Odeabank Swift Kodu, Bank Information | About Odeabank -

Odeabank Swift Kodu, Bank Information | About Odeabank

Anasayfa > Odea Bank > Odeabank Swift Kodu, Bank Information | About Odeabank
05 Kasım 2018
1.268 okunma
Odeabank Swift Kodu, Bank Information | About Odeabank

Swift kod Odeabank ile uluslararası para transferi yapabilirsiniz. Swift kodlar büyük harflerle kullanılmaktadır. Odeabank ile tüm dünyadaki diğer bankalar ile elektronik fon transferi standardı oluşturulmaktadır. Swift kodu sayesinde döviz cinsinden olan para transferleri kolay ve hızlıca yapılabilmektedir.

Swift Kodu Ne Anlama Gelmektedir?

Odeabank swift kodu nedir?  ile ilgili olarak Swift kodunun hem yurt içinde hem de yurt dışında yapılan döviz transferlerinde kullanılan bir kod sistemi olduğunu belirtebiliriz. İlk olarak 1973 yılında oluşturulan Swift ödeme sistemi sayesinde belirli bir standart sağlanmaktadır.

Swift kodları genel olarak 8 veya 11 hanelidir. Bu kodlar çoğunlukla uluslararası para transferlerinde kullanıldığı için değişmez ve sabit kalırlar. Uluslararası sistemde ödemeler ve transferler yapılırken bu kodlar bankaları tanımlamaktadır.

Odeabank’ın Swift kodu ise ODEATRİS ‘tir. Swift kodlarında ilk 4 harf bankanın kodunu göstermektedir. Ardından gelen iki harf ülke kodunu ve son iki harf de şube kodunu göstermektedir.

Swift İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Odeabank Swift kodu ne işe yarar? ile ilgili olarak Odeabank Swift kodu sayesinde Türkiye içinde ve yabancı ülkelerle döviz cinsinden hızlıca transfer yapılabildiğini belirtebiliriz.

Odeabank Swift kodu ile 17.00’den önce yapılan işlemlerde transferler iki iş günü içinde gerçekleşebilmektedir. 17.00’den sonra yapılanlarda ise işlem süresi 3 güne çıkmaktadır.

Odeabank swift kodu kanalıyla özellikle ticaret işlemleri büyük bir hızla gerçekleştirme imkanı doğmaktadır. Ayrıca paranın yurt dışından veya yurt içinden Türkiye’deki Odeabank’a aktarılacağı da açıkça tanımlanmaktadır.


Odeabank Swift kodu havale değil EFT işlemleri için kullanılmaktadır. Odeabank hesabından yine Odeabank hesabına döviz transferi yapmak için banka koduna ihtiyaç yoktur. EFT işlemlerinde Swift kodu kullanılabilir. Hangi banka hesabına transfer yapacaksanız o bankanın Swift kodunu belirtmelisiniz.

Benzer İçerik  Odeabank Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Odeabank Mevduat Hesabı ve Faiz Oranları Hesaplama

Odeabank Swift Kodu Sorgulatma

Odeabank Swift kodu nasıl bulunur? sorusuna cevap olarak internette SWİFT kodu sorgulama araçlarının bulunduğunu söyleyebiliriz. Hem Odeabank’ın hem de diğer bankaların Swift kodları listelenmiştir ve bunlar her yerde sabittir.

Bankaların Swift kodları kendi internet sitelerinde de banka bilgileri bölümünde yer almaktadır. Bu kodların uluslararası sistemde bankaları tanımlamaktadır.

Swift kodları özellikle IBAN numaraları ile beraber kullanıldıklarında uluslararası işlemlerin çok daha kolay, güvenilir ve hızlı olmasını sağlarlar. Bu kod bu nedenle uluslararası bankacılık işlemleri için büyük önem taşımaktadır. Odeabank işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz: 444 8 444

İlginizi Çekebilir;

Yapı ve Kredi Bankası Swift Kodu, SWIFT | Bankacılık Hizmet ve Paketleri | Yapı Kredi

Odeabank İnternet Bankacılığı, Odeabank internet şubesi

Ziraat Bankası Swift Kodu, Ziraat Bankası Swift Hizmetleri

HSBC Swift Kodu, HSBC Swift Kodu Sorgulama

Odeabank KOBİ Kredisi (Ticari Kredi ), Odeabank Esnaf Kredisi Hesaplama