Ücretsiz VPN | Hangi VPN ücretsiz? -

Ücretsiz VPN | Hangi VPN ücretsiz?

Hangi VPN ücretsiz?, En iyi ücretsiz VPN hangisi?, Ücretsiz VPN var mı?, Ücretsiz VPN nasıl kurulur? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Tanıtım > Ücretsiz VPN | Hangi VPN ücretsiz?
05 Ekim 2021
595 okunma
Ücretsiz VPN | Hangi VPN ücretsiz?

Ücretsiz VPN; Hemen hemen hepimiz VPN sözcüğünü duymuş belki de bu sözcüğün isimlendirdiği VPN uygulamalarını kullanmışızdır. Bunları kullanmamıza rağmen halen birçoğumuz bu programların açılımını ve ne işe yaradığını bilmiyoruz. Peki, VPN nedir ve gerçekten ne işe yarıyor?

Ücretsiz VPN programlarına geçmeden evvel ilk olarak VPN’nin ne işe yaradığından ve en önemlisi de ne olduğundan basitçe bahsedelim. VPN yani Virtual Private Netework genel olarak “ Sanal Özel Ağ “ olarak Türkçe’ye çevrilir. Bu ağlar sayesinde biz, kendi IP adresimizi yani kimliğimizi ele vermeden bir ağdan başka bir ağa bağlanabiliyoruz. Akıllara hemen, “ Bunu neden yapalım ki? “ sorusu gelebilir. Bu yöntem zaten önceleri, şirketlerin güveni bir hizmet politikası oluşturmak adına kendi aralarından tercih ettikleri bir yöntem olarak ortaya çıkmış ancak daha sonra ülkelerde erişimi engellenen sitelere ulaşmak ya da ziyaret ettiğimiz sitelerin izlenememesi gibi durumlar için de kullanılmaya başlanmış. Yani aslında çoğu kişi için son derece elzem bir program diyebiliriz. Peki bunu sağlayan bu programı nasıl edinebiliriz diye sorarsanız o zaman sizler için ücretsiz VPN indirmeye olanak veren bazı sitelerden bahsedelim.

Ücretsiz VPN

VPN İndir Ücretsiz

Çoğu kaliteli VPN programları genel olarak ücretli bir şekilde indirilebiliyor. Bu programların ne özelliği var diyecek olursanız sizlere teknik açıdan bilgi verecek bir ton özellik ile karşılaşacaksınız. Ancak özet geçecek olursak ücretli olan VPN’lerde bir ağa daha hızlı bağlanma durumu söz konusu, aynı zamanda bağlandığınız bu ağdan kopma durumları ile de pek sık karşılaşmıyorsunuz. Buna ek olarak ağa bağlı iken de bağlantınız hızlı bir şekilde erişim sağlamanıza izin veriyor. Tabi bir de zırt pırt karşınıza çıkan reklamlar bu uygulamalarda yer almıyor.

Benzer İçerik  Marakeş Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Ancak ben ücretsiz VPN istiyorum diyenler aşağıdaki siteler kapsamında bu uygulamaları ücretsiz olarak temin edebilirler:

  • net
  • Tam İndir
  • com
  • free-vpn.softonic.com.tr
  • net
  • com

Ücretsiz VPN İndir Gezginler

Evet, ücretsiz VPN programımızı ve indireceğimiz siteyi bulduk diyelim. Peki, bu siteden yani Gezginler’den VPN programımızı nasıl indirebiliriz? Aslında bu sorunun yanıtı son derece basit ama hemen adımlarımızı sizler için anlatalım:

  • İlk olarak “ gezginler.net “ sitesi üzerinden bu sayfaya giriş yapalım. Ya da Google arama motoruna “ gezginler ücretsiz VPN “ yazıp ilgili seçeneğe tıklayarak da bunu sağlayabilirsiniz.
  • Siteye girdiğinizde sizin için hazırlanan ve siyah kalın bir başlık şeklinde orta kısımda yer alan VPN programını hemen indir şeklinde yazan alanın üzerine tıklayın.
  • Tıkladıktan sonra bu program bilgisayarınıza kaydedilmek sureti ile indirilmeye başlanacaktır.

PC İçin VPN Ücretsiz

Yukarıda bahsettiğimiz VPN indirme siteleri ve VPN indirme adımlarının her biri PC yani bilgisayarınız için kullanılacak olan yöntemlerdir. Yani bu adımları izleyerek bu sitelerde bulunan VPN programlarını ücretsiz olarak indirerek kullanma imkanınız vardır.

VPN Nereden İndirilir?

Eğer bilgisayar ya da tabletiniz için VPN indirmek istiyorsanız bahsettiğimiz sitelerden VPN indirebilirsiniz. Telefonunuz için ise IOS ya da Android işletim sisteminize göre mağazalarınızdan ücretsiz olarak bu programları indirebilirsiniz.

VPN Programı Kullanmak Suç mu?

Ülkemizde bununla ilgili herhangi bir yasa ya da kısıtlama bulunmuyor bu yüzden bu programları kullanmak suç değildir diyebiliriz.

VPN İle Girilen Siteler Tespit Edilebilir mi?

VPN, yeni bir ağ yeni bir kimlik görevi gördüğü için bu program ile girilen siteler büyük olasılıkla tespit edilemez.

VPN IP Adresini Gizler mi?

Evet, VPN programları IP adresinizi ve dolayısıyla da IP kimliğinizi gizler.

İlginizi Çekebilir;

Pc Oyunları Ücretsiz 2022

Ücretsiz Oyunlar Pc 2022

Microsoft Office İndir Ücretsiz

Minecraft İndir Ücretsiz 2022

Ücretsiz Muhasebe Programı Tam Sürüm

Benzer İçerik  San Francisco Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı