Eskişehir'de Emlakçı Mağduriyeti Sürüyor! -

Eskişehir’de Emlakçı Mağduriyeti Sürüyor!

Anasayfa > Genel > Eskişehir’de Emlakçı Mağduriyeti Sürüyor!
16 Eylül 2020
593 okunma
Eskişehir’de Emlakçı Mağduriyeti Sürüyor!

Olay geçen cumartesi günü Eskişehir’de bir iş kadının başına geldi. Olayı değerlendirenler;

“Eskişehir’de daire satın almak çok zor, ya daireler görselleriyle uyuşmuyor ya da bakımlı bir daireye alıcı çıktıkça fiyatı 10- 15 bin artarak yeniden ilanlara konuluyor” yorumunda bulundu.

Geçtiğimiz gün Metroxxx Emlak firması tarafından mağdur edildiğini öne süren kadın ifadesinde şunları söyledi..

“Satın almak için çok hevesli olduğum bir daireyi almak için haber vereceğimi bildirdim. Üzerinden sadece 3 saat geçti ve bu durumu netleştirmek için M. Emlak’a bir kısa mesaj gönderdim, ancak  geç kaldığımı ve daire için kapora alındığını sms yoluyla bildirdiler. Başkasına daireyi göstermediklerinden emindim. Bu işte bir tuhaflık olduğunu anlamıştım ve sürekli ilanlara baktım. Daireye gördükten sonraki üçüncü gün aynı daireye ilanlarda rastladım. Eşyaların yeri değiştirilmişti ama eşyalar aynıydı. Fiyatı ise 24 bin tl artmıştı, üstelik aynı emlak firması tarafından satışa sunulmuştu.”

Bunu resmi dolandırıcılık olarak adlandıran iş kadını, emlakçı mağduriyetlerine son vermek için elinden geleni yapacağını bildirdi. Tüm mağdurları bir araya toplayan kişi çoktan 17 kişiye ulaşmış. Gayrimenkulleri ederinden fazla fiyata satışa koyan tüm emek sömürücülerine de seslenen bir grup kişi arasında ev sahibi olan mağdur biri de vardı, şunları söyledi.


“Burası Kolonya Cumhuriye’ti değil, hem dairesini satmaya çalışanlar hem de daire almaya çalışanlar mağdur. Dairesinin satışı ile uğraşmamak isteyen herkes elini vicdanına koysun, bir kalem bile oynatmadan bir kaç kişiye ev göstererek dairenin neredeyse yarı fiyatını emlakçılar cebine atıyor. Buna müsaade etmeyelim. Gereken yerlere şikayetimizi bildireceğiz, emlakçıların kafasına göre eve değer koymasına bir dur diyeceğiz, gerekirse tüm Türkiye’deki mağdurlar ile birleşiriz. Bu sözlerim adalet istediğimdendir. Herkes almış eline sazı kimi oynatırsa kar sayıyor insanlıktan çıktı herkes ” dedi.

Benzer İçerik  Diyarbakır Dicle Büyükşehir İlçe Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

İlginizi Çekilebilir;

İskansız Eve Kredi Veren Bankalar, Bir Evin İskanı Olmaması Ama Krediye Uygun Olması Ne Demektir

İnternet Alışverişi İçin Bakanlıktan Uyarı Geldi

Anadolubank Bireysel Emeklilik Sistemi ( BES), Bireysel Emeklilik Sisteminde Otomatik Katılım – Anadolubank

Covid 19 İlacında Sona Geliniyor

Ücretsiz İzin Nedir?