Beyrut Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Beyrut Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Budapeşte için kaç gün gerekli?, Budapeşte pahalı bir şehir mi?, Macaristan kaç günde gezilir?, Budapeşte de nerede ne yenir?
Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Tanıtım > Beyrut Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı
10 Şubat 2022
693 okunma
Beyrut Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Beyrut Gezilecek Yerler; Beyrut 1,5 milyonun üzerinde nüfusuyla, Lübnan‘ın başkentidir. Şehirde ekonomik ve kültürel açıdan kendisini geliştiren Beyrut, her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Geçmiş dönemlerde toplumsal ve siyasi açıdan karışıklık yaşayan Beyrut, günümüzde hızlı bir büyüme dönemine girmiştir.

Beyrut’ta Gezilecek Tarihi Yerler

Beyrut Gezilecek Yerler; Beyrut’taki tarihi mekanlar, genel olarak ilgi çekici noktalar içerisinde de bulunur. Müze, kilise, özel yapı binaları ve birçok merkezi bölge, Beyrut’ta gezilmesi ve kesinlikle görülmesi gereken tarihi rotalar içerisinde yer edinir.

 • Beyrut Ulusal Müzesi:Beyrut ulusal Müzesi, güncel bir şekilde bakımların yapıldığı müzedir. Ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin, kesinlikle odak noktası haline geldi. Beyrut ulusal müze, birçok tarihi yapıyı da bünyesinde tutar.
 • Mineral Müze: Beyrut genel olarak müzeleri ile dikkat çeken bir şehirdir. Tarihi dokuları, mimari açıdan dikkat çeken yapı taşlarını müzelerde bulundurmayı tercih eder. Mineral müze ise özel müze olarak bulunur. Burada bulunan taşlar ya da şehre ait dokular, özel olarak ziyaretçilere sunulur.
 • Mohammad Al-Amin Mosque: Çok uzun zamandan beri günümüze kadar korunan ve düzenli olarak bakım çalışmalarının yapıldığı Mohammad Al-Amin Mosque, tarihi noktalar içerisinde listenize almanız gereken bir nokta. Müze şehir için önemli bir konumda olduğu gibi tarihi izlere rastlayabileceğiniz ve birçok fotoğraf karesi çıkarabileceğiniz önemli bir konum.

Beyrut Gezilecek Yerler; Beyrut’ta Gezilecek Modern Mekanlar

Beyrut tarihi izlere ait rotalarını sahip olduğu gibi modern noktalarıyla da, yerli ve yabancı turistlerin dikkat çektiği bir şehirdir. Tercihen merkezi noktalarda, tercihen de şehre uzak birçok modern mekan yer edilir.

 • Hamra Street: Beyrut’taki modern mekanlar içerisinde, oldukça dikkat çekici bir halde bulunan Hamra Street kesinlikle ziyaret etmeniz gereken bir yerdir. Beyrutla ilgili birçok dokuya rastlayabileceğiniz gibi modern tasarımlarıyla da her köşesinde fotoğraf yakalayabileceğiniz ilgi çekici noktadır.
 • Corniche: Modern binalar, denize sıfır evler, muhteşem bir yeşillik ve birçok ünlünün de ziyaret ettiği mekanlar, Corniche’de yer edilir. Beyrut’u gezerken merkezde bulunan modern mekanları ziyaret etmek istediğiniz takdirde, Corniche tam da aradığınız konumdur.
 • Gemmayzeh Street: Gemmayzeh Street, merkezi ve ilgi çekici noktalar içerisinde bulunur. En meşhur yemekleri yiyebileceğiniz ve aynı zamanda arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakitler geçirmek istediğiniz önemli bir konumdur. Beyrut ziyaretiniz esnasında hem yapısıyla, hem Beyrut’un mimari dokusuyla ön planda olan bir bölgeyi ziyaret etmek istediğiniz takdirde, Gemmayzeh Street uğrak noktanız olabilir.
Benzer İçerik  Toronto Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Beyrut Gezilecek Yerler

Beyrut Gezilecek Yerler; Beyrut’ta Gezilecek Doğal Güzellikler

Beyrut Gezilecek Yerler; Beyrut’taki doğa harikaları, doğa ile iç içe yaşamak için birçok alternatif seçeneğiyle yer edilir. Burada yalnızca doğa değil, denizle bir arada bulunduğu için muhteşem manzaralı alanlar yer alır. Yerli ve yabancı turistlerin, olmazsa olmaz noktalarıdır.

 • Yogiventures: Arkadaşlarınızla birlikte spor kampları, dalışlar ve eğlenceli vakitler geçirmek istediğiniz takdirde Yogiventures, ziyaret etmeniz gereken önemli bir rota olmalı. Doğal güzelliği ile birçok kitlenin tercihinde olan bir yerdir. Yalnızca yeşil ve yeşilin tonlarını görebileceğiniz gibi birçok fotoğraf karesi de yakalayabilirsiniz.
 • Phoenix Tours: Görünüm olarak oldukça tatlı evler, uzun uzadıya ağaçlar, denize nazaran bölgeler ve birçok sevimli rotalar, Phoenix Tours ile birlikte yer edilir. Burada doğa ile iç içe yaşamayı sevenler, keyifli vakitler geçirebilir
 • Vamos Todos: Muhteşem bir şelale, yeşillikler içerisinde piknik alanları, eğlenceli oyun bölümleri ve birçok nokta Vamos Todos, sizler için sunuluyor. Yeşil ve muhteşem kokunun bir arada yer edindiği Vamos Todos ile Beyrut’taki doğal güzellikleri görebilirsiniz.

