı personel iş ilanları için bu şekildedir.

İşçi Alımı Şartları Nelerdir?

Belediyeye ya da belediyenin taşeronlarına işçi olarak girmek isteyen kişilerin en az ilkokul mezunu olması önemli bir konudur. Bunun yanında personel alımı başvurusu sırasına herhangi bir KPSS şartı aranmayacaktır. Vatandaşların TC vatandaşı olması, 18-41 yaş aralığında bulunuyor olması gerekiyor. Adli sicil kaydı incelemesi yapılacağından herhangi bir suçunun olmaması önemlidir. Bu sayede İş-Kur üzerinden ya da belediyenin sayfası üzerinden başvuru sağlanabilir.


Batman İl Belediyesi İletişim Bilgileri

Batman Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan ve 369478 kişilik nüfusa sahip olan illerinden biridir. Batman İl Belediyesi personel alımı özellikle de terör ile mücadele kapsamında işsizlik oranının düşürülmesini hedeflemektedir. Aşağıda il belediyesinin tüm iletişim bilgileri detaylı bir şekilde verilmiştir.

Benzer İçerik  Adıyaman Kahta Büyükşehir İlçe Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

İlginizi Çekebilir;

Batman Kayapınar Belde Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

Batman Bekirhan Belde Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

Batman İkiköprü Belde Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

Batman Yücedağ Belde Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

Burdur İl Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları