Kredi Kartından Havale / EFT Yapılır mı? | Kredi Kartından Havale Ve EFT Nasıl Yapılır? -

Kredi Kartından Havale / EFT Yapılır mı? | Kredi Kartından Havale Ve EFT Nasıl Yapılır?

Kredi kartından havale / EFT yapılır mı, herhangi bir kredi kartından havale / eft yapılır mı, hangi şartlarda kredi kartından havale ve eft yapılabilir, kredi kartından havale ve eft nasıl yapılır, banka şubelerinden kredi kartı ile havale ve eft yapma, mobil uygulama ile kredi kartından havale eft yapma, internet bankacılığı ile kredi kartından havale eft yapma hakkında tüm bilgiler yazımızda!

Anasayfa > Banka Haberleri > Kredi Kartından Havale / EFT Yapılır mı? | Kredi Kartından Havale Ve EFT Nasıl Yapılır?
20 Ekim 2020
734 okunma
Kredi Kartından Havale / EFT Yapılır mı? | Kredi Kartından Havale Ve EFT Nasıl Yapılır?

Kredi Kartından Havale / EFT Yapılır mı; Kredi kartları günümüzde pek çok kişinin kullandığı ödeme araçları arasında yer almaktadır. Sağladığı kolaylıklar ve avantajlar ile pek çok kişi bu ödeme yöntemine başvurmaktadır. Alışverişleri taksitlendirme, nakit kullanma sorununu ortadan kaldırma ve sıkışık anlarda yardıma yetişme gibi faydaları ile kullanıcılarının işlerini görmektedir. Doğru kullanıldığı zaman birçok kolaylığı insanlara sağlayan bu araç aynı zamanda havale ve EFT gibi konularda da sizlere yardımcı olmaktadır. Kredi Kartından Havale / EFT Yapılır mı? sorusu günümüzde pek çok kişinin merak ettiği bir konu olmaktadır. Bu içeriğimizde de kredi kartlarından nasıl havale ve EFT işlemlerini gerçekleştirebileceğinizi anlatacağız.

Herhangi Bir Kredi Kartından Havale / EFT Yapılır mı?

Banka kartlarında olduğu gibi kredi kartlarından da havale ve EFT yapılması mümkün olmaktadır. Ama bunun için gerekli olan bir şart bulunmaktadır. O da kredi kartının nakit avansa özelliği olmasıdır. Kartından nakit avans özelliği bulunan kullanıcılar diledikleri bankaya havale ve EFT işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu sayede hesabınızın bulunduğu bankada paranız olmasa bile kolay bir şekilde ödemelerinizi kredi kartı aracılığıyla yapabilirsiniz. Nakit avans özelliğinin yanı sıra dikkat edilmesi gereken birkaç konu daha bulunmaktadır.

Hangi Şartlarda Kredi Kartından Havale ve EFT Yapılabilir?

1-Havale ve EFT yapılacak miktarın nakit avans limiti ile aynı olması gerekir. Bir örnekle açıklayacak olursak ev kiranızı ödemek için 1500 liralık bir EFT işlemi gerçekleştirmek istediğinizi düşünelim. Eğer nakit avans limitiniz 800 lira ise bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Nitekim bankanın size tanıdığı nakit kullanım miktarı sadece 800 lira olmaktadır.

2-Diğer bir şart ise kredi kartına aracılığı ile havale ve EFT işlemlerinizi gerçekleştirmek için ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmanız olur. Çünkü doğru bir şekilde ödemesi yapılmayan kredi kartları nakit kullanımına kapatılmaktadır.

Benzer İçerik  Kredi Skoru Nasıl Yükseltilir? | Kredi notu bir ayda ne kadar yükselir?

Kredi Kartından Havale ve EFT Nasıl Yapılır?

Kredi kartından havale / EFT yapılır mı sorusuna cevap verdikten sonra şimdi de nasıl yapılacağına gelelim. Bunun için kullanabileceğiniz 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Birincisi hepinizin bildiği gibi banka şubeleri aracılığıyla bu işlemi gerçekleştirmek olur. İkincisi ise internet bankacılığı üzerinden havale ve EFT işlemlerini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirmektir. Son yöntem ise bankaların mobil uygulamalar üzerinden sizlere sunduğu havale ve EFT işlemleri olur.


Banka Şubelerinden Kredi Kartı ile Havale ve EFT Yapma

Kredi kartınızın ait olduğu banka şubesine veya ATM’ye giderek havale ve EFT işlemi yapabilirsiniz. Ama belirtmemiz gerekir ki bankalar mobil uygulamaları ve internet şubelerini havale ve EFT işlemlerini ortadan kaldırmak için sizlere sunmaktadır. Bu yüzden şubeden yapacağınız işlemlerde sizden daha fazla komisyon isteyeceklerdir. Eğer çok zor durumdaysanız, acil para transferi yapmanız gerekiyor ve internete herhangi bir erişiminiz yoksa bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Mobil Uygulama ile Kredi Kartından Havale EFT Yapma

Bunun için öncelikli olarak bankanızın size sunduğu mobil uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekir. Daha sonrasında kişisel bilgileriniz ile giriş yaparak menü seçeneğine tıklayın. Buradan para transferi seçeneğine giriş yapın. Sonrasında ise işlem yapacağınız kredi kartını seçin. Buradan havale ve EFT’yi seçip alıcı bilgilerini ve miktarını girdikten sonra kolay bir şekilde işlemi tamamlayabilirsiniz.

Internet Bankacılığı ile Kredi Kartından Havale EFT Yapma

Günümüzde en çok kullanılan yöntemlerden birisi de internet bankacılığı ile havale ve EFT işlemi yapmak olur. Neredeyse mobil uygulamadaki ile aynı olan bu işlem hiçbir zorluk barındırmamaktadır. Burada da ilk önce para transferlerine ardından işlemi gerçekleştireceğiniz kredi kartına ve havale EFT seçeneğine tıklamanız gerekir. Son olarak göndermek istediğiniz miktarı girip işlemi tamamlayabilirsiniz. Böylelikle kredi kartından havale / EFT yapılır mı sorusundaki ihtiyacınız olacak bütün cevapları burada bulabilirsiniz.

Benzer İçerik  Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar, Ev Hanımlarına Kredi

İlginizi Çekilebilir;


Akbank Kiralık Kasa Ücretleri, Akbank Kasa Kiralama Ücreti Ne Kadar

Ziraat Bankası EFT ve Havale Ücreti 2021 | Ziraat Bankası Havale EFT Ücretleri Ne Kadar

Ziraat Eft Saatleri 2021 | Ziraat İşlem Limit ve Saatleri

Denizbank Eft Saatleri 2021 | Denizbank İşlem Limitleri

Halkbank EFT Limiti ve Limit Arttırma 2021 | Halkbank Günlük EFT Limiti Ne Kadar?