Garanti Bankası Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Mevduat Ürünleri Karşılaştırma -

Garanti Bankası Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Mevduat Ürünleri Karşılaştırma

Anasayfa > Türkiye Garanti Bankası > Garanti Bankası Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Mevduat Ürünleri Karşılaştırma
05 Kasım 2018
1.419 okunma
Garanti Bankası Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Mevduat Ürünleri Karşılaştırma

Garanti Bankası vadeli dolar hesabı ile döviz birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Garanti Bankası’nın internet şubesi üzerinden E-vadeli hesap da açabilirsiniz. Bu kanal ile açılan vadeli dolar hesabınıza avantajlı faiz oranları uygulanmaktadır. Dolar mevduatınız internet şubesinin tanıdığı avantajlarla daha çok değerlenebilir.

Garanti Bankası Vadeli Dolar Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti Bankası vadeli dolar hesabı açmak için internet sitesi üzerinden başvurularını yapabilirsiniz. Bu başvuru kanalı Garanti internet kullanıcıları içindir.

Şu aşamaları izleyerek hesabınızı oluşturabilirsiniz:

  • Garanti internet hesaplar menüsüne giriş yapın
  • Hesap açılışları bölümünden vadeli dolar hesabınızı açabilirsiniz
  • Garanti Cep şubesi için Bankacılık İşlemleri menüsüne giriş yapıp, Başvurular başlığından e-Vadeli hesap seçeneğine tıklayın
  • Garanti şubelerinden de vadeli dolar hesabı açtırabilirsiniz

*Vadeli dolar hesabı açtırmak için minimum limit 1000 dolardır.

Garanti Bankası Vadeli Dolar Hesabı Faizleri Ne Kadardır?

Garanti Bankası vadeli dolar hesabı faizleri için hesabın vadesi dolmadan bozdurulmaması gerekmektedir. Çoğunlukla faizler 6 aya kadar vade, 6 ay ile 1 yıl arası vade ve 1 yıldan fazla vade için değişkenlik göstermektedir.

Vadeli dolar hesabı için 1, 3, 6, 12 ay vade gibi seçenekler mevcutken, tercihe göre kırık vadeli dolar hesabı da açılabilir. Bunun için 32 gün ile 400 gün arası bir vade seçimi yapılabilir.

Vade bitinceye kadar faiz oranları sabit kalacaktır. Vade süresi dolduğu zaman aksi belirtilmedikçe güncel faiz oranları ve eski vade sayısı ile hesapta güncelleme yapılacaktır.

Örnek faiz oranları:

*1000 dolar ile 25.000 dolara kadar olan birikimlerde 6 aylık faiz oranı %1,15 iken, 1 yıllık vade için faiz oranı %1,20’dir.

*25.000 dolar ile 100.000 dolara kadar olan birikimlerde ise 6 ay vade için faiz oranı %2 iken, 1 yıl vade için faiz oranı ise yine %2’dir.

Benzer İçerik  Garanti Bankası KOBİ Kredisi (Ticari Kredi), 2022-2023 KOBİ Kredi Kampanyası

E-vadeli hesap açıldığında ise faiz oranları daha avantajlı olmaktadır. https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mevduat_ve_yatirim/mevduat_urunleri/vadeli_doviz_hesabi.page#calcContent3=UID1939c14

Garanti Dolar Hesabı Nasıl Kapatılır?

Garanti vadeli dolar hesabı nasıl kapatılır? Garanti vadeli dolar hesabı internet üzerinden açılmışsa ve meblağası 30.000 TL karşılığındaki dolar hesabınızı internetten kapattırabilirsiniz. Bunun üzerinde meblağa sahip hesaplar ise Garanti şubesinden veya internetten açılmışlarsa şubelere gidilerek kapatılmalıdırlar.

Vadeli hesap getiri hesaplama aracı sayesinde dolar hesabınız ile ilgili istediğiniz bilgileri alabilirsiniz. Müşteri tipini, standart mı e-vadeli hesap mı olduğunu, para birimini, vade sayısını ve miktarı belirterek hesaplamaları gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetleri numarası: 444 8 444’tür.

İlginizi Çekebilir;

Ziraat Bankası Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Döviz Mevduat Hesabı | Vadeli Hesaplar

Anadolubank Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Dolar – detaylar, faiz orani, para birimi

Denizbank Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranı, Vadeli Mevduat Hesaplama | Hesaplama Araçları | DenizBank

Türkiye İş Bankası Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Faiz Oranları

Garanti Bankası Vadeli TL Hesabı Faiz Oranları, Mevduat Hesabı – Vadeli TL Hesabı | Garanti Bankası