Türk Şirketi Peak Games Satıldı -

Türk Şirketi Peak Games Satıldı

Anasayfa > Son Dakika > Türk Şirketi Peak Games Satıldı
02 Haziran 2020
973 okunma
Türk Şirketi Peak Games Satıldı

Türk oyun şirketi Peak Games 1,8 milyar dolara Amerika Birleşik Devletleri şirketi olan Zynga firmasına satıldı. Satışı duyuran Peak Games kurucusu ve CEO’su Sidar Şahin gelinen nokta ülkemiz için gurur verici, her birimiz biliyoruz ki bu daha yolun başı. Zynga ile çıktığımı bu yolda daha güçlenerek büyümeye devam edeceğiz, bu durum hepimizi son derece heyecanlandırıyor, Türkiye’de büyüyen ve gelişen bir ekip olarak olmayı sürdüreceğiz dedi.

Anne Ve Babalar Çocuklarına İnansın

Amerika Birleşik Devletleri şirketi olan Zynga firmasına şirket hisselerini devreden Türk oyun şirketi Peak Games arasında imzalanan anlaşmanın imkânsızın başarıldığının bir ispatı olarak önemli olduğuna dikkat çeken Peak Games kurucusu ve CEO’su Sidar Şahin her şey inanmakla başlar, anne ve babalar çocuklarına inansın, çocuklar ve gençlerde kendilerine inansın, inandığınız bir iş için çalışırsanız başarılı olursunuz dedi. Amerika Birleşik Devletleri şirketi Zynga firması CEO’su Frank Gibeau Peka’ın en iyi puzzle oyunu geliştiren oyun şirketlerinden biri olduğunu belirterek Peak’a aramıza hoş geldin diyoruz ifadelerini kullandı.

Zynga Ve Peak Firmaları Birlikte Gelişecek

Yaratıcı ve tutkulu bir ekip ile yeteneklerini daha ileriye taşıma fikrinin kendilerini heyecanlandırdığını dile getiren CEO Gibeau listelerde ki oyun sayısını Toy Balst ve Toon Blast’ın katılımı ile sekize çıkardıklarını söyledi. Küresel kullanıcı sayısında inanılmaz bir artış yaşandığına dikkat çeken Zynga firması CEO’su Frank Gibeau hazırlanan yeni projeler ile Zynga ve Peak firmalarının birlikte gelişeceğini sözlerine ekledi.


Peak Games Türkiye’nin En Değerli Şirketleri Arasına Girdi

Türk şirketi Peak Games firmasının Zynga firmasına satılmasını değerlendiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ilk Türk unicorn hayırlı olsun dedi ve Türkiye’de ki girişimcilik ekosistemi açısından çok önemli bir gelişme olduğu vurgusu yaptı. Yapılan anlaşma ile şirketin sadece ortaklık yapısının değişeceği, Peak’ın değişiklik gerçekleşmeden faaliyetlerine aynı yönetim ve ekip ile devam edeceği ve bir Türk şirketi olarak kalmaya devam edeceği belirtildi, anlaşma ile Peak Türkiye’nin en değerli şirketleri arasına girdi.

Benzer İçerik  Kamu Bankalarından Ekonomiye Can Suyu

İlginizi Çekilebilir;

Epic Games Ücretsiz Oyunlar 2022

İng Bank Kasko Ücretleri, ing bank hangi sigorta şirketi ile çalışıyor

Reel Sektörde İyileşmeler Başladı

Nisan Ayında Konut Satışlarında %55,5’lik Düşüş

Kamu Sigorta Şirketleri Birleşiyor