Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre (Açtırma) -

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre (Açtırma)

Ziraat internet bankacılığı şifre alma, açtırma; bunun yanında Ziraat Katılım internet bankacılığı gibi detayları yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Anasayfa > Türkiye Ziraat Bankası > Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre (Açtırma)
02 Ocak 2019
1.115 okunma
Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre (Açtırma)

İnternet bankacılığının sunduğu avantajlardan yararlanabilmek ve banka işlemlerini rahat bir şekilde gerçekleştirebilmek için Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alınmalıdır. İnternet bankacılığı açma talebi en yakın banka şubelerinden gerçekleştirilmektedir. Bu talebin yapılmasının ardından da banka tarafından kısa mesaj ile şifre gönderilmektedir. Bu internet bankacılığı şifresi sisteme giriş yapabilmek için gereklidir.

İnternet bankacılığı şifresini unutan kişiler bankaya gitmeden şifrelerini değiştirebilmektedir. Bunun için internet şubesine giriş sayfasından şifremi unuttum linkine girilmesi gerekmektedir. Daha sonrasın cep telefonu ve TC kimlik numarası yazılmalı ve yeni şifre belirlenmelidir. Belirlenen bu yeni şifre ile kişiler internet bankacılığına girebilmektedir.

SMS Doğrulaması Ne Demektir?

İnternet bankacılığına girebilmek için internet bankacılığı şifresi gereklidir. Bu şifre de Ziraat Bankası internet bankacılığı açtırma işlemi sırasında hesap sahibine mesaj ile gönderilmektedir. Sisteme giriş yapılırken hesap numarası ya da TC kimlik numarası ve internet bankacılığı şifresi istenmektedir. Bu bilgilerin doğru girilmesinin ardından kişilere SMS doğrulama şifresi gönderilmektedir. Bu şifre 3 dakika süre için geçerli olan tek seferlik bir şifredir.

SMS doğrulaması güvenliğin arttırılması için kullanılan bir uygulamadır. Bu şifrenin gelebilmesi için cep telefonu numarası bankada kayıtlı olması gerekmektedir. 3 dakika içerisinde sms doğrulama şifresi girilmez ise giriş işlemleri baştan yapılmalıdır.

İnternet Bankacılığı İle Banka İşlemleri Hangi Saatler Arasında Yapılabilmektedir?

Ziraat internet bankacılığı kullanan kişiler şubeye gitmeye gerek kalmadan işlemlerini halledebilme olanağı tanınmaktadır. Fakat bunun yanı sıra internet bankacılığının tercih edilmesinin bir başka nedeni daha bulunmaktadır. Bu da internet bankacılığı ille banka işlemlerinin 7 gün 24 saat boyunca yapılabilmesidir.


Çalışan kişiler mesai saatleri arasında bankaya gitmekte zorluk yaşayabilmektedir. Bu kişilerin bankaya gidebilmek için iş yerlerinden izin alması gerekmektedir. Fakat internet bankacılığına sahip olan kişiler ister mesai saati içinde ister gece olsun diledikleri zaman işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Havale ile gönderilen para karşı tarafın hesabına hemen geçerken EFT’de ise bu para transferi 8:30-17:00 arasında yapılmaktadır. Bu tarz avantajlardan faydalanmak için Ziraat Katılım Bankası internet bankacılığı açtırılması gereklidir.

Benzer İçerik  Ziraat Bankası HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), Ziraat Bankası HGS Etiket Ücreti

KONUYLA ALAKALI DİĞER YAZILAR:

Ziraat Bankası Bireysel İnternet Bankacılığı

TC Ziraat İnternet Bankacılığı

Bireysel Ziraat İnternet Bankacılığı

İlginizi Çekebilir;

Ziraat İnternet Bankacılığı Müşteri Numarası (İnternet Bankacılığı Numara)

Denizbank İnternet Bankacılığı, DenizBank: İnternet Bankacılığına Giriş

Bireysel Ziraat İnternet Bankacılığı (Onay, Giriş)

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır? (Şifresi Nasıl Alınır?)

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kayıt (Açtırma ve Şifre Alma)