Buenos Aires Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Yemekler, Gece Hayatı

Buenos Aires Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Buenos Aires anlami nedir?, Buenos Aires e ne zaman gidilir?, Arjantin nın başkenti neresidir?, Arjantin nasıl bir yer? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Tanıtım > Buenos Aires Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı
01 Nisan 2022
608 okunma
Buenos Aires Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Buenos Aires Gezilecek Yerler; Buenos Aires, Arjantin‘in başkenti ve bölgenin en büyük şehridir. Buenos Aires’in nüfusu, 17 milyondur. Şehir kültürel, tarihi ve turizm açısından oldukça gelişim göstermiştir. Her yıl yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapan Buenos Aires, metropol şehri olarak yer edilir.

Buenos Aires Gezilecek Tarihi Yerler

Buenos Aires’teki tarihi mekanlar, tarihi dokularına rastlayabileceğiniz yerlerden oluşur. Bölgenin tarihi geçmişi müzelerde, yürüyüş yollarında ve meydanlarda bulunan çeşitli izler ile anlaşılabilir.

 • Recoleta: Buenos Aires tarihi geçmişi, oldukça donanımlıdır. Ziyaretiniz esnasında tarihini araştırarak gittiniz takdirde, birçok yer sizin için daha anlamlı bir hale gelebilir. Recoleta, Buenos Aires’in tarihi mekanları içerisinde bulunan, oldukça ihtişamlı bir yerdir. Dışarıdan görünümü ilk olarak sizi etkilese de, içeriğindeki tarihi ise büyülenmenizi sağlayabilir.
 • Barola Sarayı: Buenos Aires’in mimari yapı sistemlerine en iyi şekilde hakim olmak istediğiniz takdirde, bu durum Barola Sarayı ile mümkündür. Barola Sarayı’nın dışarıdan görünümü, fotoğraf tutkunlarının milyonlarca kare yakalamasını sağlayabilir. İhtişamlı ve büyüleyici bir görünüme sahip olan Barola Sarayı, Buenos Aires’in tarihi dokularına rastlayabileceğiniz, oldukça etkileyici yapıdır.
 • Casa Rosada: Buenos Aires ziyaretiniz esnasında, şehir tarihindeki başarılarını, düşüşlerini ve günümüze kadar serüvenini keşfetmek istediğiniz takdirde, Casa Rosa’da ilk rotanız olabilir. Buranın dışarıdan görünümü, kesinlikle etkileyicidir. Aynı zamanda içeriğindeki tablolar, halılar, duvarındaki resimler, sizi kendisine çeker.

Buenos Aires Gezilecek Yerler

Buenos Aires Gezilecek Modern Mekanlar

Buenos Aires’teki modern mekanlar, beraberinde tarihi izleri de bulundurur. Gelişen ve her geçen yıl ilerleyiş gösteren şehir de, birçok kişinin uğrak noktası olan modern mekanlar, mimari yapılarıyla göz kamaştırıcıdır.

 • Museo River Plate: Buenos Aires’te bulunan modern mekanlar içerisinde, çoğunluğu kesinlikle bulunmak istediği en önemli mekan Museo River Plate’dir. Bura müze olarak görülse bile, içeriğinde yer edinen modern dokular sizi etkileyebilir.
 • Palacio Paz: Palacio Paz, şehrin modern izlerine rastlamak istediğiniz takdirde ilk ziyaret edebileceğiniz yerlerden olabilir. Buranın içeriğindeki mimari yapı, en ince detayına kadar düşünülerek tasarlanmıştır. Fotoğraf tutkunları için kesinlikle birçok karenin yakalanabileceği alandır.
 • Museo Evita: Buenos Aires’in modern mekanlarında, tarihi izlere rastlanabilir. Museo Evita ise kapıdan girdiğiniz anda minimal detaylarla hareketlilik kazandırılmış bir yerdir. Aynı zamanda tasarımlarıyla da, sizi kendisine hayran bırakabilir.
Benzer İçerik  San Francisco Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Buenos Aires ‘te Gezilecek Doğal Güzellikler

Buenos Aires’teki doğa harikaları, yeşil ve mavinin ihtişamlı uyumu ile yer edilir. Ailenizle ve sevdiğiniz kişiler ile birlikte burada, birçok aktiviteyi gerçekleştirmeniz de mümkün. Buenos Aires ziyaretiniz de harika fotoğraflar yakalayabileceğiniz mekanlar, muhteşem manzaraları ile bulunuyor.

 • Jardin Japones: Yeşil ve mavinin muhteşem uyumunu doyasıya hissedebileceğiniz Jardin Japones, büyüleyici güzelliği ile sizi kendisine çekebilir. Bulunduğumuz bölge tamamen yeşillerle kaplıdır. Burada yeşilin rengini, denize yansımış bir şekilde görebilirsiniz. Buenos Aires ziyaretiniz esnasında, kesinlikle bir gününüzü tamamen ayırmak isteyeceğiniz bir yerdir.
 • Rosedal De Palermo: Rosedal De Palermo, nadir bitkilerin yer edindiği bir bölgedir. Burada herhangi bir bankta otururken çevrenizdeki yeşillikler ve muhteşem koku, cennette olduğunuzu düşündürebilir.
 • Jardin Botanico: Buenos Aires ziyaretiniz esnasında fotoğraf makinenizin hafızası tamamen boş bir şekilde iken, Jardin Botanico’ı ziyaret etmelisiniz. Burası, her adımını fotoğraflamak isteyebileceğiniz bir yer. Aynı zamanda kesinlikle sizi kendisine çeker.


Buenos Aires Gezilecek Yerler; Buenos Aires Meşhur Yemekleri

Her şehrin, bölgenin ya da ülkenin geleneksel yemekleri bulunur. Yerli ve yabancı turistler, ziyaretleri esnasında bu yemekleri tatmadan dönmemektedir. Yerli halkı için de aynı durum geçerlidir. Buenos Aires geleneksel yemekleri, damaklarda doyumsuz bir tat bırakıyor.

 • Empanada: Buenos Aires mutfağı, genel olarak et ve et ürünlerini barındırır. Empanada, hamurun içine tavuk sebze ve kıymanın konularak yapılan bir lezzettir. Genel olarak fırında pişirilir. Ama kişilerin tercihine göre tencerede de pişiriliyor. Ziyaretiniz esnasında kesinlikle tatmanız gereken bir lezzet. Doyurucu olduğu kadar, damaklarda tat bırakıyor.
 • Choripan: Choripan, daha net bir ifade ile adlandırılması istenirse sucuklu ekmek denenebilir. Ancak Buenos Aires halkı bu lezzeti, geleneksel meşhur yemekleri içerisinde tutuyor. Dışarıdan görünümüyle ağzı sulandırdığı gibi her restoranda bulabileceğiniz doyumsuz bir tat.
 • Milenesa: Milenesa, fırında ya da tencerede tavuğun haşlanarak pişirilmesi ve ince dilimli ekmeklerin arasına konularak tüketilen bir lezzet. Milanesa, Buenos Aires’te birçok noktada bulabileceğiniz harika bir lezzet. Ziyaretiniz esnasında çok acıktığını zaman size doyururken, hafızanız da ayrı bir tat olarak kalır. Bu yüzden Milenesa geleneksel yemeğini, kesinlikle denemelisiniz.
Benzer İçerik  Medellin Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Buenos Aires Gezilecek Yerler; Bonus Gidince Mutlaka Yapılacaklar

Buenos Aires ziyaretiniz esnasında, gittiğinizde değecek birçok aktiviteyi gerçekleştirmelisiniz. Buenos Aires ‘te yapmadan dönmemiz gerekenler, önceden araştırılmalı. Böylelikle ziyaretiniz daha keyifli ve daha aktiviteli bir şekilde sağlanır.

 • 9 Temmuz caddesinde gez: Buenos Aires de 9 Temmuz Caddesi, en kalabalık ve en ihtişamlı bir caddedir. 144 metrelik genişliği ile dünyanın bilinen en geniş caddesi olarak yer edilir. 9 Temmuz Caddesi bölgenin tarihi açısından da birçok izlere rastlayabileceğiniz alandır. Yani buranın yalnızca cadde olarak adlandırılması değil, geçmiş zamanlarda da 9 Temmuz tarihinde birçok olayın yaşandığı bölgedir. Ziyaretiniz esnasında burayı kesinlikle gezip, görmelisiniz.
 • Palermo parkı: Buenos Aires Palermo parkı, geniş bir alana yayılarak tasarlanmıştır. Her detayında ayrı bir incelik bulunurken, içerisindeki göl ise Japon bahçesi olarak adlandırılıyor. Yani farklı kültürler ve denizlerde görebilirsiniz.
 • La Boca’yı gör: La Boca, Buenos Aires’in en renkli, en sevimli ve ilk yerleşimin yapıldığı bölgedir. Burada bulunan her bina, farklı renklerde yer ediniyor. Yani fotoğraflarınızı renklendirmek istediğiniz takdirde, burayı görmelisiniz.

Buenos Aires Gezilecek Yerler

Buenos Aires Gezilecek Yerler; Buenos Aires Gece Hayatı Ve Ünlü Barları

Buenos Aires’te gündüz yaşamı, oldukça ihtişamlı ve bol aktiviteli geçerken gece hayatı da aynı şekilde yaşanılabilir. Buenos Aires’e gittiğiniz zaman gece hayatı ve buradaki ünlü barları kesinlikle denemelisiniz. Buenos Aires’teki tatiliniz için uyarılar ilk olarak, gece hayatını  yaşamadan dönmemelisiniz.

 • JA! Lo de Joaquin Alberdi: Buenos Aires, gece hayatı ile ünlü bir kenttir. Burada gündüz ayrı aktiviteler yaparken, gecede doyumsuz bir keyif yaşayabilirsiniz. Buenos Aires’in bilinen en büyük ve en eğlenceli barı JA! Lo de Joaquin Alberdi olarak yer edinen mekandır. Burada harika lezzetleri tadabilirsiniz. JA! Lo de Joaquin Alberdi’de muhteşem müzik keyfi, sizi bekliyor.
 • Mate: Şimdiye kadar yaşadığınız gece hayatını tamamen unutturan bir mekan! Mate’de yaşanılan keyif ve harika ortamlar, size unutamayacağınız bir an olarak kalır. Yüksek sesli bir müzik, harika dans pisti, muhteşem lezzetler ve keyif alabileceğiniz bir ortam aradığınız takdirde, Mate tam da istediğiniz nitelikleri taşır. Buenos Aires’in  ünlü barları içerisinde bulunan Mate, olmazsa olmazınız olabilir.
 • Brukbar Buenos Aires: Brukbar Buenos Aires, birbirinden lezzetli içecekleri tadabileceğiniz bardır. Farklı dans pistleri, ayrı disko bölümü, sakin ortamlar ve birçok aktiviteyi gerçekleştirebileceğiniz bölümler burada bulunuyor. Gündüz sakin bir düğün geçirdiyseniz, gece tam tersini istediğiniz takdirde Brukbar Buenos Aires tam da aradığınız bir mekandır. Buenos Aires ziyaretimiz esnasında gece hayatını deneyimlemeniz ve buradaki keyfi tam anlamıyla yaşamanız, ziyaretinizi anlamlaştırır.
Benzer İçerik  Atlanta Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı