Ziraat Bankası Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, Ziraat Bankası Vadeli Hesap Özellikleri -

Ziraat Bankası Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, Ziraat Bankası Vadeli Hesap Özellikleri

Anasayfa > Türkiye Ziraat Bankası > Ziraat Bankası Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, Ziraat Bankası Vadeli Hesap Özellikleri
05 Kasım 2018
1.667 okunma
Ziraat Bankası Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, Ziraat Bankası Vadeli Hesap Özellikleri

Ziraat Bankası vadeli Euro hesabı aracılığıyla ödemelerin yüksek faiz oranlarıyla, vadeli hesap bünyesinde düzenli olarak alınması sağlanıyor. Aylık faiz oranlarında çok hızlı artış yaşayan faiz oranları sayesinde ortalaması da yükselen vadeli hesaplarda üç yıla varan vadelerde dövizinizin tutarını artırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Euro Vadeli Hesabı

Ziraat Bankası vadeli hesap faiz oranları 2022-2023 hesaplama işlemlerinin bankanın web sitesi üzerinden yapılması mümkündür. Sitede hangi günler arasında ne kadar faiz oranının değerlendirilebileceği detaylı olarak açıklanmıştır.

Ziraat Bankası Vadeli Hesapta Euro Faiz Oranları

Türkiye’de döviz hesabı bulunan müşterilerin vadeli hesaplarında biriktirecekleri Euro dövizi için faiz oranları açıklandı. Ziraat Bankası vadeli hesap faiz oranları 2022-2023 yılı için güncel yüksek faiz oranlarıyla değerlendiriliyor. Aşağıda yer alan oranlar, internet şubesi için basit faiz oranları olarak kullanıma uygun durumdadır. Hesap bünyesinde Euro para biriminin ne kadar bulunduğu fark etmeksizin müşteriler tarafından bu oranlara uygun şekilde yatırım yapılması mümkün oluyor. Ziraat Bankası tarafından açıklanan, kullanıma uygun olan Euro para biriminin faiz oranları şu şekilde belirlenmiştir;

  • 30 ila 31 gün arası vadede %1,25 faiz oranı veriliyor.
  • 32 gün ila 91 gün arası vadede %1,25 faiz oranı bulunuyor.
  • 92 gün ila 180 gün arası sürede %1,25 faiz oranı bulunuyor.
  • 181 gün ila 364 gün arası sürede %1,25 faiz oranı veriliyor.
  • 365 gün ila 400 gün arası sürede %1,35 faiz oranı bulunuyor.
  • 401 gün ila 730 gün arası sürede %1,35 faiz oranı belirleniyor.

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Özellikleri

Ziraat Bankası vadeli döviz hesabı faiz oranları değerlendirilirken, vade süresi en fazla 3 yıl olacak şekilde güncel oranlardan yararlanılması sağlanıyor. Bankanın belirlediği süreye uygun şekilde, o ana kadar biriken toplam döviz tutarının değerlendirilmesi ve ana parayla faiz oranının birlikte çekilmesi sağlanıyor. 3 yıldan önce yapılacak çekimlerde ise ana para değerinin direkt olarak vadesiz hesaptan yapılacak çekim sürecinde olduğu gibi yönetilmesi mümkün oluyor.

Benzer İçerik  Corona Virüs Desteği Kredisi Veren Bankalar Hangisi? 5000- 7500 ya da 10bin TL Kredi Al, Taksitler Çok Uygun!

Müşteriler tarafından yapılacak para yatırma işlemlerinin ardından, hesapta bulunan döviz tutarına uygun şekilde her ay düzenli olarak ana para artışı elde ediliyor. Bu işlemin yanı sıra, müşterilerin isteğine bağlı olarak 3 ayda bir olacak şekilde veya 6 ayda bir olacak şekilde hesap için faiz ödemesi yapılması mümkün oluyor. İşlemlerinizi Ziraat internet bankacılığı aracılığı ile de halledebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Ziraat Bankası Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Döviz Mevduat Hesabı | Vadeli Hesaplar

Anadolubank Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Dolar – detaylar, faiz orani, para birimi

Denizbank Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Hesaplama | Hesaplama Araçları | DenizBank

Akbank Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, AKBANK Mevduatlar, Faiz Oranı, Getiri -EUR

Garanti Bankası Vadeli Euro Faiz Oranları, GARANTİ BANKASI mevduatlar, faiz oranı, getiri