HSBC Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat | Mevduat Ürünleri | Günlük Bankacılık -

HSBC Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat | Mevduat Ürünleri | Günlük Bankacılık

Anasayfa > HSBC Bank > HSBC Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat | Mevduat Ürünleri | Günlük Bankacılık
17 Ekim 2018
1.196 okunma
HSBC Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat | Mevduat Ürünleri | Günlük Bankacılık

HSBC Euro Hesabı ya da dolar hesabı bulunan kişilere özel bir mevduat hesabı sunuyor. Bu mevduat hesabından yararlanmak ve kendinize HSBC bankta döviz hesabı açmak için elinizde en az 1000 Euro bulunması gerekiyor. HSBCH bank müşterilerinden ilk 15 gün boyunca faiz getirisi önerisinde bulunmuyor. Ancak ilk 15 gün sonrasında  %25 faiz oranı ile faizlendirilmeye başlanıyor. Vadeli döviz hesabı sayesinde HSBCH bank müşterileri faiz getirisi olanağından yararlanmakla kalmıyor aynı zamanda döviz kurunun değerlenmesinde büyük rol oynuyor.

HSBC Bank Faizleri

HSBC bankın müşterilerinin yararlanması için en uygun fırsatlarla ve fiyatlarla hazırladığı kredi çeşitleri vardır. bu kredi çeşitleri arasında en fazla tercih edilen kredi ihtiyaç kredisidir. İhtiyaç kredisi dışında HSBCH bank tarafından en fazla tercih edilen kredi çeşitlerinden bir tanesi de taşıt kredisidir. HSBC bank bu kredi çeşitlerini ayrı ayrı değerlendirmekte ve faizlendirmektedir.

İhtiyaç kredisi faizlendirme şekli: diyelim ki HSBCH banktan 30.000 TL’lik bir kredi çekim işlemi gerçekleştirdiniz. Bu 30.000 TL’yi 16 Ay’a böldürdüğünüz zaman kredinizin aylık faizi %3,15 olarak hesaplanır. Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 2.532,99 TL’dir.  Toplam olarak ödeyeceğiniz faiz tutarı 10.527,86 TL olmakla birlikte 30 bin TL’lik kredi borcunuzun geri ödemesi 40.527,86 TL olarak belirlenir. HSBC faiz hesaplama aracı yardımı ile hesaplama işlemlerinizi halledebilirsiniz.

HSBC Vadeli Mevduat Hesabı


HSBCH bankasının vadeli mevduat hesabından yararlanmadan önce kendinize göre bir hesap belirlemek ve o plana göre adım adım ilerlemek isteyenler için vadeli mevduat hesabınızda 100.000 TL olduğunu farz edelim bu 100.000 TL’nin faiz getirisi 3.783,70 TL olarak belirlenir. Yani HSBC bankasının belirlediği faiz oranı %5,50’dir. Bu hesaba göre 100.000 TL olan borcunuz faizi ile birlikte 103.000 TL olur. HSBC Vadeli Hesap Faiz Oranları Hesaplama aracı ile elinizdeki para miktarının faizini hesaplayabilirsiniz.

Benzer İçerik  HSBC İnternet Bankacılığı, hsbc internet bankacılığı borç sorgulama

HSBC Vadeli Mevduat Faiz Oranları

HSBC bankın vadeli mevduat hesaplarının faiz oranları ilk düşük olarak başlar daha sonraki günlerde maksimum sınırına yani %5.50’ye ulaşır.  1 ve 14 gün arasında faiz oranı %4.50’dir. 15 ve 21 gün arasında ise faiz %4.75’e ulaşır. Daha sonrasına 22-31 gün arasında %5.25 olan faiz oranı 32. Gün sonrasında %5.50’ye ulaşır. HSCB banka faiz oranları bu şekildedir.

İlginizi Çekebilir;

HSBC Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Faiz Oranları | Mevduat Ürünleri | Günlük Bankacılık | HSBC

HSBC KOBİ Kredisi (Ticari Kredi), HSBC Esnaf Kredisi Hesaplama

HSBC İban Sorgulama, IBAN Uygulaması Mevduat Ürünleri Günlük Bankacılık HSBC

HSBC İnternet Bankacılığı, hsbc internet bankacılığı borç sorgulama

HSBC Hayat Sigortası, Yıllık Hayat Sigortası | HSBC