Cepten Kredi Veren Bankalar, Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Cepten Kredi Veren Bankalar, Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi

Anasayfa > Banka Haberleri > Cepten Kredi Veren Bankalar, Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi
08 Ekim 2018
1.141 okunma
Cepten Kredi Veren Bankalar, Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi

Telefondan kredi veren bankalar T.C. kimlik numarası, aylık gelir, hangi kredi türüne başvurulduğu bilgilerini talep ederek hızlı sonuç alınmasını sağlar. Telefonla yapılacak olan kredi başvurularında T.C. kimlik numarası, isim ve soy isim bilgilerinin verilmesi yeterlidir. Türkiye’de bankalar tarafından T.C. kimlik numarası aracılığıyla bilgi edinilebilecek şekilde mobil başvuru yöntemi oluşturulmuştur. SMS kredi Vakıfbank ve Akbank tarafından mobil cihazlardan ve bilgisayardan girişte kullanılıyor. Mobil bankacılık yönteminin yanı sıra, SMS yöntemiyle kredi türlerine bankaların numarası üzerinden başvuru yapılmaya devam ediliyor.

SMS İle Kredi Nasıl Alınır?

  • Odeabank’a SMS ile kredi başvurusu yapmak istediğiniz taktirde, “KREDİM” mesajından sonra boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı yazmanız gereklidir. Bu mesajı “8444” numarasına gönderdiğiniz taktirde, birkaç dakika içerisinde geri dönüş yapılacak ve onay veya red yanıtı verilecektir.
  • Denizbank tarafından verilecek kredilerde iki bilgi talep edilir. İhtiyaç kredisi başvurularında “Kredim” mesajı boşluk “T.C. kimlik numarası” bilgileri bulunmalıdır. Gönderilecek olan mesajın Denizbank onaylı numarası ise 3280 olarak belirlenmiştir.
  • Halk Bankası’nın SMS kredi başvuru yöntemiyle yapılacak olan başvurular için T.C. kimlik numarasının, kredi türünün ve kredi miktarının yazılması gereklidir. “T.C. kimlik numarası” boşluk “Kredi türü” boşluk “Kredi miktarı” olarak başvurularınızı 3401 numarası üzerinden yapabilirsiniz.
  • Vakıf Bank tarafından Türkiye’de ihtiyaç kredisi başvurusunun yapılması için “TIK” boşluk “T.C. kimlik numarası” mesajı gönderilmelidir. Kredi notunuzun incelenmesi ve kredi onayıyla ilgili sonucun size geri dönüşünün yapılması için, mesajı 3401 numarasına göndermeniz gerekir.
  • Akbank, kredi notunun incelenmesi ve kredi alabilirlik durumunun teyidi için “Kredi” boşluk T.C. kimlik numarası mesajını belirlemiştir. Müşterilerin “Kredi” yazdıktan sonra, boşluk bırakarak T.C. kimlik numaralarını yazması ve mesajı 4425 numarasına göndermesi gerekir.
Benzer İçerik  Katılım Bankaları İhtiyaç Finansmanları Nelerdir?, Katılım bankaları ihtiyaç kredisi veriyor mu?

Telefonla Kredi Veren Bankalar

  • Garanti Bankası’nın mobil cihazlardan yapılacak olan başvurularda, kredi vermek için belirlediği mesaj içeriği 3 bilgiden oluşur. “T.C. kimlik numarası” boşluk “Kredi miktarı” boşluk “Kaç vade olacağı ve aylık gelir” bilgileri bulunmalıdır. Kredi talebinde Garanti Bankası’nın SMS ile kredi veren bankalar arasında 3390 numarası başvuruya açıktır.
  • QNB Finansbank tarafından verilecek olan krediler için sadece T.C. kimlik numarası bilgisi talep edilir. T.C. kimlik numarasının boşluk bırakmadan yazılması ve mesajın 5030 numarasına gönderilmesi gereklidir.
  • Yapı Kredi Bankası’ndan kredi çekmek isteyen müşterilerden, hangi kredi türüne başvuru yapacağı ve T.C. kimlik bilgisine ek olarak aylık gelir bilgisi de istenir. “Kredi türü” “T.C. kimlik numarası” boşluk “Aylık net gelir” yazıldıktan sonra, mesajın 4411 numarasına gönderilmesi halinde birkaç dakika içerisinde geri dönüş yapılacaktır.

Telefonla Kredi Başvurusu

Türkiye’de hizmet veren, kredi şartlarıyla ilgili bilgi alınabilecek başvurular yapılan bankaların SMS numaraları sabittir. Yapı Kredi SMS kredi yöntemi, en çok başvurulan seçeneklerden biridir. Başvurularınızı Yapı Kredi Bankası için 4411 numarasına SMS göndererek, şubelerden, internet bankacılı yöntemiyle de yapabilirsiniz.