Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?, TEB Bonus Kredi Kartı Başvurusu - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?, TEB Bonus Kredi Kartı Başvurusu

Teb bonus kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, Akbanak bonus kredi kartı başvuru, Denizbank ve diğer bankaların bonus kart başvuruları nasıl yapılır merak ediyorsan tıkla!

Anasayfa > Banka Haberleri > Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?, TEB Bonus Kredi Kartı Başvurusu
02 Ekim 2018
2.233 okunma
Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?, TEB Bonus Kredi Kartı Başvurusu

Online kredi kartı başvurusu, klasik ve bonuslu olan tüm kartlara yönelik sunuluyor. Kredi kartı kullanımının her geçen gün artış göstermesinden kaynaklı olarak başvuruların kolay hale gelmesi sağlanmakta. Bu yüzden direk internet bankacılığı ile harekete geçiliyor. Hatta SMS yoluyla da kredi kartı başvurularına yer verilebilir. Bankaların sunmuş oldukları SMS numaralarından kısa sürede talepte bulunabilirsiniz. Nitekim genel olarak internet bankacılığı ön plana çıkmakta. Belirli bilgiler dahilinde kredi kartı sahibi olmak isteyenler başvuruda bulunuyor. Akabinde ise;

  • İletişim bilgilerinden yola çıkılarak kredi kartı talebine yanıt verilmekte.
  • SMS üzerinden kredinin olumlu olup olmadığı ifade edilir.
  • Olumlu olması halinde müşteri temsilcileri tarafından aranmanız söz konusudur.
  • Kurye bilgileri dahilinde kart sahibi olacağınız bildirilir.

Bonus Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Pek çok bankanın bonus kredi kartı seçeneklerine ev sahipliği yaptığı açıktır. Kart başvurusu yaparken bonus olanlara tıklamanız ve adımları takip etmeniz bu anlamda yeterli olacaktır. Örneğin Garanti kredi kartı başvurusu yapmak için web sitesinden harekete geçilebilir. ‘Hemen başvur’ seçenekleri dahilinde form karşınıza çıkacaktır. Formlardan başta telefon numaranızı girmeniz bekleniyor. Beraberinde ise T.C. kimlik numarası geliyor. Bilgilendirmeleri okumanız ve kabul etmeniz halinde ise başvurunuz alınacaktır.

DenizBank için de benzer adımlara yer verilmiştir. Yine internet bankacılığı ile online başvurulara geçiliyor. Formlardan başta T.C. kimlik numarasının talep edildiğini göreceksiniz. Arkasından ise cep telefonu numaranızı hatasız bir şekilde girmelisiniz. Güvenlik kodunu da yazanlar son olarak bilgilendirmelere onay vererek ilerleme sağlayabilir. İletişim bilgileri dahilinde müşterilerin kredi kartı başvurularına yanıt verilir. Nitekim müşteri temsilcileri tarafından aranarak bu konuda bilgi sahibi olacaksınız. Bu nedenle başvuru sırasında telefon numaranızı hatasız olarak sunmanız gerekmekte.

Benzer İçerik  Banka Kredisi Çekemiyorum | Kredi çıkmıyorsa ne yapmalıyım?

Bonus Kredi Kartı Başvurularında İstenilen Bilgiler

Kredi kartı başvurusu DenizBank’ta olduğu gibi iletişim bilgilerinden olumlu ya da olumsuz olarak ifade edilir. Yine TEB kart başvurularında da durum bu şekildedir. Farklı olarak TEB Bonus kart başvurusunda daha detaylı bilgi talebine geçiliyor. Örneğin en başta kimlik numarası ve cep telefonu gibi klasik bilgilere yer verilir. Kişisel bilgiler akabinde TEB Bonus Card tercihinde bulunarak ilerleme sağlayabilirsiniz. Beraberinde ise;

  • Limit bilgileri ile alakalı olan adımın tamamlanması gerekmekte.
  • Çalışma / gelir ve adres bilgileri ise bir diğer adımda karşınıza çıkacaktır.
  • Son olarak ürün bilgilerinin de doğrulanması halinde başvuru alınır.

TEB gibi detaylı bilgi isteyen bir diğer banka da ING’dir. Nitekim başvuru sırasında sadece kişisel bilgiler göz önünde bulundurulmuyor. Hemen arkasından ürün detayları ile sözleşmeler de gelmekte. Son olarak ürün açılışına göz atanlar onay veriyor. Onaylamalara bağlı olarak müşterilerin incelenmesi sağlanır. İncelemelere göre ise kredi kartının verilip verilmeyeceğine yönelik bilgilendirme sağlanır.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Değerlendirilir?

AkBank kredi kartı başvurusu için de internet bankacılığına yer verilmekte. Çoğu bankanın bu yoldan müşterilerini karşıladığı açıktır. Temel olarak sunulan kimlik numarası ile değerlendirmelere geçilir. Değerlendirmelerde ise öncelikle kredi notunun göz önünde bulundurulması söz konusudur. Kredi notu dışında müşterinin sicili de incelemeye alınır. Tüm bu incelemelerin arkasından ise kredi kartı için limitlere geçilmekte. Nitekim gelire bağlı olarak müşterilerin kredi limitleri ayarlanmakta. Kart sahibi olmak isteyenlerin ödemeleri zamanında gerçekleştirmesi önemlidir. Bunun için kredi notu ile gelir önem arz ediyor. Kredi notu düşük olanlar şubelerden kart başvurularına geçebilir. Belirli belgeler dahilinde kredi kartı almaları zor olmayacaktır.

Benzer İçerik  Kredi Skoru Arttırma | Kredi puanı 1 ayda ne kadar yükselir?