Pandemi Sonrası Süreci Çok İyi Yönetmeliyiz -

Pandemi Sonrası Süreci Çok İyi Yönetmeliyiz

Anasayfa > Son Dakika > Pandemi Sonrası Süreci Çok İyi Yönetmeliyiz
17 Haziran 2020
738 okunma
Pandemi Sonrası Süreci Çok İyi Yönetmeliyiz

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği üyeleri ile telekonferans sistemi ile bir araya gelen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Kadın Girişimci Network Platformu ile Ulusal Kadın İhracatçı Network Platformunu oluşturacaklarını söyledi. Korona virüs salgının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de başta insanların sağlığı olmak üzere ülke ekonomilerini olumsuz etkilediğini ifade eden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan 1 Haziran itibari ile normalleşme sürecinin başladığını hatırlattı.

Ülkemizin Atacağı Adımlar Önem Kazanacak

Bakan Ruhsar Pekcan vatandaşların duyarlı olması sayesinde sağlıkta olduğu ekonomi ve ticarette de bir ayrışmanın yaşanacağına olan inancını dile getirdi. Küresel ekonominin küçüleceği beklentisinin altını çizdiği konuşmasında Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan şu bilgileri paylaştı. Tahmin aralıkları salgının dünya ekonomisi üzerinde oluşturduğu etkilerinin tam olarak tahmin edilemediğini gösteriyor, bundan sonra ülkemizin atacağı adımlar, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları ile birliktelikleri çok önem kazanacak.

Ülkemiz Birçok Ülke Arasından Ayrılacaktır

Türkiye gerek genç, dinamik ve azimli nüfusu, gerek Avrupa’ya yakın bir ülke olması gerekse üretim kalite ile kapasitesi ve jeopolitik durumu sayesinde birçok ülke arasından ayrılacaktır. Salgın ile birlikte dijitalleşmenin de önemli bir ilerleme gösterdiği vurgusu yapan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan gümrük işlemleri başta olmak üzere dijitalleşme projelerini hayata geçirdiklerini söyledi.


Kadın Ve Genç Girişimciler Konusunda Hassasız

Bakan Pekcan İş dünyasının zor bir dönemden geçtiğinin hükümet olarak farkındayız, bundan sonra neler yapılmalı bu konulara odaklanmalıyız. El ele vererek pandemi sonrası süreci çok iyi yönetmeliyiz, hem devletimiz hem de bakanlığımız sonuna kadar iş insanlarımızın arkasında. Özellikle kadın ve genç girişimciler konusunda oldukça özenli ve hassas davranıyoruz, bunun için çalışmaya devam edeceğiz dedi.

Benzer İçerik  Ülkenin İlk Raylı Sistem Aküsü Üretildi

Tedarik Zinciri Fırsatlarını Değerlendirmeliyiz

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği üyeleri ile kadınların başında olduğu KOBİ’lerin yurt dışına açılmaları için UR-GE projelerinin arttırılması gerektiği konusunu paylaşan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan pandemi sonrasında dünya genelinde tedarik zinciri noktasında yeni bir yapılanmanın gerçekleşeceğini belirterek Türk iş insanlarının bu konuda fırsatları değerlendirmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

İlginizi Çekilebilir;


Kadın Girişimcilere Kredi Veren Bankalar, İş Kuran Bayanlara Faizsiz Kredi 2020 Müjdesi

Kadınlara Teşvik Kredisi Nasıl Alınır?, Kadınlara Devlet Destekli Geri Ödemesiz Teşvik Kredisi

Kadınlara Devlet Desteği Nasıl Alınır?, Kadın girişimci desteği nasıl alınır?

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır? (Şifresi Nasıl Alınır?)

Ücretsiz İzin Nedir?