KKB Puan Yükseltme | Az Riskliye kredi çıkar mı? - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

KKB Puan Yükseltme | Az Riskliye kredi çıkar mı?

Az Riskliye kredi çıkar mı?, Kredi puanı nasıl yükseltilir?, KKB puanı en hızlı nasıl yükseltilir?, Kredi notu 1 ayda kaç puan yükselir?
Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Banka Haberleri > KKB Puan Yükseltme | Az Riskliye kredi çıkar mı?
25 Mart 2022
468 okunma
KKB Puan Yükseltme | Az Riskliye kredi çıkar mı?

Kredi sicillerine önem veren kişiler açısından KKB puanı yükseltme son derece önem taşır. Kişilerin bankacılık işlemlerine giriş yaptıkları andan itibaren otomatik olarak sisteme tüm ödemeleri ve tarihleri kaydedilir. Tarihleri geciktiren, ödeme konusunda problem yaşayan ya da sıklıkla yapılandırma yapan bireyler, KBB puanı açısından olumsuz bir sürecin içerisine girebilirler. Özellikle anlık herhangi bir sağlık sorunu ya da farklı bir konu noktasında para ihtiyacı olan kişiler, puanları düşük olduğunda hiçbir bankadan kredi talebinde bulunamazlar. Bu durum ise vatandaşın puan ile birlikte prestij kaybetmesine de neden olabilir.

  • Puanını yükseltmek,
  • KKB puanını en üst noktaya getirmek,

İsteyen kişilerin öncesinde uymaları gereken belirli ödeme düzenleri de bulunur.

KKB Puan Yükseltme; Vadesiz Hesabı Aktif Kullanmak

KKB Puan Yükseltme; Kişilerin KKB puanlarını yükseltmek adına öncelikli olarak vadesiz bir hesaplarının açılmış olması gerekir. Borçlarını düzenli bir şekilde ödemeyen ve sorun yaşayan kişiler, bilinçlendiklerinde puanlarını da arttırmayı hedeflerler.

  • Vadesiz hesap açmak,
  • Hesabın içerisindeki nakit tutarını aktarmak,
  • Farklı hesaplara havale ya da para akışı sağlamak,

Kişinin hesabının aktif gözükmesine ve tüm para işlemlerinde düzenli hareket ettiğini göstermesine yardımcı olacaktır. Bu sayede puanları düşük olan kişiler bile en fazla 8 ya da 12 aylık bir süre içerisinde yeniden puanlarını arttırabilirler. Vadesiz hesap kullanmak ve birbirinden farklı hesaplar açmak, kişinin puanını kısa süre de toparlamasının yanında, maddi açıdan iyi durumda olduğunu de Kredi Kayıt Bürosu’na kayıtlaması açısından önem taşır. Düşük faizli ihtiyaç kredisi talebinde bulunacak olan kişiler de bu sayede puanlarını yükselterek istedikleri bankadan yüksek tutarlarda kredi çekebilirler. İhtiyaç kredisi dışında, avantajlı konut ve taşıt kredilerinin de değerlendirilmesinde KBB puanının yüksek olması fayda sağlar.

Benzer İçerik  Hafta Sonu Yapılan Havale / EFT İptal Edilir mi? | Haftasonu Yapılan Havale İptali

Borçları Kapatarak Ödemelere Önem Vermek

KKB puanı ve kredi sicili kötü olan kişilerin, sicillerini temizlemek ve kırmızı noktalarından kurtulmak için öncelikli olarak tüm borçlarını kapatmaya özen göstermeleri daha yararlı olacaktır.

  • Kredi kartı,
  • Banka kredisi,
  • Nakit çekim,
  • Taksitli avans,

İşlemlerinin tamamının sırayla kapatılması ve kişinin borcunun sıfır gözükmesi, puanının da en fazla 1 ay içerisinde artmasına destek verecektir. Böylelikle kötü kredi notundan şikayetçi olan ve bir türlü arttıramadıklarını ifade eden kişiler, durumlarını toparlama şansı elde ederler. Ancak elbette ki belirtilen işlemlerin maddi durum ile alakalı bir şekilde ilerlediğini unutmamak gerekir. Maddi durumu yetersiz olan bir vatandaş, borçlarını da hemen kapatamayacağı için puanını yükseltmekte zorlanabilir. Bu noktada ise taksit tutarlarını toplu halde daha hızlı bir şekilde kapatmaya özen gösterilmelidir. Yine aynı şekilde kullanılan kredi kartlarının dönem borçlarını hızlı bir şekilde kapatmak ve bütçe ile doğru bir şekilde limit artırım talebinde de bulunmak önemlidir. Limitlerin yükselmesi ile birlikte kişilerin hem kredi notu hem de KKB puanı artar.

İlginizi Çekebilir; 

https://kredi26.com/banka-kredi-puani-ogrenme/

https://kredi26.com/banka-kkb-puani/

https://kredi26.com/en-yuksek-kredi-puani-kactir/

https://kredi26.com/ziraat-internet-bankaciligi/

https://kredi26.com/garanti-bankasinda-altin-fiyatlari-garanti-altin-hesabi-garanti-bankasi/