Beyrut Gezilecek Yerler

Beyrut’un Meşhur Yemekleri

Beyrut’un geleneksel yemekleri, dünya çapında ün kapmış lezzete sahiptir. Mutlaka tatmanız gereken Beyrut yemekleri, birçok gurme severin damaklarında tat bıraktı gibi mükemmel bir lezzet harikası oluyor.

 • Humus: Nohut ilavesi ile yapılan humus, Beyrut’ta meze olarak tüketilmektedir. Türkiye’de de çoğu bölgede duyulan Beyrut yemeği meşhur olduğu kadar, dünya çapında da ün kazanmıştır. Meşhur ve kesinlikle tadılması gereken bu doyumsuz lezzet, Beyrut yemekleri listenizde ziyaretiniz esnasında yer edilmelidir.
 • Falafel: Beyrut’ta alışkın olunan bir tat denenmek istendiği takdirde, falafel nohuttan yapılan ve diğer bir ifade ile nohut köftesi olarak adlandırılan oldukça yaygın bir yiyecek. Beyrut’ta ün kaptığı gibi Ortadoğu’daki birçok ülke de de tüketilir.
 • Lebeniye: Beyrut halkının olmazsa olmaz geleneksel yemekleri içerisinde yer edinen lebeniye, bir çorba türüdür. Yoğurt ile birlikte yapılır. Ancak Beyrut halkının özel soslar ilave edildiği takdirde, denemeye değer yemektir. Beyrut’a yolunuz düştüğünde mutlaka tadabilirsiniz. Aynı zamanda halk içerisinde, şifa çorbası olarak da adlandırılır.
Benzer İçerik  Ücretsiz Oyunlar Oyna 2022 - 2023 | Google'da oyunlar var mı?

Beyrut Gezilecek Yerler

Beyrut Gezilecek Yerler; Beyrut’a Gidince Mutlaka Yapılacaklar

Her şehir ve her bölgede olduğu gibi Beyrut’ta yapmadan dönmeniz gerekenler farklı aktiviteleri göre değişkenlik gösterir. Burada tercihen muhteşem bir yemeği de tadabilirsiniz. Tercihen de harika bir aktiviteyi arkadaşlarımızla birlikte deneyimleyebilirsiniz.

 • Corniche’te Gezinti: Corniche’te Gezinti, Beyrut’un en ünlü meydanları içerisinde bulunur. Karşınızda mimari dokularla tasarlanmış muhteşem yapılar ve etrafınızda birçok yeşilliğin bulunduğu bir meydan. Beyrut’ta mola vermek istediğinizde, bu doyumsuz manzarayı kesinlikle yaşamalısınız.
 • Gemmayzeh Ve Mar Mikhael’de Keşif: Beyrut’ta şehirler, farklı tasarımlarla bulunur. Yerli ve yabancı turistlerin kesinlikle ziyaret ettiği en önemli rota, Gemmayzeh ve Mar Mikhael. Bu bölgeleri ziyaret ederken aynı zamanda 2 çeşit de yapabilirsiniz. Şehrin en havalı seferi olarak da adlandırılır. Fotoğraf tutkunlarının birçok muhteşem kareyi çıkartmak istediği noktalar içerisinde Gemmayzeh ve Mar Mikhael, ilk sırada gelir.
 • The Egg binası ve Mohammad Al-Amin Cami Hikayesini Öğren: Yerli halkın iki binanın efsane hikayesi olarak adlandırdığı yapılar, Beyrut’un geçmiş dönemlerdeki iç savaşlarına kadar dayanır. Buradaki tarihi yapılar The Egg binası ve Mohammad Al-Amin Cami olarak bulunuyor. The Egg Binası, şehrin yerlileri tarafından özel bir ilgi ile karşılandığı gibi Beyrut mimarisi de plana çıkarır. The Egg binası ve Mohammad Al-Amin Cami, bakım ve onarım çalışmaları yapılan benzersiz bir yapıdır. Beyrut ziyaretiniz esnasında bu bölgeleri kesinlikle görmeniz ve hikayesini de dinlemenizi öneririm. Hikayesini dinlediğiniz zaman bu iki bina sizin için daha anlamlı bir hale gelecektir.

Beyrut Gece Hayatı Ve Ünlü Barlar

Beyrut, rakipsiz gece kulübü ortamları ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktasıdır. Beyrut’taki tatiliniz için uyarılar olarak, kesinlikle bu noktaları rotanız olarak belirleyebilirsiniz.

 • B 018: Elektronik müziğin diğer bütün gece kulüplerinin nazaran daha yüksek sesle duyuldu B018, Beyrut’un gece kulüpleri içerisindedir. Kulüp içerisinde yer altı manzarası da bulunur. Bu sebeple uğrak noktaları arasındadır. Beyrut gece hayatının en önemli mekanları arasında gelir. Yerli halkın olmazsa olmaz tercihi olan gece kulübü, yabancıların da en çok keyif aldı rotadır.
 • O1NE Beirut: Beyrut ziyaretiniz esnasında kesinlikle ziyaret ettiğiniz, oldukça eğlenceli bir gece kulübüdür. Kulübün ilk bölümü sizi etkisi altına aldığı gibi renklerin sokak sanatı ile harika dansı da göz kamaştırıcı bir nitelik taşır. Diğer gece kulüplerine göre daha sakin ancak muhteşem keyif alabileceğiniz bir gece kulübüdür. Tercihan gündüz saatlerinde de uğrayabilirsiniz. Ancak en keyifli dakikalar için gece gitmelisiniz.
Benzer İçerik  Antalya Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı