HSBC HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), Plaka ile HGS ceza sorgulama ve borç ödeme -

HSBC HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), Plaka ile HGS ceza sorgulama ve borç ödeme

Anasayfa > HSBC Bank > HSBC HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), Plaka ile HGS ceza sorgulama ve borç ödeme
05 Kasım 2018
1.077 okunma
HSBC HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), Plaka ile HGS ceza sorgulama ve borç ödeme

HSBC hızlı geçiş sistemi cihazı ve ödemeleri alanında hizmet vermiyor. Kartlı geçiş sistemi olarak bilinen KGS sisteminin kaldırılmasından sonra yani Şubat 2013 tarihinden bu yana kullanılan HGS sistemi, paralı otoyollardan ve paralı köprülerden hızlı geçmeyi sağlayan bir sistemdir.

HGS cihazları ile tüm paralı yollardan kolaylıkla, hızlı ve belemeden geçmeyi sağlayan bir otomatik barkod sistemidir. HGS cihazları ise araçların ön kısmına asılan minik bir etiket sistemidir.

HGS Nedir, Nasıl Kullanılır?

Hsbc otomatik ödeme talimatı vererek, HGS cihazının bağlı bulunduğu ek hesaba para transferi yapılabilir. Çeşitli kuruluşlardan alınarak kullanılabilen HGS cihazlarının, kredi kartlarına ya da banka hesaplarına bağlı olması ve hesap içerisinde bakiye bulundurulması gereklidir.

Trafiğin düzenli ve aksama olmadan yapılması ve gişelerde beklenmemesi için geliştirilen Hızlı Geçiş Sistemi ile bakiye yükleme yapılarak geçiş sağlanır. Gişelerde bulunan barkod okuma sistemi ile araç üzerinde bulunan HGS etiketi taranarak, bilet yani geçiş ücreti otomatik olarak alınır.

Alıcı antenler sayesinde hızlı şekilde sirkülasyon yapılan bu sistem ile yurt içindeki tüm paralı otoyollardan ve paralı köprülerden hızlı ve kolay şekilde geçiş sağlanabilir.

HSBC HGS Sistemi

Hsbc internet bankacılığı sisteminden, bankanın sunduğu tüm hizmet seçeneklerini ve bankacılık ürünlerini inceleyebilirsiniz. HSBC bankasında HGS veya OGS sistemleri için herhangi bir hizmet seçeneği bulunmamaktadır.

HSBC Bank müşterileri de başka bankalarda satışa sunulan veya PTT şubelerinden alınabilen HGS cihazları ile kullanım sağlayabilirler. Otomatik Geçiş Sistemi olan OGS sistemlerinde, cihaz satışı, bakiye yükleme veya OGS para transferi gibi işlemler bulunmamaktadır.


Yine aynı şekilde Hızlı Geçiş Sistemi olan HGS cihazlarının satışı, bakiye yüklenmesi veya hesapları ile alakalı herhangi bir işlem seçeneği bulunmamaktadır.

Benzer İçerik  HSBC Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Poliçesi | HSBC

HGS Sistemine Başvuru

HSBS HGS sisteminde hizmet vermiyor. HGS başvurularının yapılabileceği çeşitli bankaları değerlendirerek, HGS cihazlarını alabilirsiniz. Bu bankalar arasında; Ziraat Bankası, PTT Bank, TEB, Yapı ve Kredi Bankası, Denizbank gibi seçenekler yer alıyor.

PTT şubeleri ve PTT İnternet Bankacılığı sistemlerini kullanarak HGS başvurusu yapabilirsiniz. Pek çok bankanın da sunduğu hizmetler arasında bulunan HGS başvuru ve işlemleri, mobil bankacılık sistemleri sayesinde kolaylıkla yapılmaktadır.

Müşterisi olduğunuz bankanın hizmet seçenekleri arasında HGS sistemi bulunuyor ise, dijital bankacılık sistemini kullanarak, mobil kullanım sağlayabilir, mobil ödemelerle otobanlarda ve köprülerde beklemeye gerek kalmadan hızlı geçiş sağlayabilirsiniz. Ayrıca banka şubelerine direkt başvuru yapılabilir ve HGS cihazı hemen alınabilir.

İlginizi Çekebilir;

Plaka Sorgulama Ücretsiz

Fibabanka HGS ( Hızlı Geçiş Sistemi), HGS Yükleme ve Ceza Ödeme Sorunları

HSBC OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), OGS ( Otomatik Geçiş Sistemi ) Müşteri Hizmetleri

HSBC KOBİ Kredisi (Ticari Kredi), HSBC Esnaf Kredisi Hesaplama

HSBC İnternet Bankacılığı, hsbc internet bankacılığı borç sorgulama