Cape Town Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Cape Town Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Cape Town a ne zaman gidilir?, Cape Town pahalı mı?, Cape Town güvenli bir yer mi?, Cape Town da ne alınır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Tanıtım > Cape Town Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı
10 Nisan 2022
655 okunma
Cape Town Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Cape Town Gezilecek Yerler; Cape Town, Güney Afrika‘nın en eski şehridir. Aynı zamanda yasama başkentidir. Cape Town halkı, şehir için anne şehir ifadesini kullanır. Uluslararası Endüstriyel Tasarım Toplulukları Konseyi tarafından Cape Town, 2014 yılında Dünya tasarım başkenti olarak seçilmiştir. 433 bin nüfusuyla tarihi, kültürel ve turizm açısından sevilen ve oldukça donanımlı bir şehirdir.

Cape Town Gezilecek Tarihi Yerler

Cape Town tarihi dokuları sevenler için kesinlikle ziyaret edilip, görülmesi gereken bir şehir. Kendi tarihini, müzelerle, sanat evleriyle ve birçok tarihi bina ile günümüze kadar taşımıştır. Cape Town, hem yerli halkı hem de farklı ziyaretçiler için tarihi yerler açısından, birçok konuma sahiptir.

 • Iziko Slave Lodge: Cape Town’daki tarihi mekanlar sıralamasına ilk olarak kesinlikle, Iziko Slave Lodge ile başlanabilir. Tarihi açıdan oldukça önemli bir konumda olan bina, şehrin kültürel izlerine rastlanılması sağlıyor. Dışarıdan görünüm olarak insanı büyülediği gibi içeriğindeki tablolar, halılar, duvardaki desenler ile özellikle fotoğraf tutkunlarının ziyaret etmesi gereken, önemli bir tarihi yer.
 • City Hall: Cape Town yerli halkının da sürekli olarak ziyaret ettiği City Hall, tarihi yerler kategorisi içerisinde yer edinen, oldukça önemli bir yapı binasıdır. Dışarıdan görünümü Cape Town yerleşme biçimini, tamamen net bir şekilde açıklar. Cape Town şehri, binalarındaki tarihi dokuları merak edenlerin ziyaret etmesi ve görmesi gereken bir yerdir.
 • St Georgess Mall: Cape Town doğası ile dikkat çeken oldukça önemli bir şehirdir. Ancak burada tarihi yürüyüş alanları da, ziyaret edenlerin odak noktası haline gelir. St Georgess Mall tarihi yürüyüş alanı ise gerek civarındaki binalar, gerekse Cape Town şehrine ait dokunuşlar ile birlikte göz kamaştırıcıdır.

Cape Town Gezilecek Yerler

Cape Town Gezilecek Modern Mekanlar

Cape Town, geçmiş zamanlardan günümüze kadar kendini her açıdan geliştiren bir şehirdir. Özellikle modern yaşamı ve kaliteli tasarımlarla göz dolduran bölgeleri sevenler için Cape Town, tam da aranılan nitelikleri taşıyan bir şehirdir.

 • Bay Harbour Market: Cape Town’daki modern mekanlar sıralaması, merkezi ve oldukça ilgi çekici nokta olarak bulunan Bay Harbour Market ile başlar. Burası şehrin gün doğumunu ya da güneşin batışının izlendiği bir alandır. Denizi, havası ve modern mekanlarıyla tercih edilen Bay Harbour Market, kesinlikle gezilip görülmesi gereken bir yerdir.
 • Boyes Drive: Cape Town tarihi dokusundan uzaklaşıp, daha modern ve gelişmiş yerlerini gezmek isteyenler için muhteşem manzarasıyla bulunan Boyes Drive, ziyaretiniz esnasında uğrak noktanız olabilir. Şehrin tamamı ayaklarınızın altında olduğu gibi o muhteşem deniz manzarasıyla yer edinir.
 • The Cape Wheel: Cape Town eğlence parklarının bol bol bulunduğu The Cape Wheel, oldukça ilgi çekici bir noktadır. Oyun alanları, aile bölümleri, modern mekanlar ve çoğunluğun severek tercih ettiği birçok uğrak noktasını bulunuyor.
 • Tuynhuys: Tuynhuys, dışarıdan görünümüyle kesinlikle herkesi etkisi altına alan bir yapıdır. Dışarıdan göz kamaştırıcı bir şekilde bulunduğu gibi içeriğindeki tasarımlar ve birçok çalışmada, modern olarak ziyaretçilere sunulur. Cape Town ziyaretiniz esnasında, merkezi ve ilgi çekici noktalar listenizde kesinlikle Tuynhuys’da olmalı!
Benzer İçerik  Tombala Oyna Kazan

Cape Town Gezilecek Yerler

Cape Town Gezilecek Doğal Güzellikler

Yeşil ve mavinin muhteşem uyumunu sevenler için Cape Town, tam da istenilen ve görülmesi gereken bir şehir. Cape Town, doğal güzelliklere önem veren ve birçok çalışmasını da bu yönde yapan bir şehir olarak yer ediniyor.


 • Chapmans Pek Drive: Her yıl binlerce turistin uğrak noktası Chapmans Pek Drive, manzaralı sürüş güzergahları ile sevilen ve tercih edilen yerdir. Mavi ve yeşilin harika uyumu ve özellikle fotoğraf tutkunlarının olmazsa olması Chapmans Pek Drive, görülmesi gereken önemli bir güzergahtır.
 • Sir Lowry’s Pass: Cape Town’ daki doğa harikaları, şehir ile birleştiği zaman ortaya harika manzaralar çıkıyor. Sir Lowry’s Pass, bölgenin en yeşil ve en çok ziyaret edilen alanıdır.
 • Oranjezicht City Farm: Cape Town’da çiftlik olarak da kullanılan Oranje City Farm yukarıdan görüldüğü taktirde, muhteşem geometrik desenlere hakimdir. Oranje City Farm, koruma altına alınan çiçekler ve nadir bitkilerin yer edindiği bir alandır.

Cape Town Gezilecek Yerler; Cape Town Meşhur Yemekleri

Cape Town geleneksel yemekleri, ziyaretçilerin damaklarında tat bırakan lezzetleri ile sunuluyor. Cape Town ziyaretiniz esnasında, kesinlikle bu muhteşem yemekleri yemeden dönmeniz tavsiye edilir.

 • Potjiekos: Cape Town mutfağında, et ve et ürünleri sıklıkla tüketilir. Burada da et ve et ürünleri kategorisi içerisinde en ünlü ve en meşhur yemek Potjiekostur. Et ve sebzelerin bir araya gelmesi ile birlikte güveç içerisine konularak hazırlanır. Ve damakta tat bırakan bir lezzete sahiptir.
 • Vetkoek: Cape Town ziyaretiniz esnasında mola verip yemeye vakit ayırdığınız takdirde, doyurucu lezzetiyle denemeye değer lezzetlerden birisi de vetkoektir. Hamur topu olarak da, adlandırılır.
Benzer İçerik  Blutv Ücretsiz İzleme | BluTV nasıl bedava izlenir?

Cape Town Gezilecek Yerler

Cape Town’a Gidince Mutlaka Yapılacaklar

Cape Town, her yıl yerli ve yabancı binlerce turistin severek tercih ettiği şehirdir. Gerek tarihi, gerek modern dokuları ve muhteşem mutfağı ile kişilerin gittiğine değer bir şehirdir. Cape Town’da yapmadan dönmemeniz gerekenler, özellikle fotoğraf tutkunlarının listelerine eklemesi gereken yerleri bulundurur.

 • Tarihi yürüyüş alanları: Cape Town, daha çok tarihi ile ön plandadır. Bu sebeple yürüyüş bölümleri de, tarihi dokuların izlerine rastlanılmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Kesinlikle ziyaretiniz esnasında bu yürüyüş alanlarını tercih etmeniz ve bol bol fotoğraf çekilmeniz önerilir.
 • Merkezi ve ilgi çekici noktalar: Cape Town şehri, tarihi dokularını binalarına, mimari yapısını yansıtmış bir şehirdir. Merkezi ve ilgi çekici noktalar, genellikle mimari açıdan kişilerin dikkatinde olur. Gitmeden bu noktaların önceden araştırılması ve ziyaret edilmesi, Cape Town şehrinin genel olarak dokusunu anlayabilmeniz adına önemli olur.
 • Potijiek lezzeti: Potijiek, Cape Town’da yerli halkın da sürekli olarak yaptığı bir yemektir. Dışarıdan şehre gelen insanlar, çoğu zaman bu lezzeti tatmak için gelmektedir. Ziyaretiniz esnasında açlığınızı yatıştırmak yerine, damağınızda tat bırakan lezzetiyle kesinlikle doyurucu olan potijiek önerilir.

Cape Town Gezilecek Yerler; Cape Town Gece Hayatı Ve Ünlü Barları

Cape Town gece hayatı olan, ünlü bir şehirdir. Cape Town’daki tatiliniz için uyarılar, genellikle gece hayatını yaşamınız ve buradaki ünlü barları ziyaret etmeniz konusunda olur. Eğlenmeyi sevenler için birçok ünlü bar, yerli ve yabancı turistlerin ziyaretleri için yer edinir.

 • Tjing Tjing Rooftop Bar: Cape Town, popüler mekanları ile ünlü bir şehirdir. Burada her hafta farklı DJ’lerin performanslarını sergilenir. Tjing Tjing Rooftop Bar birçok ünlü kişinin de ziyaretindedir.
 • Madison Avenue: Her gece oldukça kalabalık bir kitleye sahip olan Madison Avenue, şehrin popüler mekanları arasında yer edinir. Dans pistleri, konukların ağırlanacağı kaliteli alanlar, yemekler, içecekler ve birçok faktör, burası için olmazsa olmazdır. Gece hayatını sevenler ve gece hayatının büyüsünde kaybolmak isteyenler için Madison Avenue uğrak noktanız olması gereken, bir gece kulübüdür.
 • Waterfront: Çeşitli müzisyenlerin sahne aldığı, birçok dansçının dans ettiği ve aynı zamanda içecekleri ile ünlü olan bardır. Waterfront, şehrin popüler ve oldukça dikkat çeken mekanları arasında yer edilir. Harika bir müzik keyfi sunduğu gibi eğlenmeyi sevenlerin tercih ettiği alandır.
Benzer İçerik  Lagos Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı