Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar, Borç Kapatma Kredisi Hesaplama & Başvuru - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar, Borç Kapatma Kredisi Hesaplama & Başvuru

Burgan Bank borç kapatma kredisi veriyor mu, borç kapatma kredisi veren bankalar listesi ve Şekerbank Akbank borç kapatama kredileri hakkında tüm bilgiler makalemizde!

Anasayfa > Banka Haberleri > Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar, Borç Kapatma Kredisi Hesaplama & Başvuru
02 Ekim 2018
887 okunma
Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar, Borç Kapatma Kredisi Hesaplama & Başvuru

Borç temizleme kredisi 2022-2023 yılında birden fazla banka tarafından verilmekte. Asıl amacı borcu olan vatandaşın tek bir banka üzerinden ödemeleri gerçekleştirmesidir. Şöyle ki kredi kartı borcu, taşıt ya da konut kredilerine yönelik ödemelerin tek bir çatı altında toplanması söz konusudur. Bu şekilde borçların takip edilmesi daha kolay olacaktır. Ödemelerinizi de düzenli bir şekilde gerçekleştirmek adına borç temizleme imkanlarından faydalanmanız önerilir. Nitekim borç kapatma kredisinin pek çok avantajlı yanı mevcut durumda. Başta bunlardan söz etmek gerekirse;

  • Borç kapatma kredisi veren bankalar 2022-2023 yılında uygun faiz oranları ile borçlarınızı topluyor.
  • Vatandaşlar uzun vadede borçlarını ödeme avantajından faydalanmış oluyor.
  • Ödeme kolaylığı ile de taksitlere yer verilmesi de bir diğer avantajlı özelliğidir.
  • Düzenli ödemelere bağlı olarak vatandaşın kredi notu yükseklişe geçer.
  • Varsa yasal takip durumunun da engellenmesi açısından fayda sağlamakta.

Borç Temizleme Kredisi İçin Önerilen Bankalar

Şekerbank borç kapatma kredisi için ön plana çıkan bankalardan bir tanesidir. Tüm borçların bankalardan silinmesi ve tek bir çatı altında toplanması adına Şekerbank’a başvurabilirsiniz. Kredilere yönelik %1.86’dan başlayan faiz oranlarını gözler önüne seriyor. Hemen arkasından vade seçeneklerinin ise 48 aya kadar çıkarılması dikkat çekmekte. Tahsis ücretlerine yönelik ise kolaylık sağlaması ile ön plana çıkıyor. Ayrıntılı bilgiler için vatandaşların en yakın şubelerden danışmanlarla görüşme sağlaması faydalı olacaktır.

Vakıfbank borç kapatma kredisi başvurularında yine ŞekerBank gibi öne çıkıyor. Bu anlamda borçların taşınması için şubelerden başvuruya yer verilmelidir. En uygun faiz oranları çerçevesinde müşterilerin kredi imkanlarını değerlendirmeleri esas alınıyor. Aynı zamanda 48 ay vade imkanlarına ev sahipliği yapması ile de dikkat çekiyor. Borç transferi gerçekleştirmek isteyenler belgelerini hazırlayarak yine şubelerden harekete geçebilir.

Benzer İçerik  Ev Hanımlarına 30.000 TL Banka Ödemesi! | PTT ev Hanımlarına kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Borç Temizleme Kredisi Veren Diğer Bankalar

Akbank borç kapatma kredisi sunan bankalar arasındadır. %1.84’ten başlayan faiz oranları çerçevesinde müşterilerini karşılamakta. Aynı zamanda 48 ay vade seçeneklerini de değerlendirmeniz mümkün olacaktır. Hemen arkasından DenizBank karşımıza çıkıyor. İsteyenler QNB FinansBank şubelerinden de harekete geçebilir. Üstelik uygun faiz oranlarından kaynaklı FinansBank’ın da sıklıkla tercih edildiği açıktır. Bankalardan;

  • Borcun hesaplamalarına geçilerek toplam tutar ortaya çıkarılır.
  • Tutar üzerinden faiz oranları ile ödeme vadelerine yer verilir.
  • Vadelerin genel anlamda uzun olması borcun ödenmesini daha kolay hale getirecektir.

Görüldüğü üzere borç temizleme, kapatma ya da transfer etme işlemlerinden avantajlı olmak mümkün. Yine de tüm bu işlemlere geçmeden borcunuzun olduğu banka ile görüşme sağlayabilirsiniz. Şöyle ki taksitlerini zamanında ödeyemediğiniz borcunuzunu bildirmeniz gerekiyor. Hemen arkasından yeni kredi için başvuruda bulunabilirsiniz. Hatta yapılandırma şansınızı da denemeniz önerilir. Tüm bu adımları takiben olumsuz yanıt alan müşteriler diğer bankalardan borç kapatma kredilerine başvuruda bulunmalıdır.

Borç Temizleme Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Tercih ettiğiniz banka üzerinden borç temizleme kredisine başvurmadan önce belgelerinizi hazırlamanız önemlidir. Örneğin başta borç dökümünün alınması faydalı olacaktır. Şöyle ki bankanızdan dökümü alarak tam bir tutar belirlenmesi esas alınır. Kredi tutarına yönelik dökümanlar önem arz ediyor. Hemen arkasından kimliklerin kopyası ile aslının temin edilmesi gerekmekte. İkametgah evrakları ile faturalar ise beraberinde geliyor. Çalışan vatandaşların iş yerlerinden belge temin etmeleri faydalı olacaktır. Gelir belgeleri sayesinde kredi almak daha kolay. Borcun fazla olması durumunda kefil taleplerine de yer verilir. Hatta ek teminatların da sunulması gerekebilir. Şubelerden bu konuda sunulan bilgiler dahilinde başvuruda bulunmak zor olmayacaktır.

Benzer İçerik  Emekli Maaşına Kredi Veren Bankalar, Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Banka Var Mı?