En İyi Netflix Filmleri Top 10 -

En İyi Netflix Filmleri Top 10

Netflix yapımı en iyi 10 film, en çok izlenen Netflix filmlerinin listesi, Netflix’te izlenecek en güzel 10 yabancı film, Türkiye Netflix en çok izlenen en iyi ilk on film. İşte tüm detaylar.

Anasayfa > Genel > En İyi Netflix Filmleri Top 10
24 Ekim 2020
1.122 okunma
En İyi Netflix Filmleri Top 10

Son yılların en popüler içerik platformlarından olan Netflix’in orijinal içeriklerinden sizin için derlediğimiz 10 film önerimizle karşınızdayız. Bu listede aksiyondan bilim kurguya, fantastikten romantik komediye farklı türlerde filmleri derledik.

İşte en iyi Netflix filmleri top 10 listemiz.

10- Enola Holmes

En iyi Netflix filmleri top 10 listemizin 10 numaralı filmi, yine Netflix’in başarılı yapımları Stranger Things ve The Witcher dizilerinin yıldızları Millie Bobby Brown ve Henry Cavill’ın başrollerini üstlendiği Enola Holmes bilindik bir konuyu izleyiciyi şaşırtacak bir şekilde ele alıyor. Henry Cavill, dünyanın en tanınmış dedektiflerinden biri olan Sherlock Holmes olarak çıkıyor karşımıza.

Ancak hikaye Sherlock’u değil, kız kardeşi Enola Holmes’ü mercek altına alıyor. Annesi bir anda ortadan kaybolunca, Enola annesini bulmaya karar veriyor. Alışıldık dedektif hikayelerinde sıyrılarak Enola Holmes dönemin sosyal yapısını da gözler önüne sererek farklı bir bakış açısı ve alışılmış kalıpların dışında bir anne-kız ilişkisi sunuyor.

İzleyiciye de bu sıcacık hikayeyi Enola ile beraber takip etmek düşüyor.

İmdb: 6,6

9- Bird Box

Josh Malerman’ın romanından beyaz perdeye uyarlanan Bird Box gösterime girdiği ilk zamanlarda adından sıkça söz ettirdi. Film, distopik bir evrenin kapısı aralıyor. Ne olduğu bilinmeyen ancak insanların bakınca delirdiği gizemli bir yaratık  dünyayı bambaşka bir noktaya getiriyor.

İnsanların gözlerini bağlayarak diğer duyuları ile hayatta kalmaya savaşımı verdiği filmde Malorie ve iki çocuğunun hayatına tanık oluyoruz. Malorie çocuklarını güvenli bir yere ulaştırmak istiyor ve yolculuk onlar için de bizim için de bu şekilde başlıyor. Bird Box; zaman zaman gerilim, zaman zaman dram ögeleriyle izleyici bir saniye bile boş bırakmıyor. Malorie karakterine hayat veren Sandra Bullock ise görsel bir şölen sunuyor.

İmdb: 6,6

8- Annihilation / Yok Oluş

Annihilation, Natalie Portman’ın canlandırdığı Lena karakterinin ekseninde dönen, nefes kesici bir bilim kurgu filmi. Film bilinmezlikler içerisinde ilerliyor ve bu bilinmezlik izleyiciyi de etkisi altına alıyor. Bu bilinmezlik hükümet tarafından karantinaya alınan “Area X” isimli bir bölgeyle başlıyor. Daha önce bu bölgeye yapılan keşif seferlerinden hiçbir grup geri dönemiyor. Lena, eşini bu seferlerden birinde kaybedince 12.

Benzer İçerik  Exxen Dizi Önerileri | Exxen Dizi Taviyeleri

Keşif ekibine kendisi de dahil oluyor ve bilinmezlik zinciri gerilim zinciriyle buluşarak eşsiz dakikalar yaşatıyor. İlgi çekici konusunun yanı sıra Annihilation muazzam bir görsel şölen de sunuyor. Bize de nefes nefese bir serüveni takip etmek düşüyor. Bilim kurgu türünün en önemli özelliklerinden birinin zekice kurgulanması olduğu düşünüldüğünde Annihilation tüm övgüyü hak ediyor.

İmdb: 6,9

7- The Trial of Chicago 7 / Şikago Yedilisinin Yargılanması

Yakın dönem Amerikan tarihinin önemli olaylarından birini ele alan Şikago Yedilisinin Yargılanması, Demokratik Parti Ulusal Kongresi esnasında gerçekleşen protestolara ve polisin bu protestolar karşısındaki tutumuna ışık tutuyor. Savaş karşıtı bir grubun, barışçıl eyleminin, büyük bir ayaklanmaya dönüşmesi ve bunun sonucundan Şikago Yedilisi olarak anılan yedi siyahi’nin 1968 Amerikası’ndaki yargılanma sürecine şahit oluyoruz.

Filmin büyük bir bölümü mahkeme salonunda geçse de dinamizminden hiçbir şey yitirmiyor ve izleyiciyi ekrandan koparmamayı başarıyor. Filmin olayların gerçekliğinden kaynaklanan dramatik yapısı, oyuncuların performansıyla arşınlanarak önümüze koyuluyor. Her açıdan Şikago Yedilisinin Yargılanması izlemeye değer bir film olmanın ötesine geçiyor.

İmdb: 8,0

6- To All The Boys I Loved Before / Sevdiğim Tüm Erkeklere

En iyi Netflix filmleri top 10 listemizin tek ilk gençlik filmi olan Sevdiğim Tüm Erkeklere, 16 yaşında bir genç kız olan Lara Jean’in gülümseten hikayesini bizlere sunuyor ve listedeki yerini sonuna kadar hak ediyor. 16 yaşında her kızın kendince gizli eşyaları, sırları vardır. Sevdiği tüm erkeklere yazdığı mektuplar ve bu mektupları sakladığı ufak kutu da Lara Jean’in en gizli hazinesidir.

Kelimelerin gücüne ve bunları kimsenin okumayacağına güvenen genç kız, hislerini rahatça döker kelimelere. Ta ki bir gün bu mektuplara sahiplerinin eline ulaşıncaya kadar. Sevdiğim Tüm Erkeklere, izleyen yüzlerde gülümseme yaratacak ve yürekleri ısıtacak sımsıcak bir ilk gençlik hikayesi.. Bir yandan Lara’nın bir anda ortalığa saçılan duygularını toplamaya çalışırken bir yandan da bu mektupları kimin ortaya çıkardığını arayacak ve çok eğleneceksiniz..

İmbd: 7,1

5- The Boy Who Harnessed The Wind / Rüzgarı Dizginleyen Çocuk


Benzer İçerik  Diyarbakır Hani Büyükşehir İlçe Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

Bir kitap uyarlaması olan film,  Rüzgarı Dizginleyen Çocuk, bizi Afrika’da Malavili kentinde misafir ediyor. Malavili’li yoksul bir ailenin çocuğu olan William, maddi yetersizlikler sebebiyle okuldan atılıyor ve bu hüzünlü hikaye azim ve çalışma ile bir başarı hikayesine dönüşüyor. Zeki bir çocuk olan William, her gece kütüphanede sabahlayarak, eski bir bisiklet parçalarını sökelerek rüzgar jeneratörü yapıyor.

Zekanın ve çalışmanın önünde hiçbir engelin duramayacağını bizlere bir kez daha gösteren film, sırtını gerçek bir hikayeye dayamanın da güveniyle bir yandan duygularınızı ayağa kaldırarak mükemmel bir hikayeye şahit olmanızı sağlayacak bir yandan da dünyanın herhangi bir yerinde gizli kalan nice yeteneği düşünmenize sebep olacak.

imdb: 7,6

4- Okja

Çocukken en iyi arkadaşınız kimdi? Peki biri en iyi arkadaşınıza zarar vermeye çalışsa ne yapardınız? Mija’nın en iyi arkadaşı Okja isimli genetiği değiştirilmiş, daha fazla et üretmesi için tasarlanmış bir hayvan. Okja büyük bir şirketin eline düştüğünde Mija onu kurtarmak için elinden geleni ardına koymayacaktır. Birlikte büyüyen bu iki canlı bizleri hayran bırakan bir bağ ile bağlı birbirlerine.

Yürekleri parçalayacak, duyguları harekete geçirecek sahnelerin yanı sıra endüstriyel üretim denen acı gerçeği, gıda endüstrisinin acımasızlığını da açıkça gözler önüne seriyor. Filmin yönetmen koltuğunda Parazit filminden tanıdığımız Oscar ödüllü Bong Joon-ho oturuyor. Güney Kore’nin eşsiz ormanlarında başlayan yolculuğuyla Okja, yalnızca bize güzel bir seyir sunmakla kalmıyor. Aynı zamanda izlerken kendimizi sorgulamamızı sağlıyor.

Imbd: 7,3

3- Roma

En iyi Netflix filmleri top 10 listemizin ilk ve tek siyah beyaz filmi: Roma. Film bizi hem bambaşka hem de çok benzer iki kadın karakterle karşılıyor: Cleo ve Sofia. Cleo, Sofia’nın evinin çekip çevrilmesinden ve dört çocuğunun bakımından sorumlu. Farklı sınıfsal kökenlere ait bu iki kadını ortaklaştıran bir nokta var, aşk. Cleo sevdiği adamın acısıyla, Sofia ise kocasının yokluğuyla baş etmeye çalışıyor.

Filmin bir diğer akışı ise sokaklarda, Roma Mahallesi’nde yaşanıyor. 1970’li yılların sokak hareketi filmde tüm canlılığı ve hareketiyle yer alıyor. Hem iki kadının iç dünyasını hem de Mexico’nun toplumsal yaşamını görmek, bu iki ayrı ama iç içe geçmiş olguyu muazzam bir berraklıkla gözler önüne seriyor Roma. Kadın olmayı, çocuk olmayı, iç savaşı, idamı, aşkı, acıyı.. Tüm bunları en ince ayrıntılarıyla ortaya koyuyor, bize arkamıza yaslanıp izlemek düşüyor.

Benzer İçerik  Exxen Dizileri | Exxen'de Hangi Diziler Var?

İmdb: 7,2

2- The Irıshman

Robert De Niro ve Al Pacino.. Dünyaca ünlü bu iki oyuncu 3 saat 30 dakika için bir araya geliyorlar ve hep birlikte muazzam bir yolculuğa çıkıyoruz. The Irıshman, mafya babası Frank Sheeran’ın yaşamını ön planda tutarak 2. Dünya Savaşı sonrası Amerika’da yasadışı örgütleri de arka planda sahneliyor.

İrlandalı lakaplı Frank Sheeran’ın eski bir işçi temsilcisi olması dönemin sosyal, siyasal atmosferine bakışı da birlikte getiriyor. Daha vizyona girmeden adından sıkça söz ettiren film, Netflix’in en sevilen yapımları arasında yer alıyor. 3 saat boyunca bir dakika duraklamadan devam eden film, tadına doyulmaz bir keyif yaşatıyor.

İmdb: 8,2

1- Marrige Story

Listemizin ilk sıradaki filmiyse Marrige Story hüzünlü bir ilişkinin hikayesi. Scarlett Johansson ve Adam Driver başrollerinde bulunduğu film, Nicole ve Charlie çiftinin ilişkilerini başından sonuna ayrıntılarıyla gözler önüne seriyor. Aralarındaki problemi çözebilmek için uzman yardımı aldıkları sahne ile başlayan film, flashbacklerle bizi Nicole ve Charlie’ye, onların ilişkilerine daha da yakınlaştırıyor.

Marrige Story, yayınladığından adından çokça söz ettirdi, çok yankı uyandırdı,  birçok ödüle aday oldu ve birçok ödül aldı. Film, birkaç sahne dışında sakin bir akış içinde devam ediyor. Ne süper kahramanlara ne delice davranışlara sahne oluyor.. Peki filmi bu kadar başarılı yapan ne diye soracak olursanız cevap bence tek kelimede saklı: gerçeklik.

Başından sonuna Nicole ve Charlie’nin yaşadığı her şey gerçek. Ve bu gerçeklik izleyiciye tam anlamıyla yansıtılıyor. Bir ilişkinin iki kişi için nasıl farklı değerlendirildiğini çok sade, çok yalın ama çok açık bir şekilde ortaya koyuyor. Bu da izleyenlerin kalbinde yer etmesine sebep oluyor.

İmbd:  8,3

İlginizi Çekilebilir;

Exxen Filmleri | Exxen Film Çeşitleri

Netflix 1 Ay Ücretsiz

Netflix Ücretsiz Üyelik

Netflix Ücretsiz İzleme

Ücretsiz Netflix