Düşük Faizli Araç Kredi, Araç Kredisi Faiz Oranları 2022 - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Düşük Faizli Araç Kredi, Araç Kredisi Faiz Oranları 2022

Düşük faizli araç kampanyaları, düşük faizli araç kredisi veren banka, esnafa düşük faizli araç kredisi hakkında detaylar hemen aşağıdadır.

Anasayfa > Banka Haberleri > Düşük Faizli Araç Kredi, Araç Kredisi Faiz Oranları 2022
26 Mayıs 2018
1.240 okunma
Düşük Faizli Araç Kredi, Araç Kredisi Faiz Oranları 2022

Düşük faizlerle araba sahibi olmak isteyenler çeşitli bankalar aracılığı ile araç kredisi alabilir.  Ancak bunun için araç kredisi veren bankaları araştırmanız gerekiyor. En düşük faizlere sahip bankayı tercih ederek uygun ödeme koşulları ile araç sahibi olabilir. Bunun için öncelikle kredi başvurusu yapılması gerekiyor. Araç kasko değerini hesapladıktan sonra ikinci el araç sahibi olunması da mümkün.

Araç Kredisi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç almak isteyen kişiler öncelikle ikinci el mi yoksa sıfır mı araba alacaklarına karar vermelidir. Alacağınız araç sıfır bir model araç ise şirket sistemlerinden yararlanabilirsiniz. İkinci el araç alacak olan kişilerin ise kredi sicili temiz olmalı, kredi notu yüksek olmalıdır. Düşük faizli araç kredisi sayesinde uzun vadelerde uygun ödeme koşullarda araç sahibi olunabilir.

 • Kredi başvurusunda bulunurken bankaların faiz oranlarının ödeme sürecinde dosya masrafı, kredi tahsis ücreti vs. adı altında alınacak ücretler konusunda dikkatli olunması gerekiyor.
 • Araç kredisi hesaplama sisteminden yararlanarak ihtiyacınız olan krediyi ve ödeme koşullarını öğrenmeniz mümkün olacak.
 • Bankaların birçoğu kredi vermek adına kendi belirledikleri sigorta şirketinden başka bir şirket üzerinden kasko yaptırılmamasını öne sürerek düşük faizli kredi teklif eder.
 • Kasko tekliflerini ve bankların öne sürdükleri kampanyaları takip edip en avantajlı olan bankayı tercih ederek fırsat sağlayabilirsiniz.
 • Bu sayede daha düşük faizlere sahip araç kredisi çekmiş olursunuz. Hem de aracınızın yanması, çalınması ya da kaza sonucunda oluşabilecek olumsuz durumlara karşı güvence altına alınmış olur.
 • Araba ödemelerinize ayıracağınız bütçe de oldukça önemlidir. Uzun vade seçenekleri sunan bankaları tercih etmeniz durumunda aylık daha düşük miktarlarda ve bütçenize uygun koşullarda ödeme gerçekleştirmenizde mümkün olacaktır.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası araç sahibi olmak isteyen kişilere 48 aya kadar süren vade seçenekleri ile hizmet eder. Bunun için 100.000 TL’ye kadar araç kredisi sunar. Ziraat bankası otomobil kredisi alabilmek adına öncelikle başvuruda bulunmanız gerekiyor. Başvuruda bulunmak ise oldukça kolay. İsterseniz internet adresi üzerinden isterseniz de Ziraat Bankası şubelerinden birine giderek araç kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz.  Kredi olanaklarını inceledikten sonra en uygun kredi seçeneklerinden yararlanarak araç sahibi olabilirsiniz.

 Taşıt Kredisi Bilgi:  5 yaşındaki taşıtlar ya da 0 km araçlar için kullanılabilir.

 • 48 aya kadar süren vade seçenekleri bulunur.
 • Ruhsatta hususi araç olarak kaydedilmesi sonucunda minibüs, pick-up ya da kamyonet alımında kullanılması mümkündür.
 • Araç rehinleri ise teminat olarak alınmaktadır. Banaklar eğer ister ise rehin tesis edebilir. Ek teminatta gösterilmesi banka tarafından talep edilebilir.
 • Hayat sigortası dahil olmakla birlikte kasko da yapılmaktadır.

 Araç Kredisi Başvuru:  Araç sahibi olmak isteyenler ziraatbankası.com.tr adresine erişim sağlayarak internet üzerinden araç kredisi başvurusu yapabiliyor.

 • Bunun için bireysel kredi bölümüne erişim sağlanması gerekiyor.
 • Daha sonra taşıt kredisine tıklayıp hemen başvur butonuna tıklamanız gerekmektedir.
 • C. Kimlik numarası, gelir bilgisi, alacağınız taşıtın bedeli, çekmek istediğiniz taşıt miktarı ve vade sayısını belirledikten sonra ekranda yer alan güven kodunu da yazarak araç kredisi için başvuruda bulunmanız mümkün olacak.
 • Daha sonra gönder butonuna tıklamanız gerekiyor.

Banka başvurunuzu kısa bir süre içerisinde değerlendirdikten sonra size geri dönüş yapacaktır. Olumlu sonuçlanan başvurular sonucunda gerekli olan belgeler ile Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekiyor.

 Gerekli Olan Belgeler:  Başvuru formunun dikkatlice doldurulması gerekiyor. Sürücü belgesi, pasaport fotokopisi ve nüfus cüzdanını da hazırladıktan sonra kredi talebinde bulunmanız mümkün olacak.

 • Bunun yanı sıra çalışma durumuna göre de gelir belgesi gösterilmesi talep edilebilir.
 • Serbest meslek mensuplarından ise bağlı oldukları meslek kuruluşlarına göre üyelik belgesini temin etmelidir.
 • Tüzel kişiliklerin ortağı olanlar şirketlerine ait ana sözleşmenin yayınlandığı ticaret sicil gazetesi hazırlamaları gerekir.

444 00 00  – 0850 220 00 00 Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden banka personelleri ile görüşme yaparak araç kredisi hakkında aklınıza takılan soruları yöneltebilirsiniz.  Haftanın tüm günü ve günün her saati olmak üzere müşteri hizmetler telefon bankacılığı üzerinden hizmet eder.

 Örneğin;  Ziraat Bankası üzerinden 70.000 TL araç kredisi çekecek olan kişiler 48 ay vade seçeneğinden yararlanarak ayda 2.109 TL taksit ödemesinde bulunur. Toplamda ödenmesi gereken 101.617 TL olup faiz oranı %1, 35 olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası

Araç satın almak için Garanti Bankası’nı tercih eden kişiler 48 aya kadar süren vade seçeneklerinden yararlanabilir.  Gelirinize göre uygun ödeme koşulları sunar. Bunun için internet adresine erişim sağlayarak Garanti Bankası araç kredisi için oldukça kolay bir şekilde başvuruda bulunulması mümkün olacak.

 Araç Kredisi Bilgi:   Teminat olarak satın alınan aracı rehin olarak göstermek yeterlidir.

 • 0 kilometrede bulunan araçlar için ise kredi başvurusunda bulunanlarda kefil koşulu aranmaz. Ancak gerekli görülen durumlarda talep edilebilir.
 • el araçlar için aracın yaşı başta olmak üzere kredi vadesi toplamı da en fazla 108 ay olacak şekilde kefil talep edilebilir.
 • Bireysel amaçlı taşıt kredilerini kredilendirme oranı araç bedelinin 100.00 TL’ye kadar olan kısmı için % 70 oranında, 100.000 TL’yi aşan bölümü için ise %50 oranında kredi sunar.

 Gerekli Olan Belgeler:   0 km araç alımları için aracın proforma faturası ve 2. El araç alımları adına araç ruhsatı gerekli olan belgeler arasında yer alır. Bunun yanı sıra nüfus cüzdanı ve gelir belgesi de gerekli olan belgeler arasındadır.


Emekli olan kişilerden banka hesap cüzdanı, şirket sahibi olanlardan güncel vergi levhası, çiftçilerden de çiftçilik belgesi gibi belgeler talep edilebilir.

 Örneğin;  50.000 TL araç kredisi çekecek olanlar 48 ay vade seçeneğinden yararlanarak aylık olarak 1.630.39 TL tutarında taksit ödemesinde bulunmalıdır.  Toplam geri ödeme tutarı için 78.691.04 TL ödeme yapılması gerekiyor.  Aylık faiz oranı %1, 69 olarak belirlenmiştir.

Kuveyt Türk

İkinci el ya da sıfır araç alımları adına 48 aya kadar süren vade seçeneklerinden yararlanılması KuveytTürk araç finansmanı ile mümkündür. Dilerseniz internet adresine tıkayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

 Kredi Bilgisi:  2. El araçlar için 8 yaşa kadar destek sağlar. Fakat vade ve araç yaşı toplamı 108 ay geçmemelidir. 6 yaş için 36 ay, 7 yaş için ise 24 ay, 8 yaş için ise 12 ay vade ile hizmet edilir.

 • Asgari peşinat türü ise modele göre değişiklik göstermektedir.
 • Kasko değerinin 100.000 TL’ye kadar olan kısmına % 70, 100.000 TL üzerine ise %50 oranında finans desteği sunar.

 Başvuru:  Kuveyt Türk araç kredisi alabilmek adına www.kuveytturk.com.tr adresi üzerinden erişim sağlayarak araç kredisi bölümü üzerinden başvuruda bulunulması mümkün.

Gelirinizi, T.C. Kimlik numaranızı, aktif olarak kullandığınız cep telefonu numaranızı yazarak başvuruda bulunabilirsiniz. Gerekli olan evrakları tamamlayarak da Kuveyt Türk şubelerine giderek bizzat başvuruda bulunulabilir.

 Örneğin;  Kuveyt Türk üzerinden 50.000 TL kredi çekmek isteyen kişi 48 ay vade seçeneğinden yararlanarak aylık olarak 1.603.66 TL ödeme yapmalıdır. Faiz oranı %1, 60 olarak belirlenmiştir. Toplamda ise 76. 975.68 TL ödeme yapılması gerekiyor.

Vakıfbank

Vakıfbank üzerinden araç kredisi almak isteyenlerin Vakıfbank taşıt kredisi için başvuruda bulunması gerekiyor. Başvurular oldukça kolay bir şekilde yapılır. İnternet sitesinden T.C. Kimlik numaranız ve diğer bilgileri girerek ya da size en yakın Vakıfbank şubesine giderek başvuruda bulunmanız mümkün olacak.

 Kredi Başvurusu:  Kişiler başvuruda bulunmak adına www.vakifbank.com adresine erişim sağlamalı. Daha sonra T.C. Kimlik numarası, aktif bir şekilde kullanılan e-posta adresi ve araba modelini seçerek hemen başvur butonuna tıklayarak kredi başvurusunda bulunabilirler.

 Kredi Bilgisi:  Taşıt sahibi olmak isteyenlere; Baharda Otomobil sahibi olmak isteyenlerin yanındayız, 2. el taşıt kredisi kampanyası ve doğa dostu taşıt kredisi kampanyası gibi seçenekler ile hizmet etmektedir.

 Bahara Özel 0 Km Taşıt Kredisi:   48 aya kadar süren vade seçenekleri sunar. %1, 37’ den başlayan faiz oranları ile hizmet eder.

 • Fatura değeri 100.000 TL’yi aşması durumunda 100.000 TL’yi aşan kısmı için %70 oranında, kalan kısmı için ise % 50’ sine kadar destek olur.
 • 000 TL çekecek olan kişiler 48 ay vadeden yararlanarak %1, 37 faiz oranı ile aylık 1.514.29 TL ödeme yapılmalıdır.
 1. El Taşıt Kredisi Kampanyası: 3 ay ödemesiz taksit imkanı, son taksit balon ödemeli, değişken taksitli olmak üzere farklı koşullarda kredi ödemeleri mümkündür.
 • Eğer kasko değeri 100.000 TL’ yi aşar ise, 100.000 TL’ye kadar olan bölümü için %70, 100.000 TL’nin üzerinde olan kısmı için ise %50 ’sine kadar ödeme yapılır.
 • Kefil şartı sunulmamaktadır. Aylık %1, 37 oranında faiz uygulanır.

Albaraka

48 aya varan vade seçenekleri ile hizmet eden bankalardan biri de Albaraka’dır. 2. el taşıt kredisi ve 0 km taşıt kredisi sunar. www.albaraka.com.tr adresi üzerinden Albaraka araba finansmanı için destek sağlanabilir. Adrese erişim sağlayanlar gerekli olan bilgileri doldurarak krediden yararlanabilir.

 Kredi Bilgisi:  100.000 TL araç kredisi çekecek olan kişiler 48 aya varan vade seçeneğinden yararlanarak aylık olarak 3.207.34 TL ödeme yapmalıdır. Toplamda ise 153. 952 TL ödeme yapılması gerekiyor. %1, 60 faiz oranı ile hizmet eder.

Akbank

 Akbank taşıt kredisi alabilmek adına gerekli olan belgeleri hazırladıktan sonra en yakın banka şubelerinden birine giderek başvuruda bulunmanız mümkün olacak.

 Gerekli Olan Belgeler:  Nüfus cüzdanı, gelir durumunuzu gösteren belge, emeklilerden hesap cüzdanı vb. belgeler istenir.

 • Kredi taksitleri ortalama gelirin %50’ sini geçmemelidir.
 • Kredi hayat sigortası ve kasko yaptırılır.
 • Satın alınacak olan araç üzerine rehin koyulmaktadır.

 Kredi Bilgisi:  0 km araç satın almak adına 40.000 TL kredi çekecek olan kişiler 48 ay vade seçeneğinden yararlanarak aylık 1.223.70 TL ödeme yapması gerekiyor. Faiz oranı ise %1, 41’ dir.

ICBC

48 aya kadar vade seçenekleri ile hizmet eden bir diğer banka ICBC. 0 km ve ikinci el araç alımlarında ICBC araç kredisi tercih edilebilir.  Başvuruda bulunmak adına ise en yakın ICBC bankasına gitmeniz gerekiyor. 444 00 50 müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak detaylı bilgi sahibi olmanız mümkündür.

50.000 TL kredi çekmek için 48 ay vade seçeneğinden yararlanmak isteyenler aylık 1.595 TL ödeme yapar. %1, 58 faiz oranı belirlenmiştir.

Yapı Kredi Bankası

10 yaşa kadar 2. El araç alımları ve 0 km araç alımları için 48 aya kadar süren vade seçeneklerinden yararlanılması mümkündür. En yakın Yapı Kredi şubesine erişim sağlayarak Yapı ve Kredi Bankası araç kredisi alabilmek adına başvuruda bulunmanız mümkün olur. %1, 68 faiz oranları ile hizmet eder.


Benzer İçerik  Öğrenciye Kredi Kartı Veren 5 Banka, Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar 2022-2023