Chicago Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Chicago Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Chicago ne ile meşhur?, Şikago pahalı mı?, Şikago kaç günde gezilir?, Şikago da deniz var mı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Tanıtım > Chicago Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı
13 Nisan 2022
626 okunma
Chicago Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Chicago Gezilecek Yerler; Chicago sadece 180 yıl öncesinde kurulmuş bir bölge olmasına karşın günümüzde pek fazla seçeneği bünyesinde barındırmaktadır. Aynı zamanda çok daha ekonomik bir bölgedir bu nedenle pek çok insan Amerika’ya giderken ilk olarak buraya uğramaktadır ve tatil için de uygun adreslerden biridir. Chicago’da her şeyi bulabilirsiniz. Bunlar tarihi içerikli yerler, modern yerler veya doğal güzellikler olabilir. Her biri burada yani Chicago’da kendisine küçük ya da büyük olarak bir yer bulmuştur.

Chicago farklı bir kültüre sahiptir ve yeni bir bölge olmasına karşın oturmuş bir kültürü vardır bu nedenle insanlar buradaki hayatı merak etmektedirler. Chicago’ya yolunuz düşerse veya bilerek isteyerek buraya gelirseniz yapılacak pek çok aktivite söz konusudur.

Chicago’da Gezilecek Tarihi Yerler

Chicago’daki tarihi mekanlar yeni bir kent olması nedeniyle pek fazla değildir. Yani tarihi bir yer göremeyeceğiniz gibi tarihi bir yapı görebilmeniz de mümkün değildir. Ancak Chicago tarihi içerikleri ile göz dolduran bir yerdir. Bunu da müzeler ile gerçekleştirir. Müzeler açısından oldukça popüler bir bölgedir ve burada pek çok müze gezebilirsiniz. Dünya tarihinde birçok şeyi değiştirmiş pek çok ürün ve yapı parçası buradaki müzelerde kendisine yer bulmaktadır.

 • Field Doğal Tarih Müzesi: Adı üstünde doğal tarih ile ilgili pek çok şeyi burada bulabilmeniz mümkündür. Aynı zamanda dünya standartları söz konusu olduğunda en büyük müzelerden biri olarak bilinir ve 1893 yılından beri kullanıma açık bir müze olarak tarihi önemi de bulunmaktadır. Buranın içeriği genelde botanik ve zoolojik içeriklere sahiptir. Aynı zamanda jeoloji ile ilgili pek çok parçayı da burada görebilmeniz mümkündür. Çıkışta sizleri oldukça memnun edecek bir müze olarak adı anılmaktadır.
 • Museum of Science and Industry: Burası oldukça popüler bir müzedir ve bilgi almak ile birlikte bunun dışında aileniz ile gelerek keyifli vakit geçirebileceğiniz bir hizmeti de sizlere sunmaktadır. Günümüzün en sevilen bilim ve endüstri konseptli müzelerinden biridir. Tasarımı ile de göz alıcı olmaktadır.
 • Art Institute of Chicago: Burası bir sanat müzesi olarak bilinir ve içeriğinde pek çok önemli ressamın eserleri yer almaktadır. Buraya sanat sever olmak dışında da gelmeniz gerekmektedir çünkü içerisi ve içeriğindeki eserler büyüleyici derecede güzeldir.
Benzer İçerik  Tüvtürk Randevu Alma Ücretsiz

Chicago Gezilecek Yerler

Chicago Gezilecek Yerler; Chicago’da Gezilecek Modern Mekanlar

Chicago gibi bir yerde yani yeni bir yerleşimde en çok bulunan şey modern mekanlardır. Chicago’daki modern mekanlar hem sayı hem de görüntü olarak sizleri büyüleyecektir. Öyle ki modern mimari ve manzara hayali ile buraya geldiyseniz ya da gelmeyi düşünüyorsanız burası şehir planlaması açısından oldukça çekici bir bölgedir. Yeni modern şehir mimarisinin ana hatlarını burada görebilirsiniz.

 • Willis Kulesi: Chicago içerisindeki en yüksek binalardan biridir ve şehir manzarasını görmeniz açısından oldukça uygun bir manzarayı sizlere sunmaktadır. Tamamen 360 derecelik bir manzaraya sahip olması ile görenleri büyülemektedir.
 • Millennium Park: Burada modern mimari adına pek çok örnek görebilirsiniz. Yaratıcılığınızın sınırlarını aşacak kaliteli modern mimari yapıları burada yer almaktadır. Tamamen ücretsiz olarak görebileceğiniz bir yerdir.
 • Navy Pier: Dünyanın ilk dönme dolabı burada yer almaktadır ve günümüzde pek çok konser de burada yapılmaktadır o yüzden tercih edilen deniz manzaralı iskelelerden biridir.
 • John Hancock Merkezi: Burası 344 metre uzunluğunda bir gökdelen olarak bilinmektedir. Buranın tepesine çıkarak müthiş manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Özellikle genelde turistlerin gelmeyi tercih ettiği bir yer olarak bilinmektedir. 94.kata kadar çıkabilirsiniz. Burada süper hızlı denilen bir asansör vardır çok hızlı bir sürede bu kata çıkabilirsiniz. En çok da akşam saatlerinde ya da güneş doğarken burada olmanız sizlere müthiş bir manzara sunulacağını göstermektedir.
 • Magnificent Mile Bölgesi: Alışveriş yapmak isteyen herkesin ilk tercihi burası olmaktadır. Yerel halktan ziyade turistler için burası oldukça özel bir yerdir çünkü alışveriş için en çok burası tercih edilmektedir. Sizler de Chicago’ya gitmişken alışveriş yapmak istiyorsanız burada keyifle alışveriş yapabilirsiniz.
Benzer İçerik  Cape Town Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Chicago Gezilecek Yerler

Chicago’da Gezilecek Doğal Güzellikler

Chicago’daki doğa harikaları sizleri büyüleyebilir çünkü buranın çevre planlaması oldukça kalitelidir. Yani burada kültürel değeri daha yüksek ülkelerdeki gibi bir doğa harikası manzara görmek yerine başarılı bir çevre planlaması sonucu yeşil alanlar görebilirsiniz. Özellikle pek çok insan akşam saatlerine doğru bu parklara gelerek arkadaşları ile vakit geçirmektedir. Sizler de burada vakit geçirebilir ve bir şeyler içebilirsiniz.

 • Chicago Nehir Turları: Chicago Nehri’ni tekne turu ile gezebilirsiniz. Bu sayede Chicago’yu ve nehri kısa da olsa gezip görebilir ve şehir hakkında genel bir fikir edinebilirsiniz. Aynı zamanda günün stresini atmak için de uygun bir tercih olacaktır. Ortalama 40 dakika civarında sürmektedir.
 • Lincoln Park: Chicago ve yeşil alan denildiğinde akla ilk gelen yer Lincoln Park’tır. Burası özellikle doğal güzelliklere erişmek isteyen ve günün stresinden heyecanından uzaklaşmak isteyenlerin gelip vakit geçirdiği bir yerdir. Burada yürüyüş yapabilir veya bisiklet sürebilirsiniz. Burası sadece bunlar ile sınırlı değildir çünkü burada bir hayvanat bahçesi, burada tiyatro ve müze gibi pek çok eklenti bulunmaktadır ve sizlere her gün yapabilecek yeni bir aktivite sunmaktadır.

Chicago Gezilecek Yerler; Chicago’nun Meşhur Yemekleri

Chicago’nun yemekleri kendine has değildir ve bunu bilerek gitmeniz gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gerekenlerden biri de budur. Ancak burada dünya lezzetleri ve Amerikan sokak lezzetlerinin en güzel tatlarını tadabilirsiniz. Oldukça kaliteli ve pahalı restoranların olması ile aslında uygun fiyatlı ve iyi lezzetlere sahip restoranlar da vardır. Bununla birlikte sokak lezzetleri de tadabilirsiniz. Chicago’nun geleneksel yemekleri sizleri tatmin edecektir.

 • Mor Domuz: Sadece Chicago’da olmasa da özellikle en iyi yapıldığı yerin Chicago olduğunu söylemek mümkündür. Burada domuz, peynir ve şarap bir arada kullanılmaktadır. Bu karışım sizleri oldukça keyiflendirecektir.
 • Gage: Burada özellikle pancar salatasını muhakkak tatmalısınız. Bu lezzeti giden herkes bolca övmektedir.
Benzer İçerik  Lagos Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Chicago’ya Gidince Mutlaka Yapılacaklar

Chicago’da yapılacak şeylerin sayısı oldukça fazla olsa da her biri birbirine yakındır yani burada en fazla 1 hafta geçirerek birçok yeri hatta neredeyse her yeri görebilirsiniz. Ancak daha az vaktiniz varsa öncelik sıranız değişebilir ve Chicago’da yapmadan dönmemeniz gerekenler listesine birtakım eklemeler yapılmalıdır.

 • Sokak lezzetlerini ye: Chicago her türlü sokak lezzeti ile sizlerin önce gözlerini sonra da damat tatlarını büyük oranda büyüleyecek bir lezzet yelpazesine sahiptir.
 • Gökdelenlerin keyfini çıkar: Manzarayı en iyi görebileceğiniz gökdelenlere çıkın.

Chicago Gezilecek Yerler

Chicago Gezilecek Yerler; Chicago Gece Hayatı ve Ünlü Barları

Amerika’nın en büyük 3.şehri olan Chicago aynı şekilde gece hayatı ile de bunu göstermektedir. Burada gece hayatı oldukça canlıdır. Birçok mekan bulabilirsiniz ancak Chicago’daki tatiliniz için uyarılar söz konusu olduğunda bunlardan ilki ara sokakları pek fazla tercih etmemeniz olacaktır.

 • Kingston Mines: Blues dinleyebileceğiniz ilk barlardan biridir ve memnun çıkmanız olasıdır.
 • Vertigo: Burası ise roof barlar konseptinin öncüsü ve en bilineni olarak sizlere farklı tarzda bir konsept ve kaliteli içecekler sunmaktadır.