Uygun Faizli Konut Kredisi, Konut Kredisi En Uygun - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Uygun Faizli Konut Kredisi, Konut Kredisi En Uygun

Uygun faizli konut kredisi veren bankalar, uygun faizli konut kredisi faiz oranları, en uygun faiz konut kredisi için hemen tıkla.

Anasayfa > Banka Haberleri > Uygun Faizli Konut Kredisi, Konut Kredisi En Uygun
26 Mayıs 2018
1.228 okunma
Uygun Faizli Konut Kredisi, Konut Kredisi En Uygun

2019 yılında en uygun faiz oranlarından yararlanarak evinizi değiştirebilir ya da yeni bir eve sahip olabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken konut kredisi için başvuruda bulunmak olacak. Başvuruda bulunmadan ise bankaları faiz oranları bakımından karşılaştırmanız daha mantıklı olacaktır. Daha sonra istenilen evrakları da hazırlayarak başvuru sürecini en düşük faiz oranına sahip olan banka üzerinden başlatabilirsiniz.

Kredi İle Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kredi çekerek ev almak isteyen kişiler öncelikle kredi notlarını kontrol etmelidir. Düzenli ödemeler yapanların kredi notları da yüksek olur. Kredi notunuzu yükselterek ev kredisi çekebilirsiniz. Bunun için borçlarınızı gününde ve zamanında ödemeniz gerekiyor. Kredi ile ev alırken dikkat edilmesi gereken diğer hususlar;

 • Konut kredisi çekecek olan kişiler kredi puanlarını kontrol ettikten sonra peşinat için verebilecekleri miktarı hesaplamalıdır.
 • Çünkü bankalar alacağınız evin ekspertiz değerinin yaklaşık olarak %80’ ini size sağlamaktadır.
 • %20’lik kısım ise peşinat olarak temin edilmektedir. Yeterince birikim olmayan kişiler peşinat biriktirmek için beklemek durumunda değildir.
 • Acil durumlar için kenarda mutlaka bir paranız olmalı. Ayrıca sizi zor duruma sokmayacak bütçenizi de sarsmayacak bir kredi tutarı belirlemelisiniz.
 • Konut kredisi kullanarak alacağınız bir ev için bankaların uyguladıkları faiz oranlarına ve diğer masraflara dikkat etmeniz gerekiyor.

Bunun için bankaları araştırmanız ve çıkabilecek olan diğer masraflara da göz atmanız gerekecek. En uygun konut kredisi hangi bankada diye merak edenler Ziraat Bankası, Vakıfbank ya da ICBC gibi bankalar araştırabilir.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası üzerinde kredi çekecek olan kişiler 1 aydan 120 aya kadar süren vade seçeneklerinden yararlanabilir. Bunun için hesap açılışı yapmak da gerekiyor. Konut üzerinden 1.  dereceden ipotek uygulaması yapılır. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları % 0, 98 olarak uygulanmaktadır.

 • 100000 TL konut kredisi çekecek olan kişiler 10 yıl vade ile aylık 1.421 TL ödeme yapmak durumundadır. Toplam maliyet ise 171 772 TL olarak belirlenmiştir. Faiz oranı da % 0, 98’ dir.

 Gerekli Olan Evraklar:   Konut kredisi çekebilmek adına gerekli olan belgeleri hazırlamanız gerekiyor.

 • Konut kredisi için başvuru formu başta olmak üzere, kredi başvurusu yapan kişiye ait nüfus cüzdanı fotokopisi ve sürücü belgesi. Bunun yanı sıra pasaportta gerekli olan belgelerden.
 • İkametgah belgesi ve son döneme ait olan su, elektrik, doğal gaz faturası da gerekmektedir.
 • Ayrıca serbest meslek mensubu olan kişilerin bağlı bulundukları da üzerinden almaları gereken üyelik belgesi de gerekli olan belgelerden.
 • Emekliler: Sosyal güvenlik kuruluşu kimlik belgesini hazırlamalı. Bu belgelerin bir adet fotokopisi de gerekli olan evraklar arasında yer alır.
 • Teminata ait gayrimenkul alınması adına ise tapu belgesi fotokopisinin de hazırlanması gerekir.
 • Şube üzerinden başka diğer belgeler de talep edilebilir.
Benzer İçerik  En Kolay Kredi Veren Bankalar, Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar 2022-2023

 Konut Kredisi İçin Başvuru:  Konut kredisi için zorunlu deprem sigortası da yaptırılmaktadır. Başvurular Ziraat bankası şubeleri üzerinden, web sitesinden ya da Ziraat mobil uygulama üzerinden yapılabilir.

 • ziraatbank.com.tr adresine tıkladıktan sonra T.C. Kimlik numarası, aktif olarak kullanılan cep telefonu numarası ve 120 aya kadar süren vade seçeneklerinden dilediğinizi seçip, çekmek istediğiniz tutarı da belirlemeniz gerekiyor.
 • Gelir bilgilerinizi, konut bedelini ve güvenlik kodunu da girerek gönder butonuna tıkladıktan sonra başvuruda bulunabilirsiniz.

444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi edinmeniz ve aklınıza takılan soruları yöneltmeniz, banka işlemlerinizi halletmeniz mümkün olacak.

Vakıfbank

Ev almak isteyen kişiler Vakıfbank’ı tercih edebilir. İnternet sitesi üzerinden ya da Vakıfbank şubelerinden birine giderek kredi için başvuruda bulunmanız mümkün olacak.  Banka kısa bir değerlendirme yaptıktan sonra size geri dönüş sağlar. Ancak bunun için bir de şartlar sunar.

 Konut Kredisi İçin Gerekli Olan Şartlar:  Sarı Panjur adı ile konut kredisi sunan Vakıfbank, bunun için gerekli olan belgeleri hazırlamanızı ister.

 • Konut kredisi içim başvuruların değerlendirilmesi ise iki aşamadan oluşur. Birinci aşama için kredi kullanımına uygunluk yönünden bir araştırma yapılmaktadır.
 • Konu kredisi için kredi notu uygun olanların aylık net gelirlerinin konut kredisinin aylık ödemesi için yeterli olup olmadığı araştırılır.
 • İkinci aşamada ise satın alınacak olan konutun krediye uygun olup olmadığı araştırılmaktadır.
 • Her iki aşama içinde olumlu sonuçlar elde edildiğinde Vakıfbank konut kredi başvurularını onaylamaktadır.

 Gerekli Olan Evraklar:   Öncelikle başvuru formu gerekiyor. Bu formun doğru bir şekilde eksiksiz olarak doldurulması şart. Daha sonra konut kredisi için başvuruda bulunan kişilerin T.C. Kimlik belgeleri de gerekli. Gelirini gösteren belge ve adlarına düzenlenmiş olan elektrik, su, doğal gaz ya da telefon faturalarından biri de gerekli olan evraklar arasında yer alır. Satın almak istediğiniz konutun tapu fotokopisi ve şube tarafından istenebilecek diğer belgeler gerekli olan evraklardandır.

 Konut Kredisi Başvuru:  Başvuruda bulunmak adına öncelikle Vakıfbank.com.tr adresine erişim sağlamanız gerekiyor.

 • Daha sonra T.C. kimlik numaranız, kullandığınız cep telefonu numarası, aktif olarak kullanılan e-posta adresi ve ev arama durumunu da belirttikten sonra hemen başvur butonuna tıklamanız gerekiyor.
 • Vakıfbank şubelerinden herhangi birine giderek de konut kredisi için başvuruda bulunmanız mümkün olacak.

 Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi Hakkında:  En az 5.000 TL’den 1.000.000 TL’ye kadar kredi imkanları sunuluyor. 1 yıldan 20 yıla kadar vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.


100 bin TL konut kredisi çekecek olan kişiler 10 yıl vade seçeneğinden yararlanarak aylık olarak 15.407 TL taksit öder. Vakıfbank konut kredisi faiz oranları ise %1, 15 olarak belirlenmiştir. Toplamda ödenmesi gereken tutar 1.854. 594 TL’dir.

0850 222 0724 Vakıfbank müşteri hizmetleri numarasıdır. Aklınıza takılan soruları sorabilir, banka işlemlerinizi halledebilir ve krediler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti Bankası 20 yıl vade seçenekleri ile hizmet eder. Evinizin ekspertizine göre kredi alabilirsiniz. Örneğin eviniz eğer 1 milyon lira ise alabileceğiniz kredi 750 bin liradır.  Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı ise %1, 31 olarak belirlenmiştir. Gerekli olan belgeleri hazırladıktan sonra konut kredisi için başvuruda bulunmanız mümkün olacak.

 Gerekli Olan Evraklar:   Kredi için başvuruda bulunan kişiye ait nüfus cüzdanı fotokopisi, başvuru formu gerekli olan evraklar arasında yer alır.

 • Şirket ortaklarının ya da serbest meslek ile uğraşan kişilerin; vergi levhası, ticaret sicil gazetesinde yer alan kuruluş ilan fotokopisini hazırlamaları gerekiyor.
 • Ücretliler; maaş bodrosu ve net maaşlarını gösteren belgeyi hazırlamalıdır. Bunun yanı sıra emekli olanların emekli hesap cüzdanı, cari yıl mizanı ve diğer gelir belgelerini de hazırlamaları gerekmektedir.
 • Son döneme ati olan telefon, su, elektrik ve doğal gaz faturalarını ve ikametgah belgelerini de hazırlamaları şarttır.
 • Satın almak istediğiniz konuta ait kullanım izin belgesi ve konuta ait tapu belgesi de gerekli olan evraklar arasında yer alır.
 • Kefil koşulu aranmaz. Ancak banka gerekli gördüğü durumlarda kefil şartı arayabilir. Bunun yanı sıra kefil istenmesi durumunda da kefil tarafından belgelerin hazırlanması gerekiyor.

 Garanti Bankası Kredi Başvurusu:  Konut kredisi için başvuruda bulunacak olanlar internet sitesine erişim sağlayarak ön başvuru yapabilir. Bunun yanı sıra Garanti şubelerinden birine gidilerek de şahsen başvuru yapılabilir.

 • garanti.com.tr internet adresine girdikten sonra ana sayfa üzerinde yer alan bireysel bölümüne erişim sağlamanız gerekiyor.
 • Daha sonra konut kredisi başvuru formu kısmına tıklayarak bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız.
 • C. Kimlik numaranız, adınız ve soyadınız, cep telefonu numaranız gibi bilgileri doldurup doğrulama kodunu da yazdıktan sonra başvuruda bulunmanız mümkün olacaktır. En uygun konut kredisi için Garanti Bankası’nı da incelemenize dahil edebilirsiniz.

 Konut Kredisi Faiz Oranları:  Örneğin Garanti Bankası üzerinden 50.000 TL kredi çekmek isterseniz 5 yıl vade seçeneğini tercih etmeniz durumunda aylık olarak 1.208.48 TL ödeme yapmanız gerekiyor. İpotek ücreti 180 TL, banka tahsis ücreti 250.00 TL’dir. Toplamda ödenmesi gereken tutar ise 73.558.80 TL olarak hesaplanmıştır.. Faiz oranı %1, 31’ dir.

Akbank

Konut kredisi çekmek isteyen müşterilerine 120 aya kadar vade yapabilen Akbank’a kredi için oldukça kolay bir şekilde başvuru yapmanız mümkündür. Konut kredisi için banka sizden birtakım evrakları tamamlamanızı isteyecektir. Akbank konut kredisi hesaplama sisteminden yararlanarak aylık ödeyeceğiniz taksit miktarını, faiz oranlarını ve toplam ödemeniz gereken tutarı hesaplayarak öğrenebilirsiniz.

 • Sabit faizli başta olmak üzere, ara ödemeli, dönemsel ödemeli, artan ödemeli ve balon ödemeli gibi gelirinize uygun ödeme yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Bunun yanı sıra peşinatsız ev kredisi hizmetlerinden de yararlanmanız mümkün olacak.

 Akbank Konut Kredisi Başvuru:  İster Akbank sitesi üzerinden isterseniz de Akbank şubelerinden birine giderek konut kredisi için başvuruda bulunmanız mümkün olacak. Düşük faizli ev kredisi hizmetlerinden yararlanabilmek adına;

 • akbank.com.tr adresine tıklayarak siteye erişim sağlamanız mümkün olacak. Daha sonra ana sayfada yer alan konut kredisi bölümünden başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.
 • Başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması şart. Aksi taktirde sistem hata verecektir.
 • C. kimlik numarası, telefon numarası ve e-posta numarası gibi birtakım bilgilerin yazılı olduğu konut kredisi başvuru formunu doldurduktan sonra gönder butonuna tıklayarak başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

 Gerekli Olan Evraklar:  Kredi çekmek isteyen kişilere ait olan T.C. kimlik belgesi ve sürücü belgesi, son döneme ait olan ve kişi adına düzenlenmiş doğalgaz, elektrik, su faturası gerekiyor.

 • Ücretliler; Maaşlarını gösteren belgenin yanı sıra iş yerince onaylanmış olan belgeleri hazırlamalı.
 • Serbest meslek ile uğraşan kişilerin vergi levhasını hazırlaması gerekiyor.
 • Gayrimenkul geliri beyan edenlerin ise tapu ve fotokopileri hazırlaması şarttır.
 • Emeklilerden ise hesap cüzdanı istenmektedir.

 Faiz Oranı:  100.000 TL krediyi 120 ay vade ile alacak olan kişilerin aylık olarak 1.732.91 TL ödeme yapması gerekiyor. Konut kredisi faiz oranları 2018 yılında ise %1, 41 olarak belirlenmiştir. Toplam ödenmesi gereken tutar 209.415.20 TL olarak belirlenmiştir.

ICBC

İnternet sitesine erişim sağlayarak ya da ICBC şubeleri üzerinden oldukça kolay bir şekilde kredi başvurusu yapılır. ICBC ev kredisi hesaplama sisteminden yararlanarak ödeyeceğiniz taksit tutarını ve ödemeniz gereken toplam tutarı öğrenebilirsiniz.

 Gerekli Olan Belgeler:  Maaşlarınızı gösteren belge, nüfus cüzdanı, serbest meslek sahiplerinden vergi levhası emeklilerden ise maaş gösteren belge gerekli olan belgelerdendir. Bunun dışında satın alınacak konuta ait ruhsat, yapı kullanım izin belgesi vb. belgelerin de hazırlanması gerekiyor.

 Faiz Oranı:  Örneğin 150.000 TL kredi çekecek olan kişilerin aylık olarak 2.498 TL ödeme yapması gerekiyor. Toplamda ise 301.300 TL ödeme yapılır. Konut kredisi güncel faiz oranları %1, 32 olarak belirlenmiştir. 120 aya kadar varan Yeni Evim Kredisinden yararlanabilirsiniz.

444 00 50 müşteri hizmetlerini arayarak konut kredisi hakkında aklınıza takılan soruları banka personellerine yöneltmeniz mümkündür.