Banka Kredi Vermiyor | Kredi notum düşükse nasıl kredi alabilirim? - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Banka Kredi Vermiyor | Kredi notum düşükse nasıl kredi alabilirim?

Kredi notum düşükse nasıl kredi alabilirim?, En kolay kredi veren banka hangisi?, Kredi çıkmıyorsa ne yapmalıyım?, Hiçbir banka kredi vermiyor neden? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Banka Haberleri > Banka Kredi Vermiyor | Kredi notum düşükse nasıl kredi alabilirim?
24 Mart 2022
698 okunma
Banka Kredi Vermiyor | Kredi notum düşükse nasıl kredi alabilirim?

Kredi çekmek isteyen ancak banka kredi vermiyor diye şikayet eden bireyler, maddi açıdan zorlanabilirler. Günümüzde gelirlerin giderleri karşılayamaması ve gereksinimlerin fazla olması, bir süre sonrasında vatandaşların da aylık maddi problemler ile uğraşmalarına sebep olabilir. Bu durumda ise bir de banka kredisi kullanamayan kişiler, daha da çıkmaz bir ekonomik durumun içerisine sürüklenebilirler. Bankadan kredi alınamamasının ve vatandaşların bankalar ile aralarının bozulmalarının temel de birbirinden farklı sebepleri bulunur. Önce sebepleri saptamak ve daha sonrasında, bilinçli bir tüketici olmaya özen göstermek, aynı durumların ortaya çıkmaması açısından son derece önemlidir.

Kredi Puanı Düşüklüğü

Kredi sicili ya da kredi puanı, banka kredisi alamamakta da geçerli sebeplerden bir tanesi olarak gösterilebilir.

  • Aylık ödemelerini düzenli yapmayan,
  • Taksitlerini en az 90 gün geciktiren,
  • Banka kredilerini ödemeyen,
  • Kredi kartlarını gününde yatırmayan,

Bireyler bir süre sonrasında düşük kredi puanı ile karşı karşıya kalabilirler. Vatandaşların bankacılık işlemlerine dair yaptıkları tüm faaliyetleri, kredi denetleme bürosuna kaydedilmektedir. Bunun sonucunda ise kredi sicilleri kötü olan kişilerin kredi talebinde bulunmaları imkansızdır. Yine aynı şekilde maaş hesapların tanımlı birden fazla kredisi bulunan bireyler de yeni bir kredi talebinde bulunamazlar. Özellikle uygun faizli ihtiyaç kredisi avantajı oluşturanlar kredi puanlarının düşük olması nedeniyle tüm fırsatları da kaçırabilirler. Belirtilen nedenlerden dolayı, kredi alamayan kişilerin ise hayat boyunca kredi kullanamama gibi bir durumları söz konusu değildir. Kredi puanı zaman içerisinde artış ve iniş gösteren bir yaptırım olduğu için bireyler belirli bir noktadan sonra aylık ödemelerine dikkat ettiklerinde, bir süre sonra kredi çekme imkanı elde ederler. Ancak elbette ki belirtilen süreç uzun olduğu için zaman içerisinde fırsatları kaçırma gibi olumsuz bir durumda söz konusudur.

Benzer İçerik  Banka Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? | Devletten 15 bin TL destek başvurusu nasıl yapılır?

Banka Kredi Vermiyor; Gelir Durumu Ya Da Kırmızı Nokta

Banka kredi vermiyor veya uzun süredir banka kredisi kullanamıyorum diye şikayet eden bireylerin dikkat edecekleri diğer durumlar ise,

  • Gelir belgeleri,
  • Kırmızı nokta,

İşlemleridir. Aylık herhangi bir maddi güvencesi olmayan, çalışmayan, maaşı bulunmayan bireylerin bankalardan kredi çekmeleri mümkün değildir. Kredi talebinde bulunan vatandaşlardan, gelirleri olduklarına dair bir belge ya da maaş bordrosu istenir.  İstenen evrakları tamamlayamayan kişilerin ise kredi çekme hakları bulunmaz. Kırmızı kalem ise yanlış ya da eksik ödemelerden kaynaklanan bir yaptırım olmak ile birlikte, bireylerin kredi sicillerini etkileyen işlemdir. Kırmızı kalemleri bulunan, süresi henüz dolmayan ve kredi sicilleri kötü olan bireyler de yine aynı şekilde kredi talebinde bulunsalar bile olumlu sonuç almaları mümkün değildir. Belirtilen noktalar, bireylerin yaşamları boyunca karşılaşacakları sorunlar oldukları için, dikkatli ve bilinçli bir şekilde hareket etmek de fayda vardır. Aksi takdirde kredi alamayan kişiler, kolaylıkla maddi durumlarını toparlama imkanı da elde etme şansları yoktur.

İlginizi Çekebilir;

https://kredi26.com/akbank-kasko-ucretleri-kasko-sigortasi-akbank-hgs-musteri-hizmeti-akbank/

https://kredi26.com/engelli-raporu-ile-sifir-araba-nasil-alinir/

https://kredi26.com/cepten-kredi-karti-basvurusu/

https://kredi26.com/ramazan-boyunca-kirmizi-ete-zam-yok/

https://kredi26.com/kolay-kredi-veren-bankalar/