Cep Telefonu İçin Kredi Veren Bankalar, Telefon Kredisi Veren Bankalar 2022-2023 - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Cep Telefonu İçin Kredi Veren Bankalar, Telefon Kredisi Veren Bankalar 2022-2023

Anasayfa > Banka Haberleri > Cep Telefonu İçin Kredi Veren Bankalar, Telefon Kredisi Veren Bankalar 2022-2023
08 Ekim 2018
875 okunma
Cep Telefonu İçin Kredi Veren Bankalar, Telefon Kredisi Veren Bankalar 2022-2023

Cep telefonu alacaklara kredi veren bankalar düşük faiz oranları ve çeşitli ödeme planları doğrultusunda krediler alınmasını sağlıyor. İhtiyaç kredisi özelliklerini, teknolojik alet alımına göre düzenleyerek kampanyalar oluşturan bankalar Türkiye’de faaliyetlerini sürdürüyor. BDDK tarafından alınan karar nedeniyle artık, kredi kartı kullanılarak cep telefonu gibi teknolojik aletler alınamıyor. Hem tüketicinin hem de satıcının korunması için alınan önlem, bankalar tarafından yeni kampanyaların tasarlanmasını sağladı. Türkiye’de cep telefonu almak amacıyla, anlaşmalı kurumlara sahip veya ihtiyaç kredisi veren tüm bankalara başvurmak mümkün.

Kredi Kartıyla Cep Telefonu Alınıyor Mu?

Kredi kartında limitiniz bulunsa dahi, kredi çekimiyle teknolojik aletlerin taksitli olarak alınmasıyla ilgili bir girişimde bulunmanız mümkün olmayacaktır. Piyasaların denetlenmesi, kredi kartı borcu bulunanların tüketicilerin mağduriyetinin önüne geçilmesi için BDDK tarafından önlem alınmıştır. Kredi kartıyla alım yapamayacak olan tüketicilerin, bankalara başvurarak kredi talebinde bulunması mümkün.

Telefon tutarına bağlı olarak kredi başvurusunda bulunduğunuzda, 2 ila 36 ay aralığında olacak şekilde ödeme planlaması yapabilirsiniz. Daha uzun vadelerde borç ödenmesi mümkün olmadığı gibi, başvuracağınız miktar için şubeye gitmeniz dahi gerekmeyecek limitler bulunuyor. Türkiye’de bu limitler, faizsiz telefon kredisi veren bankalar tarafından 30 bin TL gibi üst sınırla belirleniyor.


Hangi Bankalardan Cep Telefonu Kredisi Alınır?

Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren, aşağıdaki tüm kurumlar aracılığıyla aynı gün içerisinde sonuçlanacak şekilde kredi alınabilir. SMS yoluyla, internet bankacılığı yöntemiyle, şubeye giderek veya ATM üzerinden kredi çekmek için başvuruda bulunmanız mümkün. Sadece birkaç dakika içerisinde sonuçlandırılacak olan işlemlerde öncelikle kredi notunuz incelenir. Kredi notu düşük olan bireyler için daha yüksek faiz oranlarıyla hizmet veren bankalar da bulunuyor. Kredi notuyla ilgili probleminiz bulunmadığı taktirde, cep telefonu almak için kredi başvurusunu şu bankalardan yapabilirsiniz;

Benzer İçerik  Faizsiz Evlilik Kredisi, Evlilik Kredisi Hesaplama 2022-2023

ING Bank Cep Telefonu Kredisi; ING Bank müşterilerinin ihtiyaç kredisi talebinde değerlendirebilecekleri aralık 500 TL ile 15.000 TL arasındadır. Başvuruların sadece şubelerden, cep telefonlarından veya ATM aracılığıyla yapılması gerekmez. Eğer satın almak için gitmiş olduğunuz mağazada ING ile kredi başvurusunda bulunabileceğiniz departman bulunuyorsa, mağazada da başvurabilirsiniz. Birkaç dakika içerisinde, cihaz bedeline bağlı olarak kredi tutarı belirlenecek ve kredi notunuz için inceleme yapılacaktır.

Denizbank Cep Telefonu Kredisi; Denizbank aracılığıyla ihtiyaç kredisi türünde, anlaşmalı olan MediaMarkt ile cep telefonu alımı için başvuruda bulunabilirsiniz. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık yöntemleriyle kredi talebinde bulunmanız mümkündür. Ayrıca Media Markt mağazaları aracılığıyla T.C. kimlik numaranız ve telefon numaranız ile başvuru yapabilirsiniz. Telefon kredisi Media Markt için birkaç dakika içerisinde çıkacaktır. 36 aya kadar vadeyle kredi talebiniz, kredi notunuz incelendikten sonra onaylanır.

İş Bankası Cep Telefonu Kredisi; İş Bankası tarafından cep telefonu satın alınması için, 36 aya kadar vadeyle şubelerden veya telefondan iletişime geçilebilir. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık, telefonla kredi veren bankalar arasında 0850 222 0 724 numarasıyla İş Bankası’nın da bulunmasını sağlıyor.