Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Otomotiv Sektöründe Üçlü İttifak Kuruldu

28.05.2020
358
Otomotiv Sektöründe Üçlü İttifak Kuruldu

Mitsubishi, Renault ve Nissan şirketleri üçlü ittifak için bir araya geldi, rekabet ve karı arttıracak olan yeni işbirliği modeli kamuoyuna duyuruldu.  İttifak üyesi şirketler, ortaklarının ticari gelişmelerini desteklemek amacı ile coğrafi güçlerini ve liderlik pozisyonlarını kullanarak ittifak avantajlarını geliştirecek.

Otomotiv Dünyasında Ki Eşsiz Bir Ortaklık

Renault yönetim kurulu başkanı ve aynı zamanda ittifakın operasyondan sorumlu yönetim kurulu başkanı olan Jean-Dominique Senard otomotiv dünyasında ki eşsiz bir ortaklık olarak nitelendirdiği ittifakın üyelerine güçlü bir rekabet avantajı sağladığını ifade etti. Operasyondan sorumlu yönetim kurulu başkanı olan Jean-Dominique Senard yapılan açıklamada şunları dile getirdi. Yeni iş modeli ittifak üyelerinin her şirketin varlıklarından ve iş kapasitesinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayacak.

Lider-Takipçi Programı İlkeleri Kabul Edildi

Faaliyetlerde bu şirketlerin geçmişlerinden ve kültürlerinden gelen değerler üzerine inşa edilmesini sağlayacak. Üçlü ittifak tüm dünyada ki müşterilerinin yararına tüm araç segment ve teknolojilerini tüm dünyada ki müşterilerinin yararına ve yine ittifak üyesi şirketlerin rekabetçilik, sürdürülebilir karlılık ve sosyal-çevresel sorumluluğunu arttırmak için çalışacak. Üç şirketin liderleri, işbirliği yapılacak araçlar için ittifakın standardizasyon stratejisini ilerletmek, ürün segmenti için lider şirketin tasarladığı ana araca ve kardeş araçlara odaklanmak üretimini sağlamak gibi maddelerin yer aldığı lider-takipçi programı ilkelerini kabul etti.


Araç Maliyetlerin Yüzde 40 Oranında Düşmesi Hedefleniyor

Bu stratejinin araç maliyetlerin yüzde 40 oranında düşürmesi hedefleniyor. İttifak üyesi liderleri, aynı zamanda dünyanın değişik bölgelerini referans bölgeler olarak konumlandırma ilkesini de kabul etti. Şirketler kendi ana bölgelerine yoğunlaşacak ve her üye bu bölgelerde rekabetin arttırılması amacı ile referans kuruluş işlevi görecek. Buna göre Renault, Güney Amerika, Avrupa, Rusya ve Kuzey Afrika’da, Nissan Çin, Japonya ve Kuzey Amerika’da, Mitsubishi ise ASEAN ve Okyanusya bölgesinde lider konumda olacak.

Benzer İçerik  Vakıfbank 950 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi İmzaladı

Ürün Portföyleri Lider-Takipçi İlkesine Göre Yapılacak

Şirketler ürün portföylerini de lider-takipçi ilkesine göre yapacak, lider ve takipçi araçlar en donanımlı hali ile üretilecek. Buna göre 2025 yılından sonra C-SUV segmentinin yenilenmesi Nissan, B-SUV yenilenmesinde de Renault liderlik yapacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.