Ücretsiz Kedi Sahiplendirme | Evcil kedi kaç TL? -

Ücretsiz Kedi Sahiplendirme | Evcil kedi kaç TL?

Evcil kedi kaç TL?, Cins kedi kaç TL?, Tekir kedi kaç TL?, Evde tekir beslenir mi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Tanıtım > Ücretsiz Kedi Sahiplendirme | Evcil kedi kaç TL?
28 Eylül 2021
414 okunma
Ücretsiz Kedi Sahiplendirme | Evcil kedi kaç TL?

Ücretsiz kedi sahiplendirme platformları üzerinden ömürlük can yoldaşınızı bulabilirsiniz. Daha öncesinde kedi sahiplenmemiş olan kişilere sahiplenmiş kişilerin verdikleri tek tavsiye ellerini oldukça hızlı tutmaları. Bu sevgiden ve masumiyetten bir gün daha uzak kalmayın! Kedi sahiplenme konusunda gerekli olan bilincin gelişmesi ile petshoplardan satın alım yapan kişilerin sayısının oldukça azaldığı da görülmektedir. İlerleyen senelerde canlı evcil hayvan satışının yasaklanması yönünde yasa tasarısının geçmesi de beklenmektedir.

Kedi Sahiplenme

Ücretsiz kedi sahiplendirme seçenekler incelendiği zaman özellikle Instagram’ın bu konuda çok aktif bir platform olduğunun da belirtilmesi gerekir. Kedi sahiplendirme sayfalarını takip edebilirsiniz. Bunun yanı sıra hashtag kısmına kedi sahiplenme ya da yuva arıyor kelimelerini yazarak da zor durumda olan ve bir ev arayan kedilere ulaşabilirsiniz. Instagram’ın yanı sıra Twitter’da da birçok farklı ilan bulabilirsiniz. Her iki platform üzerinden de müşkül durumda olan canlara bir kapı açma fırsatını yakalayabilirsiniz. Siz ona bir yuva verirken kediniz de size ömür boyu bağlılık ve eğlence dolu günler hediye edecek!

Kedi satın almak isteyen kişilerin ise öncelikli olarak kesinlikle bu ilanlara göz atması gerekir. Dükkanlarda satışa çıkarılan kedi ve köpeklerin oldukça zor koşullarda yaşamlarını sürdürdükleri ve bu satın alımlar devam ettikçe piyasa haline dönüşerek hayvanların hayatlarının tehlikeye atılması da devam etmektedir. Kedilerin ve köpeklerin oldukça zor durumlar yaşadıkları petshopların kapatılmasına karar veren bazı belediyeler olsa da tüm ülkede geçerliliği olan herhangi bir karar alınmamıştır. Hayvan severlerin hem hayvana karşı şiddet hem de petshoplar konusunda adım atılmasını beklediği görülüyor.

Ücretsiz Kedi Sahiplendirme

Ücretsiz Kedi Sahiplendirme; Cins Kedi Sahiplendirme

Ücretsiz kedi sahiplendirme aşamasında bazı kişilerin cins kedi arayışında olduğu görülmektedir. Barınaklar bu konuda daha verimli bir alternatif olacaktır. Satın alındıktan sonra sıkılarak sokağa bırakılan birçok cins hayvana barınakta rastlamanız mümkün tam da bu nedenle barınaklarda zor durumda olan kedilere bir göz atarak ücretsiz bir biçimde cins hayvan sahiplenebilirsiniz. Özel ırk olan hayvanların bakımının bir derece daha zor olduğunun da altı çizilmelidir. Örneğin British Shorthair ile tekir kedi bakımı konusunda inceleme yapıldığı zaman tekir kedinin bakımını çok daha kolay olduğu görülmektedir. Irk kedilerin bazı deformasyonları mevcuttur. Buna uygun olarak özel tedavilerin uygulanması gerekebilmektedir. Siz de bu hususları dikkate alarak seçiminizi yapmalısınız.

Benzer İçerik  Ücretsiz Görüntülü Sohbet | En iyi ücretsiz görüntülü sohbet siteleri

Yavru Kedi Sahiplenme

Ücretsiz kedi sahiplendirme adımlarında eğitim konusunda da sıklıkla soru gelmektedir. Kedilerin eğitimi ile alakalı asla sorun yaşamayacaksınız. Bu konuda köpek sahiplenmenin kedi sahiplenmekten çok daha büyük bir sorumluluk gerektirdiğini de belirtmek gerekir.

Ücretsiz kedi sahiplendirme aşamasında hangi hayvanın bakımı konusunda hayvanı zor durumda bırakmadan yaşamını sürdürmesine yardımcı olacaksanız onu tercih etmelisiniz. Ayrıca bu konuda sorumluluğu alacağınızdan emin olmanız da çok önemlidir. Öncelikle hayvanlara yuvanızı açarak daha sonrasında onları sokağa bırakmanız onların hayatındaki en temel travmalardan biri olacaktır. Hatta hayatlarına dahi mal olabileceğini bilmelisiniz. Bu noktada kedi bakmanın ilk etapta köpek bakmaya göre çok daha kolay olduğunun ayrıca bildirilmesi gerekir. kedilerin tuvalet eğitimi ortalama 2-3 günde tamamlanır.

Hayvan barınakta cins kedi olur mu?

Barınaklarda cins kedilere sıklıkla rastlanmaktadır.

Kediler kaç günlükken anneden ayrılır?

Kedilerin ortalama bir aylıkken ek gıda almaya başlamalarının sonrasında annelerinden ayrılmaları mümkündür.

Barınaktan hayvan sahiplenmek paralı mi?

Hayvan sahiplenmek tamamen ücretsizdir.

Evcil kedi dışarıda yaşar mı?

Evcil kedilerin dışarıda yaşaması imkansızdır. Avlanma, sokak koşulları gibi unsurlara alışık olmadıkları için kısa sürede hayatlarını kaybederler.

İlginizi Çekebilir;


Ücretsiz Cins Kedi Sahiplendirme

Köpek Sahiplenme Ücretsiz

Ücretsiz Köpek

Hayvan Destek Kredisi, Büyükbaş Hayvancılık Hibe Desteği

Garanti Bankası Swift Ücretleri,Garanti Bankası Döviz Transferi (Swift